איתור ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי הוא הביטוח הממן את עלויות הטיפול הסיעודי. אף אחד לא רוצה להגיע למצב סיעודי אבל כולם רוצים להגן על עצמם מפני מקרים כאלו. עלויות טיפול סיעודי הן יקרות וללא ביטוח סיעודי ההתמודדות מורכבת יותר. איתור ביטוח סיעודי ניתן לביצוע במגוון דרכים. ריכזנו כאן עבורכם מידע בנושא. נקווה שהוא יסייע לכם להבין את הנושא. על כל שאלה ממוקדת בתחום אתם מוזמנים לפנות אל צוות סוכני הביטוח המומחים של הר הביטוח הבטוח לקבלת מענה מדויק ומקצועי.

 

מה זה ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי מעניק למבוטח שהביע למצב סיעודי קצבת סיעוד. הקצבה יכולה להתקבל כפיצוי, שיפוי או אפילו שירות. כיום יש שני סוגי ביטוח סיעודי: ביטוח סיעודי פרטי וביטוח סיעודי הנמכר דרך קופת החולים. חשוב לציין כי אדם סיעודי זכאי לתבוע את המוסד לביטוח לאומי ואין קשר בין הביטוח הפרטי לביטוח הלאומי.

איתור ביטוח סיעודי

מי נחשב לאדם סיעודי?

אדם סיעודי הוא אדם שמוגבל בביצוע פעולות היומיום כמו אכילה, הליכה ומקלחת. אדם סיעודי יכול להיות גם אדם שהוא מבצע פעולות כאלו לבד, אך הוא זקוק להשגחה צמודה בגין תשישות נפשית.

 

למה לבצע איתור ביטוח סיעודי?

הסיבות לביצוע איתור ביטוח סיעודי הן מגוונות. המשותף בין כולם הוא הרצון לחסוך. כולם רוצים להגן על עצמם כמה שיותר, לצמצם סיכונים ככל הניתן ולשלם כמה שפחות כשיתעורר צורך במימוש הביטוח.

 

מצב סיעודי של קרוב משפחה

לצערנו יש כאלו שלאחר שהם נחשפים למצב סיעודי והעלויות הגבוהות הכרוכות בכך, הם מתעוררים לברר מה קורה עם הביטוח הסיעודי שלהם. המודעות לרכישת ביטוח סיעודי היא לא גבוהה. כיום ביטוח זה משווק על ידי קופות החולים ולא לכל המבוטחים יש ביטוח סיעודי.

לאחר כניסה למצב סיעודי מאוחר מידי לרכוש ביטוח סיעודי… גם כאשר פונים לחברת ביטוח בבקשה לרכוש ביטוח סיעודי, היא בוחנת את הנתונים ואת המצב הבריאותי ובהתאם לשיקוליה היא מחליטה אם לאשר את ההצטרפות. חשוב לציין כי מחיר הביטוח יהיה יקר יותר כאשר המבוטח סובל ממחלה כרונית כלשהיא או כל בעיה אחרת המהווה איום על מצבו הבריאותי התקין.

 

הוזלת מחיר הפרמיה החודשית

עולם הביטוח הוא דינאמי וכמו כל תחום בחיים, גם הוא חווה שינויים. התחרות בענף הביטוח לא נחה לרגע וכל חברת ביטוח מעוניינת למשוך אליה כמה שיותר לקוחות. מה עושות חברות הביטוח לצורך כך? מחפשות לבדל את עצמן. יש חברות ביטוח המציעות ביטוח מורחב במחיר נמוך, יש כאלו המנמיכות את מחיר הפוליסה, יש כאלו שמגמישות את תנאי הביטוח וכן הלאה.

מבוטח חכם יכול לנצל את התחרות הזו לטובתו ולערוך השוואת ביטוח סיעודי בין הביטוח שיש לו לביטוחים המוצעים וכך לאתר ביטוחים משתלמים יותר מהביטוח שיש לו. לרוב מבוטח יצטרך ידע מקצועי כדי להגיע לנתונים כאלו וכדי להצליח בכך רבים פונים לסוכני הביטוח של הר הביטוח הבטוח.

 

הרחבת הכיסוי הביטוחי הקיים

ביטוח בריאות כולל מגוון כיסויים ביטוחיים כמו ביטוח מחלות קשות, כיסוי עלויות ניתוח בחו"ל וכן הלאה. ביטוחי הבריאות לא משווקים עם ביטוח סיעודי וכיום, מבוטח המעוניין לוודא שהוא בעל ביטוח סיעודי, יאלץ לבצע איתור ביטוח סיעודי.

כיום רק קופות החולים משווקות ביטוח זה ואם רכשתם ביטוח סיעודי במסגרת ביטוח הבריאות שלכם בעבר, יתכן ואתם בעלי שני ביטוחים סיעודיים וחשוב לבדוק זאת. חשוב לבדוק איזה ביטוח מציע את הכיסוי הנרחב והמתאים ביותר עבורכם ולבטל את המיותר.

 

עריכת סדר בתיק הביטוחי

סדר בתיק הביטוחי הוא דבר שכל מבוטח חולם להגיע אליו. על פי נתוני משרד האוצר מעל חמישים אחוז מאוכלוסיית המבוטחים בישראל לא יודעת מה קורה עם תיק הביטוחים שלה. על מה היא משלמת ביטוח ומה היקף הביטוחים הקיימים. ערכית סדר בתיק הביטוחי מומלצת אחת לשנתיים. במסגרת בדיקה כזו ניתן לערוך סדר בתיק ולבטל ביטוחים לא רלוונטיים, ביטוחים יקרים או כפולים ולהגדיל את ההיקף הביטוחי בהתאם לצורך.

 

מניעת כפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב בו מבוטח משלם מספר פעמים על אותו מוצר. הוא מבוטח בביטוח סיעודי במספר חברות ביטוח. מצב זה נפוץ בעיקר בגלל שבעבר חברות הביטוח הפרטיות היו משווקות את הביטוח הסיעודי בעוד שהיו גם מקומות עבודה המבטחים את עובדיהם בביטוח סיעודי קבוצתי לצד ביטוח סיעודי הנמכר בקופות החולים.

כפל ביטוחי הוא מיותר, המבוטח משלם מחיר פרמיה כפול למרות שהוא לא מרוויח מכך פיצויים גבוהים יותר… ביטוח סיעודי הוא הביטוח המפורסם ביותר בכמות הביטוחים הכפולים שיש בו. ולהזכירכם, על פי נתוני משרד האוצר מעל חמישים אחוז מהאוכלוסייה המבוטחת בישראל היא בעלת ביטוחים כפולים. בדקו את הביטוחים שלכם.

איך מאתרים ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הוא ביטוח שניתן לאתר במספר דרכים:

  • פנייה לקופת החולים
  • בדיקת מרכיבי החיוב לקופת החולים
  • בדיקה באתר הר הביטוח הממשלתי
  • פנייה אל סוכן ביטוח לבדיקה מקיפה ומקצועית.

איך מאתרים ביטוח סיעודי

איתור ביטוח סיעודי באמצעות דו"ח הר הביטוח

הר הביטוח הוא אתר ממשלתי שהוקם לאחר שגילו בשרד האוצר את הבלגן השורר בתחום הביטוחים. מערכת הר הביטוח משמשת מעין מנוע חיפוש באמצעותה מבוטחים מקבלים את המידע הביטוחי שהם מחפשים. זה יכול להיות איתור ביטוח בריאות, ביטוח רכב וכן הלאה. השימוש באתר הוא חינמי והוא לא מוגבל. כך שלא פלא שהשימוש בו צבר תאוצה.

 

איך זה עובד?

כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר הר הביטוח הממשלתי ולהזין פרטים מזהים. לאחר אימות הנתונים תועברו לבחור את השירות הרצוי לכם כמו בכל כניסה לאתר ממשלתי. כדי לאתר ביטוח סיעודי יהיה עליכם להקיש על כפתור "חיפוש ביטוחים על שמי" לאחר הבחירה יופק עבורכם דו"ח הר הביטוח האישי. הדו"ח מרכז את נתוני הביטוחים הרשומים על שימכם במערכת. ביניהם יופיע גם הביטוח הסיעודי בו אתם חברים.

 

אילו פרטים יופיעו בדו"ח הר הביטוח?

הביטוחים שיופיעו לא יכללו ביטוחים שתוקפם פג. ביטוחי מנהלים וביטוחי פנסיה גם הם לא יופיעו בדו"ח זה וכדי לקבלם יהיה עליכם להיכנס לאתר הר הכסף בו ניתן לקבל מידע על כספי חיסכון.

הפרטים שיופיעו ברשימת הביטוחים:

  • שם הביטוח ומספר הפוליסה להקלה קבלת המידע עליה.
  • שם החברה המבטחת והדרך ליצירת קשר עימה
  • תקופת הביטוח
  • כתבי שירות והרחבות קיימות לביטוח
  • גובה הפרמיה החודשית תוך התייחסות לקביעותה.

 

על היקף הכיסויים ופרטיהם לא יהיה מידע בדו"ח עצמו וכדי לקבל את המידע יהיה על המבוטח לפנות לחברת הביטוח ישירות. זו גם הסיבה בשלה מבוטחים מעדיפים לתת את המלאכה לידי סוכני הביטוח של סוכנות הביטוח הר הביטוח הבטוח המציעים שירות חינמי של איתור ביטוחים.

לצד איתור הביטוח הספציפי תוכלו לקבל מידע על הביטוחים הקיימים על שימכם בתוספת חוות דעת של איש מקצוע ובאם תחליטו שאתם מעוניינים לייעל את הביטוחים, סוכן הביטוח ידע להמליץ לכם על הביטוחים המתאימים לנתונים שאתם מחפשים.

 

לסיכום

מבוטח שאכפת לו ממה שקורה עם תיק הביטוחים שלו פונה לסוכן ביטוח מקצועי שיבדוק עבורו את הנתונים. אין סיבה לשלם מחיר יקר על ביטוחים.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא