עדכון פוליסות ביטוח – למה חשוב לעדכן את הפוליסות שלכם

לכולנו יש פוליסות ביטוח על שמנו. הבעיה היא שמעל שבעים אחוז מציבור המבוטחים לא יודעים מה קורה עם פוליסות הביטוח שלהם, מה הן כוללות והאם יש צורך לעדכן אותן בכדי שהן יתאימו לצרכים הנוכחיים. אחרי מקרים לא מעטים של מבוטחים שגילו שהביטוח שלהם לא מספיק בזמן אמת, החלטנו לרכז כאן את המידע בנושא: עדכון פוליסות ביטוח – למה חשוב לעדכן את הפוליסות שלכם, מוזמנים להמשיך איתנו.

 

למה חשוב לעדכן את הפוליסות שלכם – עדכון פוליסות ביטוח הוא קריטי!

עדכון פוליסות הביטוח הוא חיוני מכמה סיבות, שכן הוא מבטיח שהכיסוי שבבעלותכם יישאר רלוונטי ויעיל במתן מענה לצרכים הנוכחיים. להלן סיבות מרכזיות מדוע חשוב לעדכן באופן קבוע את פוליסות הביטוח:

 

שינויים בחיים

אירועי חיים משמעותיים, כגון נישואים, גירושין, לידת או אימוץ של ילד ואפילו מוות של בן משפחה, יכולים להשפיע על צרכי הביטוח שלכם. עדכון פוליסות עוזר להבטיח שהכיסוי הקיים מתאים לנסיבות החיים הנוכחיות שלכם. אין סיבה להמשיך לשלם ביטוח על אדם שנפטר, אין סיבה שהמוטבים בפוליסת הביטוח יהיה בן הזוג ממנו התגרשתם, ואין סיבה שלא תבטחו את בני המשפחה שהצטרפו למשפחתכם, בפוליסת הביטוח שלכם.

 

שינויים בבית

אם אתם מבצעים שיפוצים בנכס שלכם, חשוב לעדכן את חברת הביטוח המבטחת את הנכס. אתם לא רוצים שבמקרה של נזק, חברת הביטוח תבטח רק את שווי הנכס כפי שהוא היה בעבר… אתם רוצים לקבל כיסוי ביטוחי שווה ערך לשווי הנכס.

 

שינויים ברכב

החלטתם להחליף רכב ולמכור את הרכב הקודם ולהשתדרג לרכב חדיש יותר? אין סיבה  להמשיך לשלם על ביטוח הרכב הקודם! עדכנו את חברת הביטוח בשינוי ובטחו את הרכב החדש במקום הרכב הישן.

 

שינויים בעבודה

שינויים בתעסוקה יכולים להשפיע על צרכי הביטוח שלכם. לדוגמה, שינוי לטובה בגובה הכנסה עשוי להשפיע על סכום הכיסוי של ביטוח החיים שתצטרכו, מלבד מה שצריך להפריש לפנסיה וכו'. אם ההכנסה שלכם עולה או יורדת, זה יכול להשפיע על היכולת להתמודד עם אחריות פיננסית. לכן חשוב להתאים את הכיסוי הביטוחי לקבלת הגנה נאותה.

 

שינויים בריאותיים

שינויים בבריאות המבוטח או אחד מבני משפחתו, עשויים לחייב התאמות בכיסוי ביטוחי הבריאות. יכול להיות מקרה בו חברת הביטוח תתנער מאחריותה לתשלום הכיסוי הביטוחי, רק בגלל שהמבוטח לא הצהיר על ההידרדרות במצבו הבריאותי. וזה דברים שמתרחשים באופן שוטף. כדי להימנע ממצב כזה, חשוב לעדכן את פוליסות ביטוח הבריאות שלכם בכל שינוי משמעותי במצב הבריאותי. לא מזמן נפטרה אישה שלא סיפרה במעמד רכישת ביטוח חיים למשכנתא כי היא מתמודדת עם מחלה כרונית. לאחר תקופה קצרה היא נפטרה בגלל אותה מחלה שלא הייתה נחשבת למסכנת חיים, חברת הביטוח לא הייתה צריכה לשלם לה שקל אחד על פי חוק, כיוון שהיא לא עודכנה בפרטי המצב הבריאותי. אין כאן מקום לזלזול. אם הכסף שלכם חשוב לכם, דווחו על הנתונים כנדרש.

 

הנחות ביטוח

לא כולם יודעים, אך בביטוחים מסוימים, עדכון של פוליסת הביטוח, עשוי להקנות למבוטח הנחה ממחיר הפרמיה. אם לדוגמא בעל דירה התקין מצלמות אבטחה לדירתו, הוא יכול לזכות להנחה על ביטוח תכולת דירה כיוון שהדירה נחשבת למאובטחת וחסית. אדם שהחלים ממחלה מסכנת חיים, יוכל לזכות בהנחה בביטוח בריאות לאחר עדכון המצב הבריאותי. חבל להמשיך לשלם יקר כשאפשר לקבל הוזלה.

 

עדכון פוליסות הביטוח מבטיח את יעילות הביטוח

על ידי עדכון יזום של פוליסות הביטוח, אתם יכולים להבטיח שיש לכם את גובה וסוג הכיסוי הנכונים כדי להגן על הנכסים, הרווחה הכלכלית והיקירים שלכם מול נסיבות משתנות. תקשורת שוטפת עם חברת הביטוח היא חיונית כדי להישאר מעודכנים ולנצל את המקסימום מהתיק הביטוחי.

 

איך מעדכנים את פוליסת הביטוח?

עדכון פוליסות הביטוח הוא לא דבר מורכב. לכל חברת ביטוח נהלים משלה ולכן הפרוצדורה תהיה שונה בכל אחת מהן. בחלק מהן השינוי יוכל להיעשות באופן דיגיטלי, אך תמיד תוכלו לבקש לדבר עם נציג ולהסביר את ההיקף הביטוחי או השינויים שתרצו לעדכן. לפני שאתם מעדכנים את חברת הביטוח בשינוי מסוים, ההמלצה היא להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי ומומחה שיבדוק את כדאיות העדכון ואת כדאיות הביטוח לאחר העדכון. יש חברות ביטוח שישנו את הכיסוי הביטוחי לאחר עדכונים מסוימים או שיעלו את תעריף הביטוח, כך שכדי להנות מביטוח יעיל ומשתלם, לפעמים עולה הצוררך לערוך השוואת ביטוחים מחדש. מה עושים? מתייעצים עם סוכן ביטוח מומחה!

 

איך יודעים איפה נמצאים הביטוחים?

אם אתם לא יודעים מה קורה עם התיק הביטוחי שלכם, כדאי שתדעו שזו לא הצרה הפרטית שלכם, מעל שבעים אחוז מציבור המבוטחים בישראל לא יודע מה קורה בתיק הביטוחי שלו. בכדי להילחם בתופעה, שוק ההון הביטוח והחיסכון, בראשות משרד האוצר, הקים את מערכת הר הביטוח המאפשרת לכל מבוטח בישראל לקבל את המידע הביטוחי הרשום על שמו.

 

 איך משתמשים באתר הר הביטוח?

באמצעות אתר הר הביטוח כל אחד יכול לאתר את הביטוחים הרשומים על שמו. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס למערכת (תוכלו לעשות זאת זרך מערכת הזדהות לאומית או דרך אתר הר הביטוח הממשלתי), להזין נתונים אישיים לאימות הנתונים ולבחור בשירות חיפוש ביטוחים על שמי. כך תפיקו את דו"ח הר הביטוח ותוכלו לראות אילו ביטוחים רשומים על שימכם.

 

אילו ביטוחים יופיעו בהר הביטוח

קטגוריית הביטוח סעיפי ביטוחים אלו
ביטוח חיים ביטוח חיים עם או בלי מרכיב חיסכון. חשוב לציין שביטוח מנהלים לא יופיע בדו"ח הר הביטוח
ביטוח בריאות ביטוחי בריאות יופיעו על כל סעיפיהם בהר הביטוח: ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח שיניים, ביטוח מחלות קשות ועוד מגוון כיסויים ביטוחיים.
ביטוח נכס ביטוח רכב, ביטוח מבנה, ביטוח תכולה וביטוחים עסקיים נוספים על נכסים
עדכון פוליסות ביטוח - למה חשוב לעדכן את הפוליסות שלכם
עדכון פוליסות ביטוח – למה חשוב לעדכן את הפוליסות שלכם

 

כמה עולה השימוש בהר הביטוח הבטוח?

השימוש בדו"ח הר הביטוח הבטוח הוא ללא עלות וכל אחד יכול להנפיק את הדו"ח עם קצת היכרות עם האתר. בסופו של דבר היחס אל דו"ח הר הביטוח הוא כאל עוד קיצור דרך בדרך ליעד. הוא לא פותר את הבעיות ולא מונע את הצורך לטפל בטעון שיפור… השימוש באתר הר הביטוח הוא ללא עלות אך אחר כך, כדי להצליח למפות את הנתונים בצורה היעילה ביותר, כדי לחסוך כסף, צריך לעשות עבודת שטח, לבדוק מהם הצרכים בשטח, האם יש פוליסות לא מועדכנות לתנאים הנוכחיים ומה חשוב לעדכן ולייעל.

כיום ההמלצה היא להיעזר לצורך כך באיש מקצוע מומחה בתחום. כך הוא יבחן את הנתונים בעין מקצועית, יראה מה נכון להוסיף ומה מיותר. יערוך השוואת ביטוחים בין הביטוחים המוצעים בשוק לבין הביטוחים הרשומים על שימכם וכך,  הוא ידע לכוון אתכם אל הביטוחים המתאימים לצרכים שלכם. אין סיבה לשלם יקר כשאפשר לקבל יותר במחיר נמוך יותר. כיום סוכני הביטוח בארץ ממליצים לערוך בדיקת ביטוחים שגרתית אחת לשנתיים לכל הפחות. כך המבוטח יודע שהוא לא משלם על ביטוחים כפולים, הפוליסות שלו מעודכנות והוא נמנע מחסר ביטוחי שעלול לגבות מחיר יקר.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
ביטוח חסר (תת ביטוח)

ביטוח חסר הוא מצב ביטוחי בו סכום הביטוח שנרשם בחוזה הפוליסה נמוך מהערך האמיתי של הרכוש המבוטח. במקרה בו נגרם נזק לרכוש יקבל המבוטח פיצוי

קרא עוד »