ביטוח רכב – ממה הוא מורכב ואיך לבחור פוליסה מתאימה?

ביטוח רכב הוא כלי פיננסי חיוני המספק הגנה מפני הפסדים כספיים העלולים להיגרם מתאונות, גניבה או אירועים בלתי צפויים אחרים הקשורים לרכב האישי שלכם. הבנת מרכיבי ביטוח הרכב והדרך לבחירת פוליסה מתאימה, חיונית להבטחת כיסוי הולם ושקט נפשי. בשבילכם ריכזנו כאן מידע על ביטוח רכב – ממה הוא מורכב ואיך לבחור פוליסה מתאימה. אם יש לכם שאלות בנושא, אתם מוזמנים לכתוב לנו. נשמח לעמוד לשירותכם.

 

ממה ביטוח רכב מורכב?

ביטוח רכב יכלול מגוון כיסויים. יש את הכיסוי הבסיסי המכונה ביטוח חובה ועל פי חוק כל נהג מחויב לבטח את עצמו בביטוח זה. על הביטוח הבסיסי ניתן להוסיף ביטוחים נוספים – ביטוח צד ג' וביטוח מקיף למעוניינים להרחיב את הביטוח ולקבל מעטפת הגנה. אז ממה מורכב ביטוח רכב?

  1.   כיסוי חבות: רכיב זה מספק כיסוי עבור נזקי גוף ורכוש שאתם, בתור נהגים עלולים לגרום לאחרים בתאונה. הוא כולל שני סוגי כיסוי:
  2. אחריות לנזקי גוף: מכסה הוצאות רפואיות, אובדן שכר והוצאות משפט בגין פציעות שנגרמו לאחרים.
  3. נזק לרכב: מכסה עלויות תיקון או החלפה עבור נזק שנגרם לרכב. ביטוח זה מגן מפני נזק לרכב העלול להיגרם מאירועים שונים כמו גניבה, ונדליזם, שריפה, אסונות טבע או אפילו פגיעה של בעל חיים.

 

ביטוח זה הוא הביטוח הבסיסי והוא מכונה ביטוח חובה.

  • ביטוח צד ג': כיסוי זה מכסה נזק שנגרם לגורם אחר – נפש או רכוש. כיסוי זה יעניק פיצוי על הנזקים הנגרמים, גם אם הנפגע הוא הנהג עצמו. כמובן שגם כאן על המבוטח לשלם דמי השתתפות עצמית.
  • כיסוי מקיף: ביטוח זה מורכב ממגוון רחב של כיסויים הנבחרים בהתאמה לצרכי המבוטח. זה יכול להיות כיסוי לתיקון גלגל בדרכים, רכב חלופי, מראות ופנסים ועוד.
  • אפשרויות כיסוי נוספות: בהתאם לחברת הביטוח, ניתן לבחור כתבי שירות נלווים לפוליסה בהתאם לצורך שלכם. זה יכול להיות על החזר רכב שכור, סיוע בדרכים, ביטוח פערים וכיסוי חלקים וציוד מותאמים אישית.

 

טיפים לבחירת פוליסת ביטוח רכב מתאימה

בסופו של דבר כולנו רוצים להנות מההגנה הביטוחית המוצעת לנו, אך לשלם, אנחנו מעוניינים כמה שפחות… מה הסוד? ריכזנו כאן עבורכם טיפים שימקדו אתכם בבחירת פוליסה מתאימה.

העריכו את הצרכים שלכם:

לפני הכל חשוב לבדוק את מה אתם צריכים לבטח. מה שווי הרכב שלכם? האם רק אתם נוהגים ברכב או שיש עוד בן משפחה שתצטרכו לבטח גם אותו? האם אתם מעוניינים לשלם על פרמיה חודשית גבוהה העיקר להיות מכוסים או שאתם לוקחים בחשבון עלויות נלוות כמו רכב חלופי במקרה הצורך ואתם מעוניינים לבטח את עצמכם רק בביטוח חובה וצד ג'? לפני הכל חשוב להעריך את הביטוח הנדרש בהתאם לצורך הקיים.

השוו הצעות מחיר:

אחרי שאתם יודעים איזה ביטוח יתאים לכם, אתם יכולים לפנות למספר חברות ביטוח ולבקש הצעת מחיר לביטוח המתאים. כעת, השוו אפשרויות כיסוי ותעריפי פרמיות של כל אחת מהן. כיום יש לא מעט סימולטורים לעריכת השוואת ביטוחים בהם תוכלו להיעזר. תוכלו לפנות לסוכן ביטוח שיערוך זאת עבורכם.

בדקו את המוניטין של חברת הביטוח:

בבחירת הביטוח חשוב להתייחס גם ליציבות הפיננסית ולשירות הלקוחות של חברות הביטוח. חפשו ביקורות, דירוגים ותלונות כדי לאמוד את מהימנות החברות. תוכלו להתרשם ממדד השירות המפורסם על ידי משרד האוצר באתר הר הביטוח הממשלתי.

בדקו את תנאי המדיניות:

קראו היטב את התנאים וההחרגות של מדיניות חברת הביטוח המנהלת את הפוליסה. שימו לב למגבלות הכיסוי, להשתתפות עצמית ולכל עמלה או קנסות נוספים. בכוכביות הקטנות אפשר לגלות מידע משמעותי במקרים רבים.

שמרו על עבר ביטוחי נקי:

מי שיש לו עבר ביטוחי רכב נקי, יכול להנות מביטוח רכב בעלות נמוכה ביחס למחיר הביטוח בשוק. איך זה קורה? תודות לעבר הביטוחי הנקי שלו, חברת הביטוח מבינה שיש כאן נהג זהיר וממילא היא מסכימה להגיע לקראתו ולהוזיל עבורו את מחיר הביטוח. את טופס העדר תביעות תוכלו לקבל דרך הר הביטוח הבטוח.

הערכת עלות השתתפות עצמית:

קחו בחשבון שככל וגובה עלות ההשתתפות העצמית תהיה גבוהה יותר, כך גם גובה הפרמיה יהיה נמוך יותר. לכן, אם אתם מעוניינים לאזן את מחיר הפרמיה, אתם יכולים לשחק עם דמי ההשתתפות העצמית. בדקו מה מתאים לכם.

בדיקת מרכיבי הכיסוי באופן קבוע:

מעת לעת חשוב לבדוק את כיסוי ביטוח הרכב הקיים כדי לוודא שהוא ממשיך לענות על הצורך הקיים. שינויים בחיים כמו קניית רכב חדש ושינויים בהרגלי הנהיגה יחייבו התאמות בפוליסה.

הימנעו מפיצולים:

חברות ביטוח רבות מציעות הנחות לאגד פוליסות מרובות, כגון ביטוח רכב וביטוח נכס באותה חברה וכך הן מצליחות להוזיל את מחיר הביטוח בצורה משמעותית יותר. בדקו עד כמה משתלם לכם לאגד את כל הפוליסות לחברת ביטוח אחת. לא תמיד זה יהיה רווחי וחשוב לבחון זאת מכל ההיבטים.

שאלו שאלות:

אל תהססו לשאול את סוכן הביטוח או את נציג החברה כל שאלה שיש לכם לגבי הפוליסה, אפשרויות הכיסוי או ההנחות. הבנה מלאה של הכיסוי תעזור לכם לקבל החלטות מושכלות.

הימנעו מביטוחים כפולים:

במקרים רבים מבוטחים לא יודעים שהם מבוטחים וכך הם רוכשים ביטוח נוסף למרות שהם כבר מבוטחים בביטוח זהה. כדי להימנע ממצב כזה חשוב לבדוק לפני רכישת הביטוח את מצב הביטוחים שלכם. תוכלו לעשות זאת באופן עצמאי דרך אתר הר הביטוח ותוכלו לחסוך זאת מעצמכם ולפנות לצוות המקצוען שלנו שיבדוק עבורכם ללא עלות את מצב הביטוחים שלכם ויאתר עבורכם אם ישנם ביטוחים כפולים.

 

הכירו את קיצור הדרך שיסייע לכם לייעל את ביטוח הרכב שלכם

באמצעות הר הביטוח הבטוח כל אחד יכול לשפר את מצב התיק הביטוחי שלו. בביטוח רכב ידוע שישנם פערים רבים בין מה שהמבוטח יודע לבין מה שקיים בפועל. לפעמים מבוטח חושב שהוא מבוטח, אך לאמיתו של דבר תוקף הביטוח נגמר ואין לו ביטוח. לפעמים הוא אפילו לא יודע, אך הוא משלם על ביטוח כפול או ביטוח יקר ביחס למחיר השוק.

התחרות בענף הביטוח גדולה ומי שיכול להרוויח מכך הם דווקא המבוטחים ולכן ההמלצה הגורפת היא לערוך בדיקת ביטוחים, לאתר את הביטוחים הקיימים ולערוך השוואת ביטוחים לאיתור ביטוחים פחות משתלמים. יש מקרים בהם לאחר בדיקה פשוטה של הר הביטוח הבטוח, נגלה ביטוחים כפולים ונמנע הפסד כספי מהלקוח, וכל זה ללא עלות.

ביטוח רכב - ממה הוא מורכב ואיך לבחור פוליסה מתאימה
ביטוח רכב – ממה הוא מורכב ואיך לבחור פוליסה מתאימה

 

לסיכום

על ידי הבנת מרכיבי ביטוח הרכב והכרת הנקודות החשובות לבדיקה בעת רכישת הביטוח, תוכלו לבחור פוליסה מתאימה המספקת את רמת ההגנה הנכונה לצורך הקיים תוך שמירה על התקציב שלכם. באופן גורף, ההמלצה היא לערוך בדיקת ביטוחים שגרתית אחת לשנתיים בכדי להימנע מביטוחים כפולים, יקרים או לא מספקים. כרגע, אנו בצוות הר הביטוח הבטוח עורכים את בדיקת הר הביטוח ללא עלות לכל הפונים אלינו. המעוניינים יכולים להגדיל את הבדיקה למקיפה יותר, בהתאם לשיקוליהם האישיים. מוזמנים ליצור קשר ולהנות מייעול התיק הביטוחי.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
ביטוח חסר (תת ביטוח)

ביטוח חסר הוא מצב ביטוחי בו סכום הביטוח שנרשם בחוזה הפוליסה נמוך מהערך האמיתי של הרכוש המבוטח. במקרה בו נגרם נזק לרכוש יקבל המבוטח פיצוי

קרא עוד »