איתור ביטוחים

לא מעט מהאוכלוסייה בישראל משלמת מחיר יקר על ביטוח. על פי נתוני משרד האוצר, מעל 40% מהם משלמים על מספר ביטוחים וכך נוצר מצב של כפל ביטוחי. אם גם אתם לא יודעים מה קורה עם תיק הביטוח שלכם, הגיע הזמן לעשות סדר ולבצע איתור ביטוחים.

איך מאתרים ביטוחים קיימים, האם ניתן לבצע זאת באופן עצמאי ומה חשוב לדעת בנושא? על הכל תקבלו כאן תשובות. ריכזנו כאן עבורכם את המידע החשוב, אז בואו נתחיל.

 

איזה ביטוחים יש לכם?

אם אתם יודעים לענות על השאלה, כבר טוב. למרות זאת, גם אם אתם יודעים את שמות פוליסות הביטוח שעל שימכם, זה לא אומר שאתם לא משלמים מחיר יקר על הביטוחים שלכם, זה גם לא אומר שאין לכם כפל ביטוחי. הדבר הראשון שחשוב לעשות כאשר מעוניינים לסדר את התיק הביטוחי הוא להתחיל לאסוף מידע כשהשלב הראשוני הוא איתור ביטוחים.

 

מתי איתור ביטוחים נדרש?

כאשר פונים לסוכן ביטוח בבקשה להתחיל בתהליך איתור ביטוח זה יקרה בגלל הרצון להוזיל את מחיר הביטוחים ובמקרים אחרים, מחפשים את הביטוחים הקיימים כדי לפתוח תביעה מול החברה המבטחת במקרה ביטוחי.

 

מקרה ביטוחי

לא מעט אנשים משלמים שנים על ביטוח מסוים. הם לא נדרשים להתנהל מול חברת הביטוח כך שהם אפילו לא יודעים למי עליהם לפנות כשהם מעורבים במקרה ביטוחי שעשוי לכסות את הנזקים שספגו. במקרים כאלו, הם פונים לסוכן לסוכן ביטוח שיאתר עבורם את הביטוח הקיים.

 

הוזלת מחיר הביטוח

הסיבה המובילה הנוספת לחיפוש אחר ביטוחים קיימים היא דווקא הרצון להוזיל את מחיר הפרמיה החודשית. כל תקופה של שנתיים וחצי, מומלץ לבדוק את התיק הביטוחי ולראות אם ישנם ביטוחים מיותרים, כפולים או יקרים מידי. סוכן ביטוח יוכל לתת לכם שירות זה כחלק משירותיו ואתם תוכלו להוזיל את מחיר הביטוחים באופן משמעותי.

 

רכישת ביטוח חדש

מבוטחים שמקבלים הצעה לרכישת ביטוח מסוים והם לא יודעים אם יש להם כבר ביטוח כזה. או שהם יודעים שיש להם ביטוח דומה, אך הם לא יודעים מה הפוליסה כוללת והם רוצים לדרג אותה למקיפה יותר, פונים לסוכן ביטוח לאיתור הביטוחים הקיימים.

 

לאיתור ביטוחים – השאירו פרטים, ונהיה איתכם בקשר בהקדם!

 

איך מתבצע תהליך איתור ביטוחים?

לא מאוד קשה לאתר ביטוחים קיימים. בשנים האחרונות משרד האוצר הקים את אתר הר הביטוח שמסייע לאנשים רבים למצוא את הביטוחים שלכם. כך באמצעות הזנת נתונים מזהים, תיכנסו לאזור האישי שלכם ותוכלו להפיק דו"חות ביטוחיים שונים תוך מספר דקות. על פי חוק, חברות הביטוח מחויבות להעביר נתוני ביטוח מבוטחים מידי תקופה לרשות ההון. הנתונים מונגשים למבוטח עצמו באמצעות אתר הר הביטוח הממשלתי.

השימוש באתר הר הביטוח הוא ידידותי למשתמש, כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאזור המבוטחים, להזין פרטי הזדהות כמו תאריך הנפקת תעודת זהות, תאריך יציאה מהארץ ב-3 השנים האחרונות ומספר זהות. וכך, לאחר ההזדהות תועברו לבחירת השירות הרצוי. תוכלו להפיק דו"ח מידע בו תקבלו מידע על פוליסות הביטוח הקיימות על שימכם כמו שמופיע באתר הר הביטוח ולזהות אם יש כפל ביטוחי.

 

מה זה כפל ביטוח?

כפל ביטוח הוא מצב בו מבוטח משלם למספר חברות ביטוח על אותו מקרה ביטוחי למרות שגובה התשלום שהוא יקבל במקרה של מימוש הביטוח, לא יהיה גבוה יותר בשל מספר החברות המבטחות. במקום שחברה אחת תשלם את גובה התשלום הנדרש, גובה התשלום הנדרש יתחלק בין כל החברות המבטחות. כך יוצא שהמבוטח משלם לחינם על ביטוח כפול. באמצעות אתר הר הביטוח ניתן לבצע איתור ביטוחים ולזהות אם קיים כפל.

 

מהם החסרונות לבדיקת ביטוחים עצמית?

כאמור, ניתן לבדוק באופן עצמאי את מצב הביטוחים באמצעות אתר הר הביטוח. למרות זאת, ההמלצה היא לפנות דווקא לסוכן ביטוח מומחה לצורך כך. אין ברירה, אתר הר הביטוח, עם כל השכלולים שלו, עדיין לא נותן מענה מספק.

 

המידע המתקבל הוא לא מקיף

כאשר תפיקו דו"ח ביטוח מאתר הר הביטוח, אמנם תקבלו מידע על הפוליסות הרשומות על שימכם. אך לא תוכלו לקבל מידע דרך האתר בהרכב הפוליסה, גובה התשלום עליה ורכיביה הנוספים. אמנם תקבלו את מספר הפוליסה, מחירה המשוער ואת החברה בו היא נרכשה, אך לא יותר מזה. אם אתם רוצים לקבל מידי מקיף ומדויק יותר, תצטרכו לפנות לבדיקה מעמיקה יותר.

 

המידע לוקה בחסר

לא תמיד המידע המתקבל הוא נכון. לפעמים אנשים לא מוצאים על שמם ביטוחים למרות שהם כן מבוטחים. לפעמים רק חלק מהביטוחים מופיעים למרות שיש למבוטח יותר ביטוחים. בעיות טכניות הן בלתי נמנעות ולא תמיד כדאי להסתמך על מערכת אוטומטית.

חברות ביטוח רבות מחתימות את מבוטחיהם על סעיף הפוטר אותן מלהעביר מידע למשרד האוצר. כך נוצר מצב בו לא כל המידע נמצא באתר. ניתן לבצע איתור ביטוחים באופן מקצועי ולגלות את המידע החסר.

 

איך מתבצע איתור ביטוחים מקצועי?

איתור ביטוחים מקצועי נעשה באמצעות סוכן או יועץ ביטוח. הוא אמנם יעזר באתר הר הביטוח, אך הוא לא יסתפק בכך והוא יפנה גם לחברות הביטוח הקיימות, הוא יאתר כספים אבודים באתר המסלקה הפנסיונית ויצליב נתונים כנדרש.

חשוב שתדעו כי איתור ביטוחים מקצועי הוא לא רק איתור באמצעות אתר הר הביטוח. כי עבור איתור כזה אין סיבה שתשלמו בכלל. כל אחד יכול להפיק דו"ח מאתר הר הביטוח בו הוא יראה את הנתונים הקיימים. כאשר אתם פונים לקבל איתור ביטוחים מקצועי, חשוב שתבררו מה כולל התהליך והאם הוא מתבסס אך ורק על אתר הר הביטוח.

 

מה תרוויחו מאיתור ביטוחים מקצועי?

ראינו כי לאיתור עצמאי של ביטוחים קיימים חסרונות מסוימים. איתור ביטוחים מקצועי מתגבר על חסרונות אלו.

 

המידע שיתקבל יהיה מקיף

סוכן הביטוח יאתר את המידע על כל הביטוחים הקיימים על שימכם. הוא לא יסתפק בנתוני הר הביטוח. הוא גם יבדוק מה המחיר שאתם משלמים על הפוליסה ומה גובה הכיסוי שכל ביטוח מציע, מה גובה ההשתתפות העצמית הנדרשת והאם מחיר הפרמיה הוא יקר ביחס למחיר הביטוח בשוק. במקרים בהם הוא רואה שחשוב לייעל את תיק הביטוח שלכם, הוא יגיד לכם זאת.

 

תשלמו מחיר זול יותר על הביטוחים

לאחר שסוכן הביטוח קיבל את כל המידע על פוליסות הביטוח, הוא יבדוק אם יש פוליסה בה אתם משלמים מחיר יקר ביחס לתמורה והאם ניתן לרכוש פוליסה כזו במחיר נמוך יותר. במקרים כאלו הוא יחתור להוזלת הביטוחים שלכם ככל הניתן.

 

לא יהיה כפל ביטוחי

איתור ביטוחים מקצועי יתן לכם את המידע על כל הביטוחים וכך סוכן הביטוח יוכל בעיניים מקצועיות לדעת אם יש צורך בביטול פוליסות מסוימות בגלל כפל ביטוחי. הוא גם ימליץ לכם איזו פוליסה לבטל.  הרי לא תרצו לבטל דווקא את הפוליסה המשתלמת יותר…

איתור ביטוחים
איתור ביטוחים

 

לסיכום

אתר הר הביטוח מסייע בתהליך איתור ביטוחים כפי שסיכמנו כאן. אך למרות קלות השימוש בו, ההמלצה היא לפנות דווקא לסוכן ביטוח כדי לערוך איתור ביטוחים מקצועי שיביא לכם מידע מקיף ויניב לכם חסכון בשטח.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »