ביטוח מחלות קשות

אף אחד לא יודע מה יהיה איתו בעתיד וכולנו רוצים למגן את עצמנו ככל הניתן. במקרה של גילוי מחלה קשה, נוספות התמודדויות נוספות בפן הבריאותי וגם לא מעט בפן הכלכלי. כדי להצליח להתגבר על מחלה קשה, מומלץ לרכוש ביטוח מחלות קשות.

וזה לא המקום טעון "לי זה לא יקרה" אף אחד מאיתנו לא יודע מה יביא איתנו המחר ובמה שניתן להתגונן, יפה שעה אחת קודם. כאן ריכזנו עבורכם את המידע על ביטוח מחלות קשות, מה הוא כולל ואיך הוא מסייע למבוטחים.

 

מה זה ביטוח מחלות קשות?

לרוב, פוליסה זו נמכרת יחד עם ביטוח בריאות פרטי. מדובר בביטוח בו תמורת פרמיה חודשית הוא מבוטח ובעלת גילוי מחלה קשה המוגדרת ככזו בתקנון החברה במבטחת, המבוטח מקבל פיצוי כספי על עצם הגילוי. כך הוא יכול להתמקד בבריאות ולטפל בעצמו ללא דאגה כלכלית בשל היעדרותו מהעבודה והעלויות הנלוות לטיפולים עצמם.

פוליסת ביטוח זו היא מעין קופה הונית בה המבוטח בעצם משלם כל חודש עבור הביטוח, ברגע שהוא נדרש לממש את הביטוח, הוא מקבל את סכום הביטוח שהוא עצמו שילם, בהתאם לתקנון החברה המבטחת.

 

מה גובה הפיצוי המתקבל?

ביטוח מחלות קשות מגן על המבוטח מבחינה כלכלית עם ההתמודדות עם העלויות הנלוות לגילוי המחלה. הרי במרבית הפעמים המבוטח נאלץ להעדר מהעבודה בשל כך ולכן, גובה ה פיצוי מחושב בהתאם למשכורת השנתית של המבוטח. לרוב, גובה הפיצוי ינוע בין 50,000 ל-600,000 ₪.

 

אילו מחלות מכוסות בביטוח מחלות קשות?

ביטוח זה נותן פיצוי כספי על מחלות קשות כמו: מחלות לב, אירוע מוחי, פרקינסון, טרשת נפוצה, שחמת, השתלות איברים, סכרת נעורים וסרטן. חשוב לזכור כי המחלות המבוטחות משתנות מחברת ביטוח אחת לשנייה ולכן, כאשר אתם מגיעים לרכוש ביטוח כזה, חשוב שתתייעצו לפני כן עם סוכן ביטוח אמין שיכוון אתכם לפוליסה המשתלמת ביותר בעיניו.

 

מה משפיע על מחיר הביטוח?

המחיר שתשלמו על ביטוח מחלות קשות ישתנה בהתאם למצבכם הבריאותי. ברגע שאדם בעל סיכון רב יותר לחלות במחלה קשה, מגיע לבטח את עצמו, חברת הביטוח תקלוט זאת בתשאול המקיף שהיא עורכת במעמד רכישת הביטוח ובהתאם לכך, מחיר הפרמיה החודשית תעלה. זה יכול להיות פרמטרים כמו גנטיקה משפחתית, עישון, גיל המבוטח, תחום עיסוק ועוד.

 

מה חשוב לבדוק לפני רכישת ביטוח מחלות קשות?

אוקיי. הבנו את חשיבות רכישת ביטוח מחלות קשות, כעת, לפני שאתם רצים לרכוש ביטוח כזה, חשוב שתכירו את הנקודות שחברות הביטוח ינסו להסתיר ממכם ואת חלקם פשוט כדאי לדעת.

  • ביטוח מחלות קשות הוא ביטוח הנמכר כביטוח נפרד בפני עצמו. למרות שפעמים רבות הוא נמכר יחד עם ביטוח בריאות פרטי. כך שאם יש לכם ביטוח בריאות פרטי, כדאי שתבדקו מה הוא כולל. אין סיבה שתשלמו על כפל ביטוחי לחינם.
  • הפיצוי הכספי הניתן בעת גילוי מחלה קשה, לא מותנה בהוכחת עלויות רפואיות וכדומה.
  • כל חברת ביטוח מציעה פוליסת ביטוח שונה מחברתה. כך שלפני שרוכשים ביטוח כזה, חשוב להתייעץ עם מומחים לצורך השוואת ביטוח מחלות קשות. ההשוואה תבחן גם את המחיר וגם את הרכיבים הנלווים.
  • גם אם יש לכם ביטוח מחלות קשות שרכשתם מזמן, יתכן והוא עבר שינויים בגלל רפורמות ביטוחיות שהוכנסו ולכן חשוב לבדוק אותו מידי פעם.

 

איך עורכים השוואה בין ביטוחים שונים?

בגלל שכל חברת ביטוח מציעה כיסוי אחר למחלות שונות, חשוב לבדוק את ההיצע הקיים. מסיבה זו קמו סימולטורים רבים המסייעים בעריכת השוואת ביטוח מחלות קשות. תוכלו לבצע זאת באופן ידני על ידי כניסה לאתרי אינטרנט ייעודיים לכך. אך למרות זמינות בדיקה כזו, חשוב לקחת בחשבון כי היא בדרך כלל לא תכלול את כל העדכונים האחרונים ולכן היא גם לא תהיה מדויקת כמו השוואה המתבצעת באופן מקצועי על ידי סוכן ביטוח מקצועי ואמין.

 

תקופת הביטוח בביטוח מחלות קשות

לא כולם יודעים, אך ישנן חברות ביטוח המגבילות את תקופת הביטוח למספר שנים. כך שחשוב לבדוק כבר בעת מעמד רכישת הביטוח לכמה זמן הפוליסה תקפה ועד מתי נדרשים לשלם עבורה. לפעמים לא משתלם לרכוש ביטוחים מסוימים בגלל שהן לא תקפות לזמן מספק. גם כאן ההמלצה היא להתייעץ עם סוכן ביטוח אמין מומחה בתחום.

 

אמינות הצהרת הבריאות

כמו לפני כל רכישת ביטוח בריאות, על המבוטח יהיה למלא הצהרת בריאות בה הוא יצטרך להצהיר על מצבו הבריאותי. בהתאם להצהרת הבריאות שהגיש, חברת הביטוח תקבע את מחיר הפוליסה. הרי לרקע הבריאותי של האדם יש מה להשפיע על סיכוייו לחלות במחלה קשה… כאשר חברת הביטוח מגלה שהצהרת הביטוח שהוגשה לא הייתה נכונה, היא מסוגלת להתנער מתשלום הפיצוי. הקפידו למלא הצהרת בריאות נכונה ואמינה.

 

מתי יש כפל ביטוחי בביטוח מחלות קשות?

באופן עקרוני, כאשר יש לאדם שני ביטוחים זהים, גם כאשר יארע מקרה ביטוחי, הוא לא יוכל לקבל פיצוי כפול. אך כל זה שונה לעניין ביטוח מחלות קשות. כאשר מבוטח הוא בעל שני ביטוחי מחלות קשות, אלם לא צוין אחרת בפוליסת הביטוח, הוא אמור לקבל פיצוי כפול. זה לא אומר שמשתלם לרכוש ביטוחים כפולים… להפך, גם כאשר אתם רוכשים ביטוח, המשיכו לבדוק שאתם לא בעלי ביטוח זהה. אין סיבה לשלם מחיר כפול.

 

כמה פעמים מבוטח יכול לקבל פיצוי?

לפעמים דווקא אלו שגילו בהם מחלה קשה מקננת, מגלים לאחר תקופה מחלה קשה נוספת. נניח ואדם חלה באירוע מוחי, הוא קיבל פיצוי, ולאחר תקופה הוא התחיל לסבול ממחלת לב מורכבת. האם הוא זכאי לקבל פיצוי גם על המחלה הנוספת? אם לא צוין אחרת בפוליסת הביטוח, הוא זכאי לכפל פיצוי כפול על פי חוק.

 

ביטוח מחלות קשות הוא לא ביטוח פנסיה

חשוב לזכור כי ביטוח זה נותן לכם אפשרות כלכלית להתמודד עם המחלה , להתמקד בבריאות ולצלוח את התקופה הראשונית. זה ממש לא בא להחליף את ביטוח הפנסיה שהוא חובה על פי חוק. הרי בסופו של דבר הביטוח מקנה פיצוי חד פעמי שיאפשר למבוטח להיעדר מהעבודה ולהתמקד בטיפול במחלה לתקופה קצובה. גובה הפיצוי הוא מוגבל וחשוב לזכור שיעילותו מוגבלת בסופו של דבר.

 

תביעת ביטוח מחלות קשות

חשוב לפנות דווקא לסוכן ביטוח מומחה ולרכוש דרכו את הביטוח. הרי מבוטחים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים גם מול חברת הביטוח שמנסה להתנער מתשלום הפיצויים. כדי למנוע מצב כזה, תנו לסוכן הביטוח דרכו רכשתם את הביטוח לעשות לכם את העבודה. הוא מכיר את כל החוקים והוא יסייע לכם בכל המקצועיות הנדרשת.

ביטוח מחלות קשות
ביטוח מחלות קשות

 

לסיכום

ביטוח מחלות קשות הוא ביטוח הנמכר גם בנפרד וגם כחלק מביטוח בריאות פרטי. מדובר בביטוח המשמש מעין קופה הונית בה המבוטח מקבל את סכום הביטוח במקרה ביטוחי. כפי שסיכמנו כאן ניתן לראות כי מדובר בביטוח חשוב המקנה רוגע כלכלי למבוטח גם בעת גילוי מחלה קשה. כדי להתגבר על חוסר המידע הנפוץ בתחום, ההמלצה היא לפנות דווקא לסוכן ביטוח אמין ומקצועי שיכוון אתכם בצורה יעילה ומקצועית.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח דירה

כדי לאתר ביטוח דירה איכותי חשוב להתייחס למספר מרכיבים: סוגי הכיסויים הרלוונטיים, מחיר הפוליסה, זהות חברת הביטוח והתאמה מקסימלית לצרכיכם כמבוטחים. מבוטחים רבים עלולים לשלם

קרא עוד »