11 טיפים מנצחים בבחירת ביטוח רכב

כשאתם בוחרים ביטוח לרכב אתם רוצים לדעת שאתם משיגים הצעה אטרקטיבית במחיר משתלם, עם זאת, לא תמיד ההצעה הזולה ביותר היא גם המתאימה לכם וכוללת את כל סעיפי הכיסוי הרלוונטיים. חברות הביטוח תעשינה כל מאמץ כדי לשכנע אתכם לבחור דווקא בהן ותצפנה אתכם בשפע מידע מבלבל. אז איך בוחרים ביטוח רכב משתלם בלי לטבוע בים הצעות, נתונים ואותיות קטנות? הכנו לכם גלגל הצלה טיפים אפקטיביים לבחירת ביטוח משתלם לרכב שלכם.

השוואה בין ביטוחי רכב למה זה חשוב?

רגע לפני שאנחנו שוטחים בפניכם את הטיפים של בעלי הניסיון, חשוב לנו לעסוק בסוגיה שבוודאי מוכרת לכם: רבים מעדיפים לסמוך על סוכן הביטוח הוותיק שלהם ונשארים באזור המוכר והבטוח מבלי לטרוח לקבל הצעות מחיר של חברות מתחרות. חשוב לנו ליידע כי שוק מחירי ביטוחי הרכב עבר שינויים בשנים האחרונות כך שאתם בהחלט יכולים לקבל הצעות אטרקטיביות יותר לביטוחי רכב זולים מזה עליו אתם משלמים היום. שוק הביטוחים בתחום הרכב כולל פערים משמעותיים בין החברות השונות ואתם יכולים לקבל הצעות מחיר בהפרשים משמעותיים על אותה פוליסה. שווה בדיקה.

טיפים לבחירה נבונה של ביטוח רכב

טיפ מספר 1: לא מוותרים על השוואת מחירים

נתוני השוק מראים כי 70% מכלל הנהגים בישראל מחדשים את הביטוח רכב בצורה אוטומטית מבלי לבדוק בכלל אופציה להחלפה לפוליסה משתלמת יותר. מדיניות זו גורמת להם לספוג פערים גבוהים במחיר מבלי לקבל תמורה הוגנת. חשוב לדעת כי שוק ביטוחי הרכב הפך בשנים האחרונות לתחרותי יותר מה שמשפיע באופן ישיר על מחירי הביטוח. אל תוותרו על השוואת מחירי ביטוח רכב, ייתכן ותוכלו לחסוך מאות שקלים ברמה השנתית.

טיפ מספר 2: בחנו את סעיף "השתתפות עצמית" בתנאי הפוליסה

אל תתפתו להצעות זולות במיוחד לפני שאתם בודקים את סעיף ההשתתפות העצמית. חברות ביטוח שונות מציעות חבילות ביטוח רכב במחיר נמוך אולם במקרה של גניבה או תאונה נדרשת מהמבוטח השתתפות עצמית גבוהה. כך אתם גם משלמים מיד חודש סכום בלתי מבוטל על ביטוח רכב וגם חלילה וחס במקרה של תאונה או גניבה נדרשים להוציא מכיסכם סכום גובה כדי להשתתף בתשלום ההוצאות, אז מה עשינו בזה. חשוב לבחון כי הפוליסה אינה כוללת סעיף השתתפות עצמית או השתתפות עצמית בשיעור נמוך מאוד.

טיפ מספר 3: בררו על חבילות ביטוח ייעודיות לנהגים זהירים 

אם הרגלי הנהיגה שלכם נאותים ואתם לא "טראבל מייקר" בגזרת הכביש תוכלו ליהנות מחבילות נהיגה ייעודיות לנהגים זהירים. היתרון: עלות נמוכה יותר של הפוליסה. בררו עם סוכן הביטוח על אופציה כזו לפני שאתם מקבלים הצעות על חבילות ביטוח אחרות.

טיפ מספר 4: לא מומלץ לפסול פוליסה הכוללת טיפול במוסכי הסדר

בעבר רבים מהנהגים נמנעו מלהיענות להצעות ביטוח הכוללות טיפול במוסכי הסדר בהתאם לסטיגמה השלילית שדבקה בהם. כיום, המצב השתפר והצעת ביטוח הכוללת מוסכי הסדר מאפשרת לכם לעיתים ליהנות ממחיר אטרקטיבי מבלי להתפשר על רמת שירות. ממליצים לכם לא לפסול על הסף הצעה כזו לפני שאתם ובודקים היטב במה המדובר.

טיפ מספר 5: הוזילו את הביטוח באמצעות ביטוח הרכב כרכב שני

אם בן/בת הזוג מקבלים רכב מהעבודה תוכלו לנצל את העובדה ולבטח את הרכב שלכם כרכב השני במחיר מוזל.

טיפ מספר 6: בחרו בביטוח מדויק שתואם את הצרכים שלכם

ביטוח רכב חשוב להתאים לצרכי המשתמשים בצורה חכמה. שימו לב כי גם אם הבן נוהג מדי פעם ברכב, לא מומלץ לרכוש עבורו כיסוי שנתי. רוב חברות הביטוח מציעות ביטוח לפי ימים או לפי קילומטרים, כך שפוליסה מקיפה מדי תגבה מכם הרבה כסף ללא כיסוי מספק. בנוסף, בדקו את הפוליסה ואתרו סעיפי שירותים נוספים שאינם רלוונטיים לכם. ברבים מהמקרים תוכלו פשוט לבטל תוספות אלו ולהפחית את עלות הביטוח לרכב שלכם. משתלם.

טיפ מספר 7: בדקו קבלת רכב חלופי במקרה הצורך

במרבית פוליסות ביטוחי הרכב קיים סעיף המחייב את חברת הביטוח באספקת רכב חלופי למבוטחים. בדקו מהם התנאים לקבלת רכב חלופי והאם ישנם הגבלות על סעיף זה. מומלץ לכם לבדוק עד לרזולוציות של איפה ומתי תקבלו את הרכב כיוון שבשעת מעשה ובהעדר הרכב הרגיל שלכם, נתונים אלו משמעותיים ביותר.

טיפ מספר 8: בררו על הטבת העדר תביעות

מכיוון שלחברות הביטוח יש עניין שלא תמהרו לתבוע אותן, הן מציעות למבוטחים הטבה במחיר הפוליסה למי שאין לו עבר ביטוחי הכרוך בתביעות. אם לא הגשתם בעבר תביעה נגד חברת הביטוח תוכלו לנצל הטבות אלה וליהנות מפוליסה במחיר זול יותר.

טיפ מספר 8: אם אתם נוסעים מעט, בדקו קבלת הנחה

חברות הביטוח מעדיפות להקטין את הסיכון למינימום ומעודדות שתסעו פחות. אם אתם רוצים לרכוש ביטוח לנהג צעיר או שיש לכם רכב נוסף בו אתם נוסעים פחות, מומלץ לבדוק פוליסות לפי קילומטראז' וביטוח ייעודי לנהג צעיר. ביטוחים אלו יאפשרו לכם לשלם פר קילומטר נסיעה ולא על בסיס שנתי מה שיוזיל את פוליסת הביטוח משמעותית. בחנו מה יותר משתלם לכם: רכישת ביטוח נוסף לנהג הצעיר ברכב או הוספת נהג צעיר כנהג נוסף בפוליסה של ההורים וכן בררו על אפשרויות ביטוח מלא/חלקי. פערי המחירים עשויים להיות גדולים ולכן מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח מהי האופציה הנכונה ביותר עבורכם.

טיפ מספר 9: אם אתם היחידים שנוהגים ברכב שאלו על ביטוח "נהג יחיד"

ביטוח נהג יחיד הוא ביטוח זול יותר מביטוח כל נהג. אם אתם היחידים שנוהגים ברכב שווה לכם לשקול פוליסה מסוג זה. ניתן גם לרכוש פוליסה עם הגבלה על מספר הנהגים כאשר בכל מקרה עליכם לקחת בחשבון כי ביטוחים אלו מגבילים אתכם במקרה בו תרצו שמישהו יחליף אתכם על ההגה.

טיפ מספר 10: אם הרכב שלכם חונה במקום סגור ציינו זאת

אזור חניה החשוף יותר סטטיסטית לגניבות, יעלה את מחיר הפרמיה. אם הרכב שלכם חונה בחניון סגור או שהוא תחת שמירה של שוער, ייתכן וחברת הביטוח תוזיל לכם את מחיר הפוליסה. כאשר אתם רוכשים פוליסה, ציינו את הנתון הזה בפני סוכן הביטוח.

טיפ מספר 11: שקלו האם לרכוש ביטוח מקיף או להסתפק בחובה וצד ג'

ביטוח רכבים ישנים שגילם למעלה מ-10 שנים יקר יותר. מסיבה זו יש לבחון האם מומלץ לבטח בביטוח מקיף רכב וותיק. רכבים חדשים בהרבה מהמקרים יהיה מומלץ לבטח גם בביטוח מקיף על מנת להגן עליהם במקרה של נזק.

11 טיפים מומלצים בבחירת ביטוח רכב
11 טיפים מומלצים בבחירת ביטוח רכב

 

ביטוח רכב עם מומחי הר הביטוח הבטוח

לקראת ביטוח רכב? חברת הר הביטוח הבטוח המתמחה באיתור ביטוחי רכב ועוד מזמינה אתכם לפגישת יעוץ לאיתור ביטוח רכב בהתאמה מדויקת לצרכים שלכם ובמחיר המשתלם ביותר. סוכני הביטוח של החברה הם בעלי וותק רב וניסיון בבחירת ביטוח רכב נכון עבור לקוחותיהם ובבנייה של תיק ביטוחי איכותי, משתלם ומדויק ללקוח. החברה פועלת מול כל גופי הביטוח בישראל ומעניקה שירות מקצועי, אובייקטיבי ואישי לכל לקוח. צרו קשר עכשיו עם נציגי החברה והבטיחו לעצמכם ביטוח רכב מדויק ומשתלם.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
ביטוח מבנה

הדירה שלנו היא מקור יציבות בחיינו, חשוב מאוד להיות מוגנים למקרה של נזק או פגיעה בדירה כתוצאה משריפה, שיטפון, רעידת אדמה או הצפה. ביטוח מבנה

קרא עוד »
ביטוח נזקי צנרת

אף אחד אינו מוכן ליום פקודה שבו הצנרת קוראת אותו לסדר ומספקת סימנים 'דקורטיביים' על הקירות, ריח של טחב או פיצוץ רציני שלא מותיר הרבה

קרא עוד »
ביטוח רכבי יוקרה

רכבי יוקרה הם רכבים שמחירם עולה על 300,000 ש"ח. בעוד מחיר של מכונית סטנדרטית נע בין 120 אלף ש"ח ל-150 אלף ש"ח, רכב יוקרה מהניילונים

קרא עוד »
ביטוח חיות מחמד 

חשבתם פעם מה תעשו במקרה של פציעת הכלב או החתול שלכם? תאונה, אלרגיה או כל מצב רפואי מורכב אחר עלולים לתקוף את חיית המחמד שלכם

קרא עוד »