לפני שעושים ביטוח נוסף – בודקים בהר הביטוח

התחרות בעולם הביטוח הייתה קיימת תמיד ולא רק בשנים האחרונות… בשנים האחרונות היא בהחלט עלתה מדרגה וכך כל מבוטח מקבל הצעות רבות להצטרפות לביטוחים שונים שחברות הביטוח מציעות לו. מי שלא מתמצא בתחום, יכול למצוא את עצמו משלם לחינם על ביטוח כפול רק בגלל שיווק אגרסיבי. ככלל, חשוב לזכור לפני שעושים ביטוח נוסף – בודקים בהר הביטוח. ריכזנו כאן מידע בנושא. נקווה שתפיקו ממנו תועלת.

 

לפני שעושים ביטוח נוסף - בודקים בהר הביטוח
לפני שעושים ביטוח נוסף – בודקים בהר הביטוח

 

למה חשוב לבדוק את הביטוחים לפני שרוכשים ביטוח נוסף?

עולם הביטוח מלא תחרות. כל חברת ביטוח מעוניינת למשוך אליה כמה שיותר לקוחות מבוטחים. לצורך כך כל חברת ביטוח יוצאת בקמפיינים שיווקיים והן מציעות פוליסות ביטוח במחירים משתלמים או תנאים אטרקטיביים אחרים. על פי נתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מרבית המבוטחים לא יודעים על מה הם מבוטחים וכך כאשר יבואו להציע להם ביטוח נוסף לרכישה, הם לא ידעו אם יש להם אותו כבר, כך נוצר מצב בו אנשים רוכשים ביטוח כפול רק בגלל חוסר מודעות.

כשרוכשים מוצר אחד פעמיים, עוד ניתן להנות משני המוצרים. אך ברכישת ביטוח כפול, לא ניתן להנות מהביטוח הכפול ועל פי חוק רק ביטוח אחד יינתן למימוש. וחבל. אנשים משלמים ממיטב כספם על ביטוחים שמיותרים להם. 

 

מה ניתן למנוע באמצעות בדיקת ביטוחים לפני שעושים ביטוח נוסף?

לפני שעושים ביטוח נוסף – בודקים בהר הביטוח מה מצב הביטוחים. למה זה ככה? מגוון הסיבות הוא רחב. הסיבה העיקרית היא הכפל הביטוחי. אבל היא ממש לא היחידה.

סדר בתיק הביטוחים

כל אחד רוצה לדעת על מה הוא מבוטח, על מה הוא משלם מידי חודש ומה כוללת פוליסת הביטוח שלו. כך מרוויחים סדר בראש. יודעים על מה יש ביטוח ועל מה אין. כשנתונים מסודרים קל למצוא את הנתונים החסרים ולראות איפה חסר ביטוח קריטי ולרכוש אותו. 

הרחבת הכיסוי הביטוחי

כבר קרו מקרים בהם אנשים שילמו על פוליסת ביטוח אך כשהגיעו לממש את הפוליסה, הם גילו שפוליסת הביטוח מחריגה את המקרה הביטוחי הספציפי וכך הם לא יכלו לקבל פיצויים ובעצם נוצר מצב של חסר ביטוחי. זה יכול לקרות כמעט בכל פוליסת ביטוח.

ביטוח מבנה שלא כולל כיסוי נזקים שאירעו מרעידת אדמה, ביטוח רכב שלא כולל ביטוח צד ג' ועוד. חסר ביטוחי גובה מהמבוטח מחיר יקר וכבד וחבל. בדיקה מקדימה בהר הביטוח יכולה לגלות את הנתונים החסרים ולשקף את תמונת המצב הקיימת.

מחיר יקר על הביטוח

 ניתן לרכוש ביטוח בודד ולגלות לאחר תקופה שחסר ביטוח נוסף ואז לפנות שוב אל חברת הביטוח ולרכוש את הפוליסה הנדרשת. אך מחיר כל ביטוח לחוד, יהיה שונה ממחיר מספר ביטוחים הנרכשים יחד. אם כבר רוכשים ביטוח, כדאי לבדוק את מצב הביטוחים ובמקרה הצורך לרכוש את כל הביטוחים הנדרשים החסרים. כך ניתן לקבל הצעת מחיר משתלמת יותר.

הוזלת מחירי הביטוח

שוק הביטוח משתנה בהתאם לרגולציות בנושא ולתחרות הקיימת. כך חברות ביטוח משנות את מחירי הפוליסות השונות רק כדי למשוך כמה שיותר לקוחות. המרוויחים ממצב זה הם דווקא המבוטחים עצמם. הם יכולים לנצל את הורדות המחיר ולהוזיל את מחיר פוליסת הביטוח שלהם. כל ביטוח ניתן להחליף באחר בסופו של דבר…

כפל ביטוחי

אי אפשר לדבר על הצורך בבדיקת ביטוחים לפני רכישת ביטוח חדש, מבלי להזכיר את הביטוחים הכפולים שנוצרים מרכישת ביטוחים ללא מודעות בנושא. כפל ביטוחי הוא מצב בו יש למבוטח יותר מביטוח אחד המכסה את אותו הנזק. במקרה של מימוש הביטוח חברות הביטוח יבדקו אם יש כפל ביטוחי ובמקרה כזה המבוטח לא יוכל להנות ולקבל פיצויים גבוהים יותר.

הפיצויים שהוא יקבל יהיו זהים למה שהיה מקבל לולא היה מבוטח במספר ביטוחים. אין סיבה לרכוש ביטוחים כפולים. במקרים מסוימים הם רק גורמים לנזק, המבוטח מתקשה לקבל את המגיע לו וכל חברת ביטוח מנסה להתנער מאחריותה בנדון. מלבד ביטוח חיים, כל סוגי הביטוחים יכול להיווצר כפל.

 

לפני שעושים ביטוח נוסף – בודקים בהר הביטוח – למה דווקא שם?

בדיקת הר הביטוח נחשבת לבדיקה בסיסית ויעילה. מי שמעוניין לדעת מה קורה עם הביטוחים שלו, נכנס לאתר הר הביטוח הממשלתי, מזין את נתוניו האישיים ומזדהה כמו בכל כניסה לאתר ממשלתי, בוחר בשירות חיפוש ביטוחים על שמי ותוך מספר שניות תופיע בפניו רשימת הביטוחים כפי היא מופיעה על שמו במערכת הר הביטוח. הרשימה תכלול את שמות הביטוחים, מספרי הפוליסה, תוקפם, מחירם ועוד.

 

איך משתמשים באתר הר הביטוח?

השימוש באתר הוא פשוט. כל מבוטח יכול להיכנס לאתר הממשלתי ולבצע בו חיפוש של הביטוחים שלו. הנתונים יוצגו בפניו והוא יוכל לייצא אותם לדו"ח מסודר המכונה דו"ח הר הביטוח. דו"ח הר הביטוח מאפשר לזהות בקלות כפל ביטוחים, ביטוחים יקרים ובעיות נוספות. השימוש באתר נחשב לפשוט ולא מורכב. למרות זאת, יש מי שמעדיף להיעזר באנשי מקצוע, סוכני ביטוח מקצועיים לביצוע בדיקת ביטוחים מקיפה ויעילה. 

 

למה לפנות להר הביטוח הבטוח?

כל אחד יכול להיעזר באתר הר הביטוח הממשלתי ולמצוא את הביטוחים המופיעים על שמו. הבעיה היא שהנתונים שיופיעו הם רק אלו שמופיעים במערכת. מדובר במערכת המתעדכנת אחת לחודש ולכן היא לא תמיד תהיה מעודכנת. כמו כל מערכת אחרת היא לא חפה מטעויות אנוש כמו מספרי תעודת זהות ולכן כאשר רוצים בדיקה עם תוצאות מדויקות, צריכים לבצע בדיקה קצת יותר מעמיקה. 

יתרה מזאת, חשוב לציין כי דו"ח הר הביטוח משקף את הנתונים, אך כדי להבין אותו צריכים ידע בסיסי בעולם הביטוח. ומי שאין לו את הידע הזה, עלול למצוא את עצמו לא מבין את הנתונים וממילא בדיקה כזו לא תהיה יעילה בשבילו. היא לא תעזור לו להבין את הנתונים טוב יותר. כאשר הולכים לסוכן ביטוח לביצוע הבדיקה, הוא בודק את כל הנתונים ומסביר אותם ללקוח בפירוט. יחד איתו הוא בודק איך ניתן לייעל את התיק הביטוחי ולערוך בו סדר.

 

כמה עולה בדיקת הר הביטוח הבטוח?

אתר הר הביטוח הבטוח הוא אתר שהוקם במטרה להנגיש את שירות בדיקת הביטוחים הבסיסית ללא עלות. אתם יכולים להזין את הנתונים או לפנות לנציג אישי שיעשה זאת עבורכם וכך תקבלו הסבר על כל סעיף בדו"ח הר הביטוח. מי שמעוניין בבדיקה מעמיקה ויסודית יותר מבדיקה רגילה זה כבר משהו אחר.

 

לסיכום

לפני שרוכשים ביטוח חדש, חשוב לבדוק את מצב הביטוחים. ניתן לבדוק זאת באתר הר הביטוח הממשלתי או לחילופין, לפנות לסוכן ביטוח ולהנות מבדיקה חינמית כמו השירות שמציע אתר הר הביטוח הבטוח. בצורה כזו נמנעים תשלומים כפולים ויקרים בגין ביטוחים כפולים, ביטוחים יקרים או לא נדרשים.

כל אחד יכול לייעל את תיק הביטוחים שלו. במיוחד כשניתן לקבל שירות בדיקת ביטוחים חינם ללא עלות באמצעות שירותי אתר הביטוח הבטוח. תמיד ניתן להרחיב את הבדיקה ולבצע בדיקה מקיפה ומורחבת שתבדוק את כל יתר הנתונים בעלות סמלית, למעוניינים. 

תוכן עניינים
עוד באותו נושא