איתור פוליסת ביטוח לפי מספר רכב – איך זה מתבצע

מעוניינים לדעת מה התוקף של ביטוח החובה שלכם? מתכננים קניית רכב ביד 2 ורוצים לבדוק את העבר הביטוחי? רוצים להוכיח עבר ביטוחי לחברת הביטוח כדי להוזיל את הביטוח? את כל המידע הזה ועוד תוכלו לצרוך באמצעות איתור פוליסת ביטוח לפי מספר רכב. מערכות כמו הר הביטוח, אתר משרד התחבורה ואתר המרכז לסליקה על ידי חברות הביטוח בע"מ מספקים מידע לאחר הזמנת מספר הרכב. אז איך מאתרים פרטי רכב באמצעות מספר רישוי ולצורך מה? כל המידע הרלוונטי לכם כדי ליהנות מפוליסת ביטוח איכותית ומשתלמת ורכישה אמינה של רכב יד שניה.

מתי צריך לאתר פוליסת ביטוח לפי מספר רכב?

לצורך מימוש הביטוח

כאשר מתרחב מקרה ביטוחי המצדיק תביעה נגד חברת הביטוח, על המבוטח לאתר את ביטוח הרכב ולתבוע את החברה המבטחת בביטוח חובה/מקיף/צד ג'. כך במקרה של מעורבות בתאונה, על חברת הביטוח לשלם ללקוח את הפיצוי בהתאם להיקף פוליסת ביטוח הרכב שלו. בשלב זה יהיה על הלקוח לאתר את ביטוח הרכב שלו על פי מספר רישוי.

לקראת רכישת רכב

באמצעות ביטוח רכב יכולים רוכשים פוטנציאליים להבין מהו העבר הביטוחי של הרכב והאם הוא היה מעורב בתאונות וכדומה. באמצעות מידע זה יכול הצרכן לשקול רכישת רכב יד שניה או להימנע מרכישה של רכב שההיסטוריה הביטוחית שלו כוללת תביעות שונות נגד חברת הביטוח.

למניעת כפל ביטוחי

באמצעות בדיקה והבנה של מרכיבי ביטוח הרכב ניתן לבדוק האם אתם משלמים על ביטוחים כפולים ובמקרה הצורך להתאים פוליסה מדויקת יותר לצרכים שלכם.

חשוב להבין כי אם מבוטח משלם על כפל ביטוחי, בקרות אירוע ביטוחי הוא לא יקבל פיצוי כפול. כך יוצא שהתשלום החודשי אותו הוא מפריש לביטוח רכב מיותר בחלקו. לכן, לאחר איתור של כפל ביטוחים מומלץ לערוך השוואה ולמצוא את הביטוח המדויק לצרכים שלכם כנהגים.

למניעת חסר ביטוחי

ביטוח חובה לרכב כשמו כן הוא חובה חוקית, וכל נהיגה ברכב ללא ביטוח מהווה עבירה פלילית ועלולה להסתיים בקנס או ענישה אחרת לפי חוק. מה שבעייתי בתחום הביטוח הוא שמרבית ביטוחי הרכב תקפים למשך שנה בלבד. חלק מחברות הביטוח מדווחות למבוטחים שלהן באמצעי תקשורת שונים לקראת סוף תקופת הביטוח כדי שיזכרו לחדש את הביטוח של הרכב שלהם, אולם חברות ביטוח שונות לא טורחות ליידע את המבוטחים באמצעים דיגיטליים, מה שמוביל למצב של נהיגה ללא ביטוח אפילו בלי ידיעת הנהג.

איתור ביטוח לפי מספר רישוי רכב מאפשר ללקוח לדעת האם הרכב מבוטח או שהוא צפוי לסיים את תקופת הרכב ועליו לרכוש ביטוח חדש.

כדי לייעל את ביטוח הרכב הקיים

מכיוון שענף הביטוחים בישראל תחרותי במיוחד, בכל תקופה קמה חברת ביטוח חדשה המשנה את כללי המשחק. כל חברה מעוניינת למשוך כמה שיותר מבוטחים ולצורך כך החברות מתחרות ביניהן מי תציע תנאים טובים יותר ללקוחותיה: הן מוזילות מחירים, מרחיבות תנאי הפוליסות ומייעלות כתבי שירות נלווים. אתם, כמבוטחים פוטנציאליים יכולים לרתום לטובתכם את התחרות בין המשווקים ולהשוות מחירים ותנאים במטרה לאתר את הפוליסה היעילה ביותר עבורכם. בנוסף, תוכלו לבצע מו|מ מול חברת הביטוח שלכם במטרה ליהנות מתנאים משופרים במסגרת שירות של חברת ביטוח אמינה ומוכרת שמשלמת פיצויים בזמן לפי הכתוב בפוליסה.

כדי להרחיב את ההגנה הביטוחית

באמצעות איתור פוליסת ביטוח לפי מספר רכב ניתן להיחשף בקלות לפרטי הביטוח ולפנות לחברת הביטוח על מנת לקבל פרטים נוספים רצויים. בצורה כזו ניתן לחשבון מה כולל הביטוח, מה גובה הכיסוי של הפוליסה, מהן ההחרגות בפוליסה והאם קיימת אפשרות ליהנות מהגנה ביטוחית מקיפה יותר כמו ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'.

איך לבצע איתור ביטוח רכב לפי מספר הרישוי?

אתר משרד התחבורה מכיל מאגרי מידע באמצעותם ניתן לקבל את המידע על הרכב הספציפי על פי מספר רישוי. כל מה שנדרש לעשות הוא להזין את מספר הרישוי של הרכב באתר משרד התחבורה ולקבל דוח המציג את כל המידע על הרכב כולל: סוג הרכב, דגם, צבע, עבר ביטוחי, חברת הביטוח , תוקף רישיון הרכב ועוד. בנוסף, ניתן להיכנס לאתר הר הביטוח ולהפיק דוח מקיף הכולל את כל המידע הביטוחי על הרכב בהתאם למספר הרכב.

שימו לב כי אם אתם מעוניינים לקנות רכב יד שניה תוכלו לבדוק באתר האם הוגשו תביעות על תאונות דרכים בהן הרכב היה מעורב וכך לקבל תמונה מלאה על שווי הרכב.

האם הפקת דוח באתר הר הביטוח הוא בתשלום?

לא, הר הביטוח הוא אתר חינמי המאגד נתונים ביטוחיים מכל חברת הביטוח ומאפשר לכל משתמש ליהנות מדוח מפורט המציג את התיק הביטוחי המלא של המבוטח. אמנם, כדי לקבל מידע בנוגע למידע על רכב של אדם אחר יש לקבל את אישור לביצוע הבדיקה .

איתור ביטוח רכב באתר הר הביטוח שלב אחר שלב

באמצעות האתר הממשלתי הר הביטוח ניתן לאתר בקלות ביטוח רכב לפי מספר רכב. עליכם להיכנס לאתר הר הביטוח, להזדהות ולאמת את זהותכם באמצעות נתונים אישיים. לאחר ביצוע האימות ניתן לראות את העבר הביטוחי של הרכב ולקבל את כל המידע הנמצא במאגר בנוגע לרכב העונה למספר הרישוי שהזנתם. בנוסף תוכלו להפיק דוח מסודר של כל הביטוחים שלכם באמצעות המערכת.

אילו ביטוחים ניתן לאתר באתר הר הביטוח?

ניתן לבדוק לפי מספר רכב מגוון סוגי ביטוחים: ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח צד ג'. בנוסף, ניתן לבדוק סוגי ביטוחים נופים במסגרת שירות: ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים, ביטוח לדירה, ביטוח לעסק, חסכונות פנסיוניים וביטוחים למקרי מוות. המערכת תציג בפניכם את הנתונים בצורה בהירה הכוללת את הביטוחים הקיימים על שמכם, מיהן החברות המבטחות ומה מחיר הפוליסה עליה אתם משלמים.

דוח העדר תביעות

דוח העדר תביעות מעיד עליכם כנהגים שהעבר הביטוחי שלכם נקי. דוח זה רלוונטי לכם להגשה לחברת הביטוח לצורך בקשת הנחה בתשלום הפוליסה שלכם שכן נהגים זהירים זכאים להטבות והנחות לפי תקנוני חברות הביטוח.

איתור פוליסת ביטוח לפי מספר רכב - איך זה מתבצע
איתור פוליסת ביטוח לפי מספר רכב – איך זה מתבצע

איתור פוליסת ביטוח לפי מספר רכב עם מומחי הר הביטוח הבטוח

חברת הר הביטוח הבטוח מספקת שירותי בדיקה וייעוץ בתחום ביטוחי הרכב וביטוחים בכלל. צוות החברה המונה מומחים בעולם הביטוח מעניק לכל לקוח בדיקה חינם באתר הר הביטוח לאתר את הפוליסה הרלוונטית לבעל הרכב ומציע שירותי איתור פוליסה בהתאם לעבר הביטוחי של הלקוח. רוצים שמישהו אחר יעשה עבורכם את העבודה? נציגי הר הביטוח ייקחו מכם את העולם ויחפשו עבורכם פוליסה משתלמת במיוחד. בנוסף, קונים רכב? בדקו את העבר הביטוחי לפי מספר הפוליסה, באופן זה תוכלו לדעת שהרכב שאתם קונים לא היה מעורב בתאונות דרכים. עם מומחי הר הביטוח הבטוח תוכלו לסדר את התיק הביטוחי ולבחון את סוגי הביטוחים שלכם והאם קיימת אפשרות להרחיב/לייעל/להוזיל את הפוליסה בקלות ובלי מאמץ מצדכם. לפגישת ייעוץ חייגו עכשיו: 051-550-2037.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
ביטוח מבנה

הדירה שלנו היא מקור יציבות בחיינו, חשוב מאוד להיות מוגנים למקרה של נזק או פגיעה בדירה כתוצאה משריפה, שיטפון, רעידת אדמה או הצפה. ביטוח מבנה

קרא עוד »
ביטוח נזקי צנרת

אף אחד אינו מוכן ליום פקודה שבו הצנרת קוראת אותו לסדר ומספקת סימנים 'דקורטיביים' על הקירות, ריח של טחב או פיצוץ רציני שלא מותיר הרבה

קרא עוד »
ביטוח רכבי יוקרה

רכבי יוקרה הם רכבים שמחירם עולה על 300,000 ש"ח. בעוד מחיר של מכונית סטנדרטית נע בין 120 אלף ש"ח ל-150 אלף ש"ח, רכב יוקרה מהניילונים

קרא עוד »
ביטוח חיות מחמד 

חשבתם פעם מה תעשו במקרה של פציעת הכלב או החתול שלכם? תאונה, אלרגיה או כל מצב רפואי מורכב אחר עלולים לתקוף את חיית המחמד שלכם

קרא עוד »
איך לבחור ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות הוא אחד ממוצרי הביטוח החשובים ביותר המאפשרים למבוטחים לחסוך כסף רב בזמן אמת ולבחור בפתרונות רפואיים מעולים מבלי להתפשר בגלל אתגר כלכלי. ביטוחי

קרא עוד »