מה קובע את עלות הביטוח?

ברור שמחיר ביטוח לא יהיה זהה מאחד לשני. חברות הביטוח הם גופים כלכליים והביטוח שהם מציעים ניתן בתמורה לתשלום פרמיה חודשית. אף חברת ביטוח לא תרצה לבטח אדם שמרבית הסיכויים שיצטרך לממש את הביטוח והיא תצטרך לשלם לו סכומי פיצויים גבוהים. תכל'ס, מה קובע את עלות הביטוח? ריכזנו לכם כאן מידע בנושא. על כל שאלה נוספת, כתבו לנו וננגיש לכם מידע נוסף בשמחה.

 

מה קובע את עלות הביטוח?
מה קובע את עלות הביטוח?

 

מה קובע את עלות הביטוח – חברת הביטוח מחליטה?

כל חברת ביטוח מחליטה על התעריפים שהיא תיגבה על הביטוחים שהיא מציעה. חברות הביטוח לא רוצות לקחת על עצמן סיכון מוגבר במתן הביטוחים ולכן לפני כל רכישת ביטוח הן בודקות את הנתונים לעומק. מתשאלות את המבוטח ומסתמכות על תשובותיו כדי לקבוע את עלות הביטוח.

 

התחרות בענף הביטוח משפיעה

חשוב להבין כי עולם הביטוח מתפתח ללא הרף. אחת לתקופה קמה עוד חברת ביטוח וכך, חברות הביטוח מוצאות את עצמן מתחרות על אותו קהל היעד וכדי "למשוך" אליהן כמה שיותר מבוטחים, הן מציעות גם הטבות במחיר. זו הסיבה שניתן למצוא פערים משמעותיים בין חברות הביטוח. חשוב לציין כי כל חברת ביטוח מציעה כיסויים אחרים בפוליסה.

יש פוליסה בהן החוק קובע מה הרכיבים שלה, אך חברות הביטוח רשאיות להוסיף על הבסיס וכך, הן גם משנות את מחיר הפוליסה. אם אתם לפני רכישת ביטוח, אל תתפתו למחירים זולים, זכרו לבדוק את הביטוחים מכל היבטיו: כיסוי ביטוחי ניתן, התאמה לצרכים שלכם, מחיר פרמיה חודשית, תקרת כיסוי קיימת ועוד. מי שישאל מה קובע את עלות הביטוח יראה כי יש לכך צדדים רבים. השפעה לא קטנה לכך מביאה התחרות בענף.

 

מה קובע את עלות הביטוח – הרכב הביטוח עצמו

ככל שהכיסוי הניתן במסגרת הפוליסה יהיה נרחב יותר, גם מחיר הפרמיה החודשית יהיה יקר יותר. מבחינה כלכלית חברת ביטוח לא תציע ביטוח שירושש אותה… אם היא מציעה מוצר יקר, היא גם תגבה עליו מחיר יקר יותר מהמחיר הסטנדרטי.

 

מה קובע את עלות הביטוח – גובה ההשתתפות העצמי

לא רבים יודעים, אך מחיר ההשתתפות העצמית משפיע משמעותית על מחיר הפרמיה החודשית. כל עוד ומחיר הפרמיה החודשית נמוך, גובה ההשתתפות העצמית שתידרש תהיה גבוהה יחסית. וכן להפך. ניתן לנהל על כך משא ומתן עם חברות הביטוח השונות בהתאם לתנאים המתאימים לכם.

 

מה קובע את מחיר הביטוח – תנאי המבוטח

ברור לכולם שמחיר ביטוח בריאות לנער בן 18, לא יעלה כמו ביטוח בריאות לאדם בן שישים… הנתונים של המבוטח משפיעים על מחיר הביטוח. ולא רק בביטוח בריאות. בכל ביטוח שהוא זה יהיה כך, בביטוח מבנה ערך המבנה ישפיע, בביטוח רכב, נתוני הנהג והרכב ישפיעו וכן הלאה.

 

את ביטוח הרכב ניתן להוזיל

באמצעות דו"ח היעדר תביעות ניתן להוזיל את מחיר הפרמיה של ביטוח רכב. מדובר בדו"ח המעיד כי העבר הביטוחי נקי ומדובר במבוטח זהיר שלא נאלץ לתבוע את חברת הביטוח בשלוש השנים האחרונות. מבוטח כזה זכאי לקבל את "בונוס מאלוס" – הנחה שהיא צ'ופר על זהירותו.

בכל חידוש ביטוח רכב יהיה ניתן לקבל בונוס זה כל עוד ולא היו תביעות חדשות. כאשר מדובר במבוטח שנאלץ לתבוע את חברת הביטוח בשנה האחרונה, הוא יצטרך לשלם תוספת תשלום המכונה "מאלוס".

 

איך ניתן להוזיל את מחיר הביטוח?

לא משנה איזה ביטוח אתם מעוניינים להוזיל, חשוב להבין כי תמחור הביטוח מתבסס על מרכיבים רבים. כדי להוזיל את מחיר הביטוח, חשוב לערוך השוואת ביטוחים לפני רכישת ביטוח, או בדיקת ביטוחים למציאת ביטוחים זולים יותר. רק שימו לב לא ללכת שולל אחר מחיר בלבד.

חשוב לוודא שתנאי הביטוח מתאימים לנדרש ורק אם הכל תואם, כדאי לרכוש את הביטוח. רכישת ביטוח רק בגלל מחיר זול, עלולה לעלות ביוקר בהמשך כאשר נאלצים לתבוע את חברת הביטוח ומגלים שהביטוח לא נותן מעטפת ביטוחית כפי שהיה נדמה קודם לכן. איך הסבתות אומרות? יש זול שעולה יקר. וזה מה שקורה כאן.

 

בדיקת ביטוחים להוזלת מחיר הביטוח

על פי נתונים שפרסם משרד האוצר, מעל חמישים אחוז מציבור המבוטחים בישראל לא יודע מה קורה עם התיק הביטוחי שלו. כדי לייעל ולהוזיל את התיק הביטוחי, אתם חייבים לדעת מה קורה איתו, על מה אתם משלמים ואילו ביטוחים רשומים על שימכם.

השלב הראשוני בדרך לייעול התיק הביטוחי הוא לאתר את כל הביטוחים הקיימים. לצורך כך ניתן לעשות שימוש באתר הר הביטוח הממשלתי ולאחר הזדהות בכניסה לאתר, תוכלו לראות את דו"ח הר הביטוח המרכז את נתוני כל הביטוחים הרשומים על שימכם.

לצד כל ביטוח, יופיעו נתונים חשובים כמו כתבי שירות נלווים, מחיר הפרמיה החודשית, שם החברה המבטחת ועוד. לאחר שיש לכם את הדו"ח, כדאי שתעברו עליו שורה אחר שורה ותבדקו מה ניתן לשנות, מה כולל הביטוח והאם מדובר בביטוח נצרך. לאחר בדיקה כזו, אנשים מצליחים להוזיל משמעותית את מחיר הביטוח.

  • ביטול ביטוחים כפולים – אנשים שיש להם ביטוחים כפולים מגלים זאת, מבטלים את הביטוח הכפול וחוסכים מאות שקלים בשנה.
  • ביטול ביטוחים יקרים – הנתונים משקפים את מחיר הפרמיות המשולמות על הביטוחים וכך קל יותר לערוך השוואת מחירים למציאת ביטוח משתלם וטוב יותר.
  • השלמת חסר ביטוחי – במקום לגלות בעת הצורך כי הביטוח הקיים לא נותן מעטפת ביטוחית מספקת לצורך הקיים, רוכשים את ההשלמות החסרות מראש ונמנעים מעוגמת נפש בהמשך.
  • ביטול ביטוחים לא רלוונטיים – לא מעט מבוטחים ממשיכים לשלם על ביטוחים שהם כבר לא צריכים… בדיקה כזו תעמיד אותם מול המציאות והם יגלו על מה בדיוק הם משלמים פרמיה חודשית.

 

איך לבצע בדיקת ביטוחים יעילה?

בדיקת ביטוחים היא בדיקה מומלצת על ידי אנשי מקצוע לביצוע אחת לתקופה של שנתיים וחצי בכדי לייעל את התיק הביטוחי. נתוני החיים שלנו משתנים וכך גם הצורך בביטוחים משתנה. בדיקה כזו תבטיח שהביטוחים יענו לצורך הקיים. את הבדיקה כל אחד יכול לבצע בכוחות עצמו באמצעות כניסה לאתר הר הביטוח הממשלתי.

לאחר הנפקת דו"ח הר הביטוח יש להמשיך בביצוע הבדיקה ובמיפוי הנתונים שלב אחר שלב. רבים מהמבוטחים מתעצלים לעשות זאת וכך הם ממשיכים להפסיד כספים מידי חודש וחבל.

חברת הר הביטוח הבטוח קמה להנגיש פתרון לכל אותם המבוטחים וכיום, מבוטח שרוצה לדעת מה קורה עם הביטוחים שלו, פונה לצוות הר הביטוח הבטוח בבקשה לבדיקת ביטוחים. הצוות בודקת לו את הנתונים ולרוב, עוד באותו היום המבוטח מקבל את כל המידע שרצה על הביטוחים שלו. כאשר איש מקצוע כזה מבצע את הבדיקה, המבוטח מרוויח ועין מקצועית מכוונת אותו בצעדים המומלצים לשיפור התיק הביטוחי שלו.

 

צוות הר הביטוח כאן בשבילכם

אין סיבה להמשיך לשלם על ביטוחים כפולים או יקרים כשיש את צוות הר הביטוח הבטוח שמנגיש שירות חינמי של בדיקת ביטוחים… כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם הצוות המקצועי. חבל לשלם יקר כשאפשר לחסוך. מוזמנים ליצור קשר.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא