מה ההבדל בין הרי הביטוח השונים?

לא מעט אתרי אינטרנט מציגים את עצמם בשם הר הביטוח וכאן עולה השאלה " מה ההבדל בין הרי הביטוח השונים" מטרת הכתבה היא לעשות סדר בנושא ולהסביר מהו הר הביטוח ואיך קמו לו כפילים. בתור מבוטחים המעוניינים לקבל מידע על הביטוחים הקיימים על שימכם, אתם עשויים להפיק תועלת מהמידע המובא כאן. אז בואו נתחיל.

 

מה זה הר הביטוח?

הר הביטוח הוא אתר ממשלתי שהוקם בשנת 2017 על ידי משרד האוצר במטרה להנגיש לציבור המבוטחים בישראל את המידע הביטוחי הקיים על שמם. מדובר באתר אינטרנט בו המבוטח מקיש פרטים מזהים וכך הוא יכול להנפיק את דו"ח הר הביטוח המרכז את הנתונים של הביטוחים הקיימים על שמו. המידע המובא בדו"ח הוא חלקי אך הוא נותן תמונת מצב מהירה על מצב התיק הביטוחי של המבוטח, בצורה יעילה ונוחה.

 

אילו נתונים ניתן לקבל באמצעות אתר הר הביטוח?

את הנתונים המופיעים במערכת הר הביטוח אתם יכולים כדו"ח מפורט ובו יופיעו הנתונים הבאים:

 • שם הפוליסה
 • סוגי הביטוחים הקיימים
 • תקופת כל ביטוח
 • גובה הפרמיה החודשית
 • מספר פוליסה
 • שם החברה המבטחת ופרטי יצירת קשר עימה

 

יתרונות השימוש באתר הר הביטוח

אתר הר הביטוח הוא אתר שהוקם במטרה להנגיש את המידע הביטוחי ולהפוך אותו לזמין יותר, כך שעצם היותו הוא יתרון ויש לו לא מעט יתרונות אותם נסקור כאן.

 • שירות חינמי – ניתן להיעזר באתר ולחפש באמצעותו ביטוחים קיימים ללא תשלום למפעילי האתר.
 • אין הגבלה – את החיפושים ניתן לבצע ללא הגבלה על מספר החיפושים.
 • נתונים ברורים – הנתונים המתקבלים הם ברורים וקל להשוות אותם לביטוחים אחרים.
 • נתונים עיקריים – הנתונים המתקבלים מדו"ח הר הביטוח הם נתונים עיקריים המספקים בדרך כלל לראיית המצב בכללותו. מי שמעוניין לרדת לעומקם של דברים, יכול לפנות לחברת הביטוח המבטחת לקבלת פרטים נוספים. הנתונים מתעדכנים אחת לחודש כך שהם נשארים נכונים ומעודכנים.

 

מה ההבדל בין הרי הביטוח השונים
מה ההבדל בין הרי הביטוח השונים

 

למה צריך את הר הביטוח

משרד האוצר החליט להשיק את אתר הר הביטוח המוכר לנו לאחר שנתונים שהצטברו הוכיחו שחור על גבי לבן כי מעל 70 אחוז מאוכלוסיית המבוטחים בישראל לא יודעת מה קורה עם תיק הביטוחים שלה. לא מעט ישראלים משלמים על כפל ביטוחי, ביטוחים יקרים וכך, רק בגלל המידע הלא זמין, אנשים מפסידים כספים.

 

איתור כפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב בו מבוטח משלם פעמיים (ואפילו יותר) על אותו ביטוח. למרות שהוא משלם כל חודש פעמיים על אותו הביטוח, הוא לא יקבל פיצוי כספי גבוה יותר במימוש הביטוח. להפך, חברות הביטוח ינסו להתנער מאחריות ולהפיל אותה אחת על השנייה. בסופו של דבר במצב כזה סכום הפיצוי מתחלק בין חברות הביטוח וכל אחת מהן משלם סכום פעוט.

זו הסיבה בגינה לא משתלם לשלם על כפל ביטוחי. באמצעות הר הביטוח הממשלתי ניתן לאתר כפל שכזה.

 

ייעול התיק הביטוחי

אחת לשנתיים וחצי מומלץ לערוך סדר בתיק הביטוחי ולבדוק על מה משלמים פרמיה חודשית, האם הביטוחים עדיין רלוונטיים, האם יש צורך בהגדלת היקף הביטוח וכן הלאה. הביטוחים משמעותיים ואף אחד לא רוצה למצוא את עצמו ללא ביטוחים. כך שלא כדאי לזלזל בבדיקת הביטוחים השגרתית. באמצעות הרי הביטוח השונים ניתן להגיע לייעול התיק הביטוחי.

 

איתור ביטוח בזמן אמת

ביטוחים מגינים עלינו בסופו של דבר במקרה חירום. מבוטחים רבים פונים לאתר ביטוח לאחר שספגו נזק. זה יכול להיות לאחר תאונת דרכים הנהג פונה לחפש את פרטי הביטוח שלו כדי לקבל כיסוי ביטוחי. לא כדאי להשאיר הכל לזמן אמת. אחת לשנתיים וחצי חשוב לערוך בדיקת ביטוחים שגרתית למניעת מצבים לא נעימים בהמשך.

 

מה ההבדל בין הרי הביטוח השונים ואין הם קמו?

בשנת 2017 משרד האוצר פיתח את אתר הר הביטוח הממשלתי בו השירות הניתן הוא חינמי וכל אחד יכול לקבל את פרטי הביטוחים שלו באמצעות הזנת הפרטים האישיים באופן עצמאי. הבעיה היא שלא כל מבוטח יודע לקרוא נכון את הנתונים.

כי גם לאחר שמקבלים את דו"ח הר הביטוח לידיים, צריך לקרוא אותו ולהבין את משמעות כל שורה. וזו הסיבה בשלה אנשים מחפשים פתרון אמיתי ולא רק בדמות אתר ממשלתי המנגיש מידע. הם מעוניינים לפנות לסוכני ביטוח לקבלת תמונת מצב הביטוחים בצורה מקצועית ומדויקת.

כאן קמו סוכני ביטוח והקימו אתרים שונים המתחרים בשמות דומים לאתר הר הביטוח הממשלתי וכך מי שמעוניין באיתור ביטוחים קיימים פונה אליהם, משאיר להם את הפרטים ליצירת קשר וכך הם עורכים בדיקה מקיפה לאיתור הנתונים הנדרשים.

 

אז מה ההבדלים בין הרי הביטוח השונים?

 1. זמן הטיפול בבקשה  – באתר הר הביטוח הממשלתי תקבלו את הנתונים שלכם תוך מספר שניות מרגע הזנת הנתונים ובחירת השירות הרצוי. כאשר אתם פונים לסוכן ביטוח מקצועי, הוא מקבל את הנתונים ואורך קצת יותר זמן עד שהוא מתפנה לבצע עבורכם את הבדיקה.
 2. מקצועיות – בדיקה באתר הר הביטוח הממשלתי יכולה להיעשות על ידי כל מבוטח וכך היא לא נעשית בצורה מקצועית לעומת יתר הרי הביטוח המוצעים על ידי סוכני הביטוח המציעים בדיקה מקצועית במינימום מחיר.
 3. שירות חינמי  – שירות הר הביטוח הממשלתי הוא חינמי וכל אחד יכול לבדוק את מה קורה עם תיק הביטוחים שלו ללא הגבלת חיפושים. לעומת זאת, אתרי הר הביטוח האחרים גובים פעמים רבות תשלום על איתור ובדיקה מקצועית. אנו באתר הר הביטוח הבטוח, מציעים שירות חינמי בו מומחים יבדקו את הנתונים וימליצו לכם על שינויים אפשריים לייעול התיק הביטוחי. אתם אלו שמחליטים אם לבצע את השינויים או לא.
 4. היקף הנתונים – מערכת הר הביטוח הממשלתית מביאה את הנתונים המועברים אליה מחברות הביטוח השונות בעוד שהרי הביטוח השונים מציעים כל אחת את השירות העונה לאופי העבודה שלהם. יש מי שמציע בדיקה מקיפה מקצועית המציגה נתונים רבים יותר, יש כאלו שמביאים את אותו דו"ח המתקבל מהר הביטוח הממשלתי ולכן חשוב לבדוק את טיב השירות לפני כן.

 

הרי הביטוח השונים – טעות של אנשים

אם אתם מעוניינים למצוא ביטוחים אבודים וביטוחים הקיימים על שימכם, אתם צריכים את אתר הר הביטוח אליו תוכלו להיכנס בקלות (חפשו את הדומיין הממשלתי של הר הביטוח). אך אנשים רבים טועים לקרוא לעוד אתרים ממשלתיים בשם הר הביטוח ובאנו לעשות כאן סדר בנושא:

 

הר הביטוח

אתר הר הביטוח מאפשר לקבל מידע על ביטוחים קיימים כמו ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח מבנה, ביטוח צד ג', ביטוח חיים וביטוח בריאות.

 

הר הכסף

מערכת הר הכסף היא גם ממשלתית ובאתר הר הכסף תוכלו לקבל מידע על כספים אבודים בעיקר בתחום חסכונות פנסיוניים וביטוח חיים, חשבונות בנק ופיקדונות אבודים.

 

המסלקה הפנסיונית

מערכת ממשלתית המאפשרת איתור חסכונות פנסיוניים בקלות ובנוחות. בשונה ממערכת הר הכסף, באמצעות המסלקה הפנסיונית ניתן לנייד כספי פנסיה ולבצע פעולות לצד קבלת מידע שוטף.

לסיכום, אתר הר הביטוח הוא אתר ממשלתי שקמו לו "מתחרים" רבים כפי שסיכמנו כאן.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »
איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות

קרא עוד »