לחסוך כסף בלי לעשות דבר אחרת

יוקר המחיה מאמיר מיום ליום. כולנו עדים לרצון לחסוך ולהוריד עלויות ככל הניתן. אף ישראלי לא רוצה להרגיש פראייר ואיפה שניתן להתמקח ולנהל משא ומתן להוזלת מחיר, יעשו את זה. אבל מה קורה בתחום הביטוח? איך גם בו ניתן להוזיל את המחירים? ריכזנו לכם כאן מידע על הדרך בה ניתן לחסוך כסף בלי לעשות דבר אחרת. מוזמנים להכיר את השיטה.

 

לחסוך כסף בלי לעשות דבר אחרת
לחסוך כסף בלי לעשות דבר אחרת

 

איך בביטוח ניתן לחסוך כסף בלי לעשות דבר אחרת?

נכון שכדי לחסוך בהוצאות מסוימות אנחנו צריכים לשנות מאורח חיינו או ליישם הרגלי צריכה אחרים. אבל כאשר מדובר בביטוח, יש את האפשרות לחסוך ולהוזיל עלויות בלי לשנות את אורח החיים, להמשיך עם אותו הביטוח או לשנות בו דבר או שניים. איך עושים את זה?

 

בדיקת הביטוחים הקיימים

כדי לדעת מה ניתן לשנות בתיק הביטוח שלכם, חשוב לדעת מהם הביטוחים הקיימים, מה כל ביטוח כולל והאם ישנם ביטוחים כפולים. לצורך כך מבצעים בדיקת ביטוחים מקיפה המאתרת את כל הביטוחים. לאחר איתור כל הביטוחים, ניתן למפות את הנתונים המתקבלים ולראות מה כל ביטוח כולל, האם יש כפל ביטוחי ואיך ניתן לשפר את תיק הביטוחים ביחס למצב הקיים.

החיסכון המתקבל יכול להיות גדול וחבל לוותר על בדיקה פשוטה זו. בפרט כשיש סוכני ביטוח המגישים בדיקה זו כשירות ללקוחותיהם.

 

בדיקת ההרכב הביטוחי

לאחר איתור כל הביטוחים, בודקים מה כל ביטוח כולל. האם הוא אכן מבטח את מה שחשבתם? מהן ההחרגות על הפוליסה ועד כמה זה חשוב לכם? יש פוליסות ביטוח בהן ההחרגות מייתרות את הצורך בפוליסה… בדקו מה כוללים הכיסויים הניתנים במסגרת הפוליסה וכך, אם המעטפת הביטוחית לא עונה לצרכים שלכם, תדעו שעליכם להשלים אותה ולרכוש הרחבת ביטוח מסוימת.

בסופו של דבר, ביטוח נועד לחסוך כסף למבוטח… אם יהיה חסר ביטוח בזמן אמת, תצטרכו לשלם נזקים העלולים להסתכם גם במאות אלפי שקלים. הרחבת ההגנה הביטוחית כנדרש מונעת מהמבוטח הפסדים כספיים.

 

ביטול ביטוחים מיותרים

נכון שאף אחד לא ירכוש ביטוח כשהוא לא צריך את הביטוח והוא יודע מכך. אך יש מקרים בהם הביטוח נרכש כשהיה צריך אותו, נתוני החיים השתנו וכך הביטוח הפך ללא רלוונטי. זה יכול להיות ביטוח נכס שנרכש לביטוח נכס מסוים אך כעבור תקופה הוא נמכר. למרות המכירה, המוכר ממשיך לשלם על ביטוח אותו נכס וחבל. יש מקרים כאלו גם בביטוחי רכב וכדאי לפקוח טוב את העיניים ולבדוק.

 

ביטול ביטוחים כפולים

על פי נתוני משרד האוצר, מעל חמישים אחוז מאוכלוסיית המבוטחים בישראל מחזיקה בביטוחים כפולים. חברות הביטוח מרוויחות מהמצב הזה מיליוני שקלים וחבל. כפל ביטוחי הוא מצב בו למבוטח יש יותר מביטוח אחד על אותו רכיב ביטוחי. זה יכול להיות ביטוח סיעודי שנרכש בתי חברות ביטוח, ביטוח בריאות או כל ביטוח אחר (מלבד ביטוח חיים או ניתן לבטח ללא הגבלת מספר).

במקרה של כפל ביטוחי, המבוטח לא מרוויח יותר פיצויים במקרה ביטוחי, ההפך הוא הנכון, חברות הביטוח נושאות יחד בנטל תשלום הפיצויים והמבוטח מקבל את אותו סכום פיצוי שהיה מקבל אם היה מבוטח בביטוח אחד. וחבל. אין צורך לרכוש יותר מביטוח אחד לרכיב.

לאחר בדיקת ביטוחים ניתן לבדוק בין רשימת הביטוחים הקיימת מה כל ביטוח כולל והאם יש סעיפים המעניקים כפל ביטוחי למבוטח. אם מצאתם אחד כזה כדאי לבדוק את מי מהם כדאי לבטל ולהימנע מכפל ביטוחי. כך ניתן לחסוך כסף בלי לעשות דבר אחרת.

 

הוזלת מחיר הביטוח

ניתן להוזיל את מחיר הפרמיה החודשית על ידי עריכת השוואת ביטוחים. לאחר איתור כל הביטוחים, ניתן לבדוק מה מחיר כל הביטוח ביחס למחיר הביטוח הממוצע בשוק לאותו ביטוח. וכך לערוך השוואת ביטוחים. חשוב לציין כי מחיר ביטוח מושפע מנתונים רבים כמו הרכב הכיסוי הניתן, נתוני המבוטח וגובה ההשתתפות העצמית הנדרשת.

כל הוזלה במחיר הפרמיה תגיע על חשבון משהו אחר. בתור מבוטחים חשוב שתדעו לשים את האצבע על מה שחשוב לכם בסולם העדיפויות ולהתמקד בכך.

 

איך עורכים בדיקת ביטוחים?

ראינו כי ניתן לחסוך כסף מבלי לעשות דבר אחרת. אך לצורך כך צריך לערוך בדיקת ביטוחים. הבדיקה המומלצת היא בדיקה מקצועית של סוכן ביטוח מקצועי שיערוך בדיקה מקיפה מול כל חברות הביטוח. אך אם אתם מעוניינים לבצע כזו בדיקה לבד, אתם יכולים לעשות זאת בקלות באמצעות הר הביטוח. אמנם לא מדובר באותה בדיקה מקיפה שיעשה לכם סוכן ביטוח, אך היא בהחלט יכולה לתת לכם יותר מסתם אינדיקציה.

 

מה זה הר הביטוח?

מדובר באתר ממשלתי שהוקם על ידי משרד האוצר במטרה להנגיש לציבור המבוטחים בישראל מידע על הביטוחים שלכם. זה קרה לאחר שהתרבו התלונות בנושא. גם הסטטיסטיקות הראו שקיים חוסר מודעות בכל הנושא של הביטוחים וכך, משרד האוצר רצה לתת פתרון לבעיה וכך מערכת הר הביטוח הממשלתית משמשת היום מעין מנוע חיפוש לאיתור ביטוחים קיימים.

 

איך משתמשים במערכת הר הביטוח?

כל שעליכם לעשות כדי לאתר את כל הביטוחים הרשומים על שימכם הוא להיכנס לאתר הר הביטוח הממשלתי, להזין פרטים מזהים לאימות הנתונים (כמו בכל כניסה לאתר ממשלתי). לאחר ההזדהות יהיה עליכם לבחור את השירות הרצוי – חיפוש ביטוחים על שמי.

תוך שניות ספורות תופיע בפניכם רשימה של כל הביטוחים הרשומים על שימכם במערכת. את הנתונים תוכלו לייצא לדו"ח המכונה "דו"ח הר הביטוח". בדו"ח זה מרוכזים כל נתוני הביטוח ואם אתם מחפשים איך ניתן לחסוך כסף בלי לעשות דבר אחרת, הצעד הראשון צריך להיות הנפקת דו"ח כזה.

אחרי שיש לכם את הדו"ח, יהיה לכם נתונים למיפוי וממילא ההתקדמות תהיה מסודרת יותר. עברו שורה אחר שורה בדו"ח הנתונים ובדקו מה כולל הביטוח המופיע בה. האם יש צורך בביטוח הזה? האם הוא מיותר? מה הוא כולל, מהן ההחרגות שבו ואיך ניתן לשפר אותו.

לאחר מכן בדקו אם המחיר שאתם משלמים עליו הוא הוגן ביחס למה שהוא מציע וביחס למחירים בשוק וכך, שורה אחר שורה תעברו על כל הפוליסות הרשומות על שימכם. יתכן ותגלו פוליסות המביאות אתכם למצב של כפל ביטוחי וכך דאגו לבטל את המיותר. נדרשת לכך לא מעט עבודה ולכן, כדי לבצע את הבדיקה הזו ביעילות מקיפה, מומלץ לפנות לקבלת עזרה מקצועית.

 

בדיקת הר הביטוח הבטוח

צוות הר הביטוח הבטוח מנגיש שירות בדיקת ביטוחים והנפקת דו"ח המרכז את כל הנתונים ללא עלות. כך כל אחד יכול להנות מהדו"ח ללא מאמץ מצידו. כל שעליכם לעשות כדי לקבל את הדו"ח שלכם הוא ליצור קשר עם אחד מאנשי הצוות לקבלת הדו"ח. לאחר בדיקה כזו קבלו המלצות איך ניתן לייעל את התיק הביטוחי בצורה טובה, בלי לעשות דבר אחרת.

 

לסיכום

ניתן לחסוך כסף בלי לעשות דבר אחרת כשמדובר בתחום הביטוח. חיסכון כספי לא חייב להיות דווקא על ידי ניהול משא ומתן. כפי שסיכמנו כאן, זה אפשרי. מוזמנים להתחיל בצעדים לכך. בהצלחה.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא