מה זה הר הביטוח?

לא מעט אנשים רוצים לאתר ביטוחים הקיימים על שמם, הם פונים לבדוק איך ניתן לקבל מידע בקלות על מוצרי הביטוח שברשותם והתשובה המתקבלת היא "כנסו לאתר הר הביטוח". מה זה הר הביטוח? מי הקים אותו ומה חשוב לדעת לפני רכישת ביטוחים? כאן ריכזנו עבורכם מידע שיסייע לכם למצוא את הביטוחים שלכם ואת כל מה שכדאי לדעת על אתר הר הביטוח. מטרת הכתבה היא לתת מידע על השימוש במערכת הר הביטוח ועל השימוש בה.

 

מה זה הר הביטוח המפורסם כל כך?

מדובר באתר ממשלתי שהוקם במטרה להנגיש את מוצרי הביטוח לכלל המבוטחים בישראל. על פי נתוני משרד האוצר מעל חמישים אחוז מהאוכלוסייה לא יודעת מה קורה עם תיק הביטוחים שלה. יש לא מעט אנשים המשלמים על כפל ביטוחי ובכך הם מפסידים לא מעט כסף. כך החליטו בשנת 2017 על השקת אתר הר הביטוח באמצעותו כל מבוטח יוכל לקבל מידע ביטוחי הקיים על שמו בקלות ובנוחות, על ידי הזנת מספר זהות ואימות נתונים בסיסיים.

השימוש באתר הר הביטוח הוא פשוט, ידידותי ונוח. המבוטח מזין את פרטיו האישיים, בוחר את השירות הרצוי לו ומקבל את דו"ח הנתונים הקיימים על שמו. השימוש הוא ללא תשלום וכל אחד יכול להיעזר בו.

 

איך הר הביטוח מצליח כל כך?

אתר הר הביטוח חוסך למאות מבוטחים מידי יום עבודה רבה. באמצעות המערכת כל מבוטח יכול לאתר ביטוחים קיימים, לקבל רשימה של כל הביטוחים הקיימים על שמו, לזהות ביטוחים כפולים עליהם הוא משלם פעמיים ללא צורך בהם. המערכת מתעדכנת אחת לחודש והיא חינמית, כך שלא פלא שהיא צוברת תאוצה ומבוטחים רבים נעזרים בה מידי יום.

 

מה זה הר הביטוח
מה זה הר הביטוח?

 

אילו ביטוחים ניתנים לאיתור באמצעות הר הביטוח?

לאחר שראינו מה זה הר הביטוח, חשוב להכיר את הביטוחים הניתנים לאיתור על ידי המערכת. כי לא כל ביטוח ניתן לאיתור באמצעות המערכת. ביטוח מנהלים לדוגמא, לא יופיע כאן אלא במערכת הר הכסף.

 

שם הביטוח משמעותו
ביטוח רכב חובה מקיף וצד ג' כיסוי ביטוחי על רכב, הנהג וכל המסביב – בהתאם לתקנות הפוליסה.
ביטוח מבנה ביטוח המכסה נזקים שאירעו למבנה מבוטח
ביטוח תכולה כיסוי ביטוחי לנזקים שאירעו לתכולת דירה או עסק
ביטוח בריאות ביטוח המכסה עלויות רפואיות במצבים בריאותיים מורכבים
ביטוח חיים ביטוח המפצה את המוטבים במקרה של מות המבוטח.

 

למה להשתמש באתר הר הביטוח?

מניעת כפל ביטוחי

מצב של כפל ביטוחי הוא מצב בו מבוטח משלם פעמיים או יותר על אותו ביטוח. זה יכול להיות מבוטח שמבוטח בביטוח סיעודי גם במסגרת הביטוח הפרטי וגם במסגרת הביטוח בקופת החולים. כך הוא משלם מידי חודש פעמיים על אותו ביטוח ובשעת מעשה, הוא עלול למצוא את עצמו קירח מכל הכיוונים ונאלץ לפתוח במאבק כדי לממש את זכויותיו.

במצב של כפל ביטוחי המבוטח מקבל בסופו של דבר את הסכום שהיה מקבל לו היה מבוטח בחברת ביטוח אחת.

 

הוזלת מחיר הביטוח

ענף הביטוח חווה שינויים כמו כל תחום בחיים וכך ניתן להוזיל את מחירי הביטוח באמצעות עריכת השוואת מחירי ביטוח אחת לתקופה. לצורך כך יש לאתר את הביטוח, לזהות את נתוני הפוליסה וכך יש "בשר" להשוואת ביטוחים.

 

הגדלת היקף הביטוח

היקף הכיסוי הביטוחי משתנה בהתאם לתקנון כל חברה מבטחת וכמובן בהתאם לבחירת המבוטח. מי שמעוניין להרחיב את הכיסוי הביטוחי שלו, צריך לבדוק את נתוני הפוליסה הקיימת על שמו וכך יהיה לו קל יותר לערוך השוואת נתונים להגדלת היקף הביטוח.

 

ביטול ביטוח יקר או מיותר

מפליא לשמוע, אבל הרבה מאלו ששואלים מה זה הר הביטוח, עורכים בדיקה לאיתור ביטוחים וכך הם מגלים כי הם משלמים על ביטוחים יקרים יותר מהביטוחים שניתן להשיג כיום. יש לא מעט אנשים שמגלים כי הם משלמים על ביטוח למרות שהוא כבר לא רלוונטי עבורם. זה יכול להיות ביטוח מבנה על מבנה שכבר החליף בעלות והוא לא שייך למבוטח… חבל לשלם מחירים מיותרים! בדקו מה קורה בתיק הביטוחי שלכם למניעת מצבים כאלו.

 

ייעול התיק הביטוחי

אחת לשנתיים וחצי מומלץ לערוך בדיקת ביטוחים שגרתית לבדיקת מצב הנתונים. כך תמגנו את עצמכם מפני תשלום כפל ביטוחי וחסר בביטוחים. בדיקה שגרתית יכולה למנוע ממכם בעתיד מצבים לא נעימים.

 

איך מאתרים ביטוח באתר הר הביטוח?

הכניסה לאתר הר הביטוח היא פשוטה, כל שעליכם לעשות הוא להזין את מספר הזהות שלכם. נתונים אישיים לאימות הנתונים וכך תועברו לבחירת השירות הרצוי. לאיתור הביטוחים הקיימים לחצו על ביטוחים קיימים על שמי וכך תקבלו דו"ח המרכז את נתוני הביטוחים הקיימים על שימכם כפי שהם מופיעים באתר הר הביטוח.

לצורך איתור הביטוח יהיה עליכם לעבור שורה אחר שורה ולבדוק את שמות הביטוחים, להצליב נתונים ובמקרה הצורך לפנות לחברת הביטוח עצמה לקבלת פרטים מקיפים על הביטוח. כי בסופו של דבר, הנתונים המתקבלים מדו"ח הר הביטוח, הם חלקיים בלבד.

 

אילו פרטים יופיעו בדו"ח הר הביטוח?

דו"ח הר הביטוח אמנם מביא נתונים על הביטוחים הקיימים על שם המבוטח, אך הנתונים נותנים מעין תקציר לביטוחים הקיימים. מבוטח המעוניין לאתר ביטוחים כפולים, לבדוק כיסויי ביטוחים שונים ולייעל את תיק הביטוח יצטרך לפנות לחברת הביטוח עצמה לצורך קבלת מידע נוסף.

המידע בדו"ח הר הביטוח יכלול:

  1. רשימת הביטוחים הקיימים על שם המבוטח
  2. שם החברה המבטחת ופירוט הדרכים ליצירת קשר עימה
  3. מחיר הפוליסות הכלולות
  4. שמות הפוליסות, תקופת הביטוח ומספר הפוליסה

 

למה קיימים חוסרים במידע שבדו"ח?

מערכת הר הביטוח מתעדכנת אחת לחודש. כאשר מבוטח מעוניין לקבל מידע על ביטוח שרכש לפני פחות מחודש, יארך שמן עד שיראה את המידע בדו"ח. כמו כל אתר, אתר הר הביטוח לא חף מבעיות טכנולוגיות כך שאם אתם מעוניינים לוודא שאין בעיות הקלדה וכדומה, ההמלצה היא להצליב את הנתונים ולבודק אותם לעומק.

יש חברות ביטוח שלא מעבירות מידע למערכת הר הביטוח בגלל שהן מחתימות את המבוטח על אי העברת מידע וכך אין למבוטח לקבל את המידע דרך המערכת. לפעמים המידע שגוי ובגלל טעות הקלדה המערכת לא מזהה אותו.

בגלל החוסרים הקיימים לא מעט פעמים במידע הקיים במערכת הר הביטוח, רבים פונים לבצע איתור ביטוחים קיימים בדרכים נוספות ולא מסתמכים על המערכת. אחת הדרכים היא באמצעות אתר הר הביטוח הבטוח.

 

הר הביטוח הבטוח

באמצעות פנייה לסוכן ביטוח תוכלו לקבל את מלוא המידע שאתם זקוקים לו. סוכן ביטוח עוסק בתחום באופן יומיומי וכך הוא יודע לזהות את הנתונים המצריכים שינוי. הוא פונה לכל חברות הביטוח בבקשה לקבלת מידע על מוצרי הביטוח של המבוטח, כך הוא מרכז את הנתונים ובודק אותם לעומק.

אתר הר הביטוח מאפשר לכם להנות מאיתור ביטוחים הנערך על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום באופן חינמי ללא תשלום. אתם תקבלו את הרשימה לידיכם ואתם אלו שתחליטו אם אתם מעוניינים לבצע את השינויים המומלצים או לא.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »
איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות

קרא עוד »