תפקיד הטכנולוגיה בענף הביטוח

אין ספק כי ישנה משמעות לא קטנה לכלים הטכנולוגיים בענף הביטוח. לאחר שבשנים עברו כדי לאתר מידע על הביטוחים הקיימים היה צורך לפנות לחברות הביטוח עצמן ולהמתין לקבלת מידע מהן שהתעכב בגלל קצב ההתנהלות הלקוי, היום ניתן לקבל מידע ביטוחי ללא פנייה לחברות הביטוח כלל. ניתן להיכנס לאתר הר הביטוח / הר הכסף / המסלקה הפנסיונית ולקבל את המידע המלא. שמחים להנגיש לכם מידע על תפקיד הטכנולוגיה במודרניזציה של ענף הביטוח בישראל. על כל שאלה בנושא, כתבו לנו, נשמח להנגיש מידע נוסף.

 

תפקיד הטכנולוגיה במודרניזציה של ענף הביטוח בישראל
תפקיד הטכנולוגיה במודרניזציה של ענף הביטוח בישראל

 

מהו תפקיד הטכנולוגיה במודרניזציה של ענף הביטוח בישראל?

לטכנולוגיה יש תפקיד משמעותי במודרניזציה של ענף הביטוח בישראל. לעומת מדינות אחרות, ענף הביטוח עבר מהפך בשנים האחרונות, המונע בעיקר מההתקדמות הטכנולוגית. קבלו מספר השפעות של הטכנולוגיה על תחום הביטוח בישראל:

  1. דיגיטליזציה של תהליכים: ענף הביטוח בישראל עבר מתהליכים מבוססי נייר לפלטפורמות דיגיטליות. חברות הביטוח משתמשות כעת בתוכנות מתקדמות כדי לייעל את הנפקת הפוליסה, עיבוד התביעות והתקשורת עם הלקוחות. הטמעת האמצעים הדיגיטליים שיפרה את היעילות והפחיתה את עלויות הניהול.
  2. מכירת ביטוח מקוונת: הטכנולוגיה אפשרה לחברות ביטוח למכור פוליסות באופן מקוון. לקוחות יכולים להשוות בין מוצרי ביטוח שונים, לקבל הצעות מחיר ולרכוש פוליסות דרך אתרים ואפליקציות לנייד. זה הפך את הביטוח לנגיש ונוח יותר לכלל המבוטחים.
  3. ניתוח נתונים וחיתום: חברות הביטוח בישראל משתמשות בניתוח נתונים ולמידת מכונה כדי להעריך את הסיכון בצורה מדויקת יותר המתקבלת היישר ממגוון מקורות כמו נתוני תביעות שהוגשו, כדי לקבוע תמחור פרמיה והחלטות החיתום. כך המבוטחים יכולים להנות מהצעות ביטוח מותאמות יותר לצרכים שלהם.
  4. חווית לקוח: הטכנולוגיה שיפרה את חווית הלקוח בענף הביטוח. צ'אטבוטים ועוזרים וירטואליים משמשים כדי לספק תמיכת לקוחות מיידית ולענות על שאילתות נפוצות. חברות הביטוח משתמשות גם בניתוח נתונים כדי להתאים את ההצעות והתקשורת שלהן לצרכי הלקוח האישיים.
  5. עיבוד תביעות: חברות הביטוח אימצו טכנולוגיה כדי לייעל את תהליך התביעות. אפליקציות לנייד מאפשרות למבוטחים לדווח על תביעות ולהגיש אותן במהירות. חברות הביטוח משתמשות בתוכנות מיוחדות כדי להעריך נזקים ולעבד תביעות בצורה יעילה יותר.
  6. העברת הנתונים למשרד האוצר: הטכנולוגיה מילאה תפקיד גם בסיוע לחברות הביטוח לעמוד בדרישות משרד האוצר שהקים מערכות טכנולוגיות משלו (עליהן נרחיב בהמשך) בכדי להנגיש את המידע הביטוחי לכלל המבוטחים בישראל. כל חברת ביטוח מחויבת להעביר את נתוני הביטוחים שלה למשרד האוצר לצורך מיפוי הנתונים והפחתת הסיכונים הקיימים.

 

המערכות הטכנולוגיות שכדאי שתכירו

לחברות הביטוח עצמן הטכנולוגיה תורמת לא מעט, אך לא רק להן. המבוטח עצמו מצליח לקבל את המידע המלא על הביטוחים שלו בקלות רבה יותר תודות למערכות שהוקמו בהוראת משרד האוצר: הר הביטוח והר הכסף.

 

אתר הר הביטוח

אתר הר הביטוח הוקם על ידי משרד האוצר במטרה להנגיש את המידע הביטוחי לציבור המבוטחים בישראל. זה קרה לאחר שהצטברו בנושא לא מעט תלונות. אנשים לא ידעו מה כולל תיק הביטוח שלהם, למעל חצי מאוכלוסיית המבוטחים היו ביטוחים כפולים ומיותרים וחברות הביטוח חגגו על חשבון המבוטח הפשוט שלא ידע לבדוק על מה הוא משלם ואיך הוא יכול להפחית את גובה הפרמיות שלו.

איך משתמשים באתר הר הביטוח?

השימוש באתר הר הביטוח הוא חינמי, כל שעליכם לעשות הוא להזין נתונים אישיים לאימות הנתונים (וודאו שנכנסתם לאתר הר הביטוח הממשלתי) ולבחור בשירות חיפוש ביטוחים על שמי. כל רשימת הביטוחים הקיימת במערכת על שימכם, תופיע. לצד כל ביטוח יופיע שם החברה המבטחת, הדרך ליצירת קשר עימה, תוקף הביטוח, סוג הביטוח וגובה הפרמיה החודשית. פעמים רבות חסר מידע בנתונים ולצורך קבלת מידע מלא יש לפנות לחברת הביטוח עצמה. אך את "ראשי הפרקים" המצביעה על תמונת המצב של התיק הביטוחי, ניתן לקבל באמצעות האתר. את כל המידע המתקבל ניתן לייצא לדו"ח המכונה "דו"ח הר הביטוח".

 

על אילו ביטוחים ניתן לקבל מידע?

באמצעות הר הביטוח ניתן לקבל מידע על ביטוחים ללא מרכבי חיסכון:

כדי לקבל מידע על ביטוחים פנסיוניים, יהיה עליכם להיכנס לאתר הר הכסף. כי מידע פנסיוני לא יופיע בהר הביטוח.

 

אתר הר הכסף

גם אתר זה הוקם על ידי משרד האוצר ועד היום הוא מצליח לשמש שחקן יחיד באמצעותו ניתן לאתר כספים אבודים של קרובי משפחה שנפטר – שזה אחד השירותים שהוא מציע. האתר מאפשר למצוא כספים אבודים של חסכונות, חשבונות אבודים שכוחים או קופות פנסיה.

 

איך משתמשים באתר הר הכסף?

השימוש הוא חינמי ופשוט. כיום הוא גם לא מוגבל למספר חיפושים כבעבר, כך שהוא ממשיך להשתפר מעת לעת. הזינו בשורת החיפוש בגוגל את המילה "הר הכסף" וכנסו לאתר הממשלתי לאחר הכניסה תצטרכו להזין פרטים מזהים לאימות הנתונים כמו בכל כניסה לאתר ממשלתי. אחרי שנכנסתם לאזור האישי, תוכלו לקבל את המידע הקיים על שימכם או על קרוב משפחה שנפטר.

 

איזה מידע יופיע באתר?

המידע יכלול מידע על מיקום הכסף / החיסכון. הוא לא יפרט את גובה הסכום ואת יתר הפרטים. כדי לקבל אותם יהיה עליכם לפנות לחברת המנהלת את הכספים. אם אתם מעוניינים לקבל מידע מפורט על כספי פנסיה, תוכלו להיעזר באתר המסלקה הפנסיונית.

 

אתר המסלקה הפנסיונית

מדובר באתר המנוהל על ידי חברה חיצונית בפיקוח משרד האוצר. באמצעות אתר המסלקה הפנסיונית ניתן לקבל מידע פיננסי מפורט על כספי פנסיה ואופן ניהולם. השימוש באתר המסלקה הפנסיונית עולה סכום סמלי והמידע המתקבל בו נחשב למעודכן ביותר מבין האופציות שהעלינו עד כה.

 

אין תחליף לסוכן ביטוח אמין ומומחה

ראינו כי לטכנולוגיה תפקיד חשוב בשיפור ענף הביטוח בישראל. למרות כל האמצעים הטכנולוגיים, מי שמעוניין לקבל את המידע המלא על הביטוחים שלו, פונה לסוכן ביטוח אנושי לקבלת סיוע והכוונה. סוכן ביטוח יבדוק את הנתונים, יבצע בדיקה מקיפה של כל ביטוח בפני עצמו, הוא ימפה את הדו"ח המתקבל מאתר הר הביטוח ויכוון אתכם בפעולות במומלצות לביצוע בכדי למקסם את המעטפת הביטוחית במינימום מחיר. קחו בחשבון שגם לאחר הפקת הדו"ח מאתר הר הביטוח, צריך את המיומנות הבסיסית בכדי להצליח לקרוא נכון את הנתונים, לזהות ביטוחים כפולים, מיותרים או יקרים ביחס למחירי השוק. איש מקצוע ידע לכוון את התהליך בצורה היעילה ביותר.

 

לסיכום

הטכנולוגיה הביאה מודרניזציה משמעותית לענף הביטוח בישראל. היא שיפרה את היעילות התפעולית, חווית הלקוח והערכת הסיכונים. האינטגרציה המתמשכת של הטכנולוגיה עשויה להמשיך ולעצב את עתיד הביטוח בישראל ובעולם. המרוויחים הראשיים משיפורים כאלו הם המבוטחים שמצליחים לקבל את המידע על הביטוחים שלהם במינימום מאמץ. למרות כל השיפורים, מי שרוצה לייעל את התיק הביטוחי שלו בצורה משמעותית, פונה לסוכן ביטוח שיבדוק עבורו את כל הנתונים ויכוון אותו בצעדים המומלצים. צוות הר הביטוח הבטוח – איתור ביטוחים, מנגיש שירות בדיקת ביטוחים ללא עלות ואם בשנתיים האחרונות לא ביצעתם בדיקת ביטוחים שגרתית, חבל שתחמיצו את ההזדמנות.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא