עבר ביטוחי

אין מנוס מכך, עבר ביטוחי משפיע על מחיר ביטוח רכב באופן ישיר. כאן בכתבה ריכזנו עבורכם מידע על עבר ביטוחי, איך שומרים עליו נקי ואיפה ניתן לקבל מידע עליו. המשיכו איתנו כדי לקבל את המידע שחיפשתם. אם יש לכם שאלות נוספות בנושא, נשמח לעמוד לשירותכם. שלחו אלינו את השאלות שלכם.

 

מה זה עבר ביטוחי?

עבר ביטוחי בודק את תביעות הביטוח שהוגשו על ידי המבוטח בשלוש השנים האחרונות. אם המבוטח היה מעורב בתאונת דרכים והוא הגיש תביעה לביטוח, יש לו עבר ביטוחי בו מופיעה התביעה שהגיש וכך המידע על התביעות שהגיש, נאגרות למשך 3 שנים. עבר ביטוחי משמש לקביעת מחיר הפוליסה בסופו של דבר. הוא לא כל כך משמעותי עבור גורמים אחרים פרט לחברת הביטוח.

 

למה חברות הביטוח מתייחסות אל העבר הביטוחי?

חברות הביטוח מודעות לכך שיש נהגים זהירים יותר או פחות. יש כאלו שרוכשים ביטוח רכב מקיף שאפילו כולל ביטול השתתפות עצמית וכך הם נוהגים בפראות מבלי לתת דין וחשבון… כשחברת הביטוח מבטחת נהגים כאלו, היא מסכנת את כספה.

כדי להימנע מביטוח נהגים שהיו מעורבים בתאונות לדוגמא, חברת הביטוח בודקת את העבר הביטוחי של המבוטח. ברגע שהיא רואה שהעבר הנקי, מחיר הפוליסה ירד והמבוטח ייהנה ממחיר משתלם. כאשר העבר הביטוחי מצביע על מעורבות במקרים ביטוחיים, מחיר הפוליסה יהיה יקר יותר בהתאם לסיכון.

 

איפה ניתן לקבל מידע על עבר ביטוחי?

כדי לדעת מה כולל העבר הביטוחי שלכם, תוכלו להיכנס אל אתר הר הביטוח ופשוט להזין את מספר הרכב שלכם ונתונים מזהים נוספים. אתר הר הביטוח הוקם לאחר שהתרבו פניות ציבור בעניין. מבוטחים שרצו להוזיל את מחיר הפוליסה שלהם, נדרשו לפנות באופן פרטי אל חברת הביטוח בה הם היו מבוטחים לבקשת דו"ח העדר תביעות.

עד שהם היו רואים את הדו"ח היה עובר זמן יקר וכדי לפתור בעיה זו, משרד האוצר הקים את אתר הר הביטוח שנותן מענה גם לבדיקת התיק הביטוחי, איתור ביטוחים למניעת כפל ביטוחי ועוד. באמצעות הקלקה פשוטה באתר הר הביטוח המידע על עבר ביטוחי יגיע ישירות למייל שלכם תוך דקות ספורות. הטכנולוגיה מסייעת לנו מרגילה אותנו לדחיית סיפוקים אפסית 😊…

 

רוצים לשמור על עבר ביטוחי נקי?

כדי לשמור על עבר ביטוחי נקי חשוב לנהוג בצורה זהירה. רק אתמול דיברתי עם חברה שעברה תאונה קלה בה הרכב קיבל דפיקה קטנה, היא אומרת שלא היה לה משתלם להפעיל את הביטוח על נזק כל כך קטן. הרי היא רוצה להמשיך לשלם מחיר זול על הפוליסה.

ברגע שתביעה תיקלט בחברת הביטוח על שמה, העבר הביטוחי שלה כבר לא יהיה נקי ולכן היא מעדיפה לשלם את סכום התיקון מכספה כדי לשמור על עבר ביטוחי נקי. כדי לשמור על עבר ביטוחי נקי חשוב לנהוג בצורה זהירה שתפחית את סיכויי מעורבותכם בתאונות. יחד עם זאת, חשוב לציין שאין סיבה לא לתבוע את חברת הביטוח במקרה הצורך. במקרה ביטוחי ההמלצה היא לבדוק עלות מול תועלת.

 

האם חברות הביטוח יכולות לסרב לבטח?

על פי תקנות משרד האוצר חברות הביטוח השונות רשאיות לסרב לבטח מבוטח בפרט כאשר העבר הביטוחי שלו לא מרנין והוא היה מעורב בתביעות ביטוח יותר מפעם אחת ב-3 השנים האחרונות.

 

עבר ביטוחי על הרכב בו אתם נוסעים

גם לרכבים יש עבר ביטוחי. אם אתם מעוניינים לרכוש רכב מסוים, מן הסתם תשמחו לקבל עליה מידע על עבר ביטוחי קודם כמו מעורבות בתאונות וכו'. ניתן לקבל את המידע באופן מקוון על ידי הזנת נתונים מזהים באתר מרכז הסליקה של חברות הביטוח.

שימו לב, לצורך בדיקת הנתונים רק בעל הרכב או מיופה כוחו יכול לבדוק את הנתונים ולכן, כאשר תרצו לרכוש רכב לא תוכלו לבצע בדיקה כזו. כן תוכלו לבקש לראות תוצאות בדיקה כזו. בעל רכב שיסרב להראות עבר ביטוחי של הרכב שלנו הוא יחשיד אותנו בסופו של דבר…

האפשרות לראות את העבר הביטוחי שדל הרכב היא חדשה מהשנים האחרונות. השירות עולה סכום סמלי ובאמצעותו תקבלו את היסטוריית התביעות שהתקבלו בחברות הביטוח על הרכב הנבדק.

 

לכמה זמן נשמר עבר ביטוחי?

עבר ביטוחי נשמר לתקופה של שלוש שנים. כך שתמורת תשלום סימלי נוכל לקבל את קורות חיי הרכב שלנו בשנים האחרונות…

 

מה משפיע על מחיר ביטוח רכב?

מחיר ביטוח רכב מושפע לא רק מהעבר הביטוחי. כאן ריכזנו עבורכם את הנתונים העשויים להשפיע מחיר ביטוח רכב.

 

היקף הפוליסה –

ביטוח רכב מקיף לא יעלה כמו ביטוח רכב חובה… ככל שהביטוח שתרכשו יהיה יותר מקיף ויכלול רכיבים רבים יותר, הוא יהיה גם יקר יותר.

 

עבר ביטוחי –

כמו שאתם כבר יודעים, העבר הביטוחי של הרכב ובעליו משפיע באופן ישיר על מחיר הביטוח הנגבה. חברות הביטוח לא רוצות לסכן את עצמן בביטוח נהגים "מועדים"…

 

נהג חדש –

נהג חדש ישלם מחיר יקר יותר על פוליסת הביטוח כיוון שעדיין אין לו מספיק וותק על הכביש וביטוח שלו מלווה בסיכונים.

 

סוג הרכב –

על ביטוח רכב יוקרה תשלמו מחיר יקר בהרבה ממחיר ביטוח על רכב סטנדרטי. ככל שמחיר הרכב יקר יותר, כך גם מחיר הפרמיה החודשית גם הוא יקר יותר.

 

מספר הנהגים –

ברכישת ביטוח רכב עליכם לבחור את מספר הנהגים המורשים לנהיגה על הרכב המבוטח. ככל שתכללו יותר נהגים, מחיר הביטוח יעלה. לרוב, ביטוח רב משתתפים נרכש על רכבים משפחתיים בהם אבא ובן נוהגים על אותו רכב. זה יכול להתרחש גם במסגרת העבודה כאשר רכב אחד עובר בין מספר עובדים.

כאשר אתם הנהגים היחידים ברכב, הצהירו לחברת הביטוח שיש נהג נקוב יחיד. כאשר תרצו לתת למישהו אחר לנהוג ברכב שלכם, תוכלו להוסיף אותו בכל רגע נתון באופן זמני לביטוח. כחלק מסעיף זה חשוב לציין כי כל עבר ביטוחי ונתונים אישיים של נהג נוסף עלולים לייקר באופן משמעותי את הפוליסה. מספיק שנהג אחד הוא נהג חדש וכבר אתם משלמים מחיר יקר על פוליסה יקרה יותר. חבל. נסו לצמצם את מספר הנהגים.

חשוב לנו לציין כי במעמד רכישת ביטוח רכב חשוב לבדוק כל רכיב בביטוח ולראות אם קיימים כיסויים שמיותרים לצרכים האישיים שלכם. ביטוח רכב הוא ביטוח גמיש בו תוכלו להרכיב ביטוח מקיף מהכיסויים שאתם צריכים. לצורך כך כדאי לפנות לסוכן ביטוח אמין ומקצועי שידע לכוון אתכם לביטוח הטוב ביותר עבורכם.

 

לסיכום

עבר ביטוחי הוא משפיע עיקרי בקביעת המחיר שתשלמו על ביטוח הרכב שלכם, כפי שסיכמנו כאן. העבר הביטוחי נשמר לתקופה של שלוש שנים והוא משקף לחברת הביטוח את הסיכונים הקיימים בהצעת ביטוח לפונה בבקשת ביטוח רכב. מי שיש לו עבר ביטוחי נקי יכול להשתמש בזה ככלי להוזלת גובה הפרמיה החודשית. הרי הרגע שחברה הביטוח מקבלת הוכחות על היעדר תביעות בעבר, היא יכולה להתחשב במחיר. מי שיש לו עבר ביטוחי בעייתי והוא לא רוצה לשלם מחיר יקר מידי, חשוב שהוא יפנה אל סוכן ביטוח שיכוון אותו אל חברת הביטוח המציעה ביטוח רכב שישתלם עבורו.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »