כל המידע במקום אחד – הר הביטוח

לא סתם אנשים רבים באים לברר על הר הביטוח. מי שרוצה את כל המידע במקום אחד – הר הביטוח זה המקום. כאן ריכזנו מידע על האתר הביטוחי שמצליח לסייע לאנשים להנות מביטוחים זולים במחיר נמוך מהמחיר ששילמו. באמצעות הר הביטוח ניתן להנות ממגוון שירותים חינמיים ללא עלות. נקווה שהמידע המונגש לכם כאן יביא לכם תועלת. על כל שאלה נוספת בנושא, צרו איתנו קשר לקבלת מענה מדויק לשאלה שלכם.

 

כל המידע במקום אחד - הר הביטוח
כל המידע במקום אחד – הר הביטוח

 

מה זה אתר הר הביטוח?

מדובר באתר ממשלתי שהוקם על ידי משרד האוצר בראשות רשות הביטוח והחיסכון על מנת להנגיש לציבור המבוטחים את המידע על הביטוחים שלהם. על פי נתונים שפורסמו ועל פי תלונות שהצטברו במשרד האוצר, נראה כי אנשים לא מודעים למצב הביטוחים שלהם וכך הם משלמים מחירים יקרים על ביטוחים שהם כבר לא צריכים, ביטוחים כפולים או ביטוחים שלא נותנים מענה מספיק רחב כמו שנדרש. 

 

מה כולל המידע בנותן לקבל באתר הר הביטוח?

 • ביטוחים הרשומים על שימכם שלא כוללים רכיב פנסיוני.
 • ביטוחים על קרוב משפחה שנפטר
 • מידע על העבר הביטוחי שלכם. 

אתר הר הביטוח משמש תור ביטוחים אבודים ובאמצעותו נעזרים בייעול תיק הביטוחים. 

 

אילו ביטוחים ניתן למצוא באתר הר הביטוח?

ניתן לחלק את הביטוחים שניתן לקבל עליהם מידע באתר הממשלתי למספר קטגוריות עיקריות:

ביטוחי חיים

ביטוחי חיים או בלי מרכיב חיסכון שלא כוללים רכיבים פנסיוניים יופיעו ברשימת הביטוחים באתר.

ביטוח בריאות 

ביטוחי בריאות על כל סעיפיהם יופיעו באתר. גם על ביטוחים סיעודיים שנרכשו דרך קופות החולים בחברת ביטוח פרטית ניתן לקבל מידע מערכת. ביטוח אובדן כושר עבודה יופיע גם בסעיף ביטוחי הבריאות אם הוא לא נכלל בביטוח הפנסיוני. 

ביטוחים כלליים אחרים

סעיף זה יכלול מידע על ביטוחים כמו ביטוח מבנה, ביטוח תכולה, ביטוח עסק וביטוח רכב

 

מה ניתן לגלות באמצעות אתר הר הביטוח?

באמצעות המידע המונגש באתר ניתן למנוע מצבים לא משתלמים בהם מבוטחים משלמים מחיר יקר על הפוליסה שלהם אבל ממש לא רק.

 • באמצעות המידע תוכלו לקבל מידע על הביטוחים ולייעל את התיק הביטוחי, להוזיל מחירים ולבטל ביטוחים כפולים.
 • מידע ביטוחי חסר. ניתן להצליב את המידע הקיים במערכת עם המידע הידוע ולגלות פערי מידע שלא עודכנו עדיין
 • תוקף כל פוליסת ביטוח ומתי צריך לחדש את הביטוחים הקיימים
 • האם ניתן לקבל החזר מס על תשלום לביטוח חיים על פי פקודת המס.

 

אילו פרטים יופיעו בדו"ח הר הביטוח?

דו"ח הר הביטוח הוא הדו"ח המפרט את רשימת הביטוחים המופיעה על שם המבוטח. הפירוט יכלול:

 • שמות הביטוחים
 • מספרי הפוליסה
 • שמות החברות המבטחות
 • דרכי יצירת קשר עם חברות הביטוח
 • תוקף הפוליסה
 • מחיר הפרמיה החודשית

כדי לקבל פרטים נרחבים יותר יהיה על המבוטח לפנות לחברת הביטוח ולבקש אותם. בלא מעט מקרים עלולים להיווצר פערי מידע בין הביטוחים הקיימים לביטוחים המופיעים במערכת. זה יכול לקרות בגלל הזנת נתונים שגויה, רכישת פוליסה על מספר דרכון ולא על מספר זהות, עדכון שעדיין בוצע באתר ועוד. כדי להימנע מפערי מידע כאלו, פונים לסוכן ביטוח שיבצע את הבדיקות האלו מול חברות הביטוח על הצד הטוב ביותר. 

 

לפני רכישת ביטוח חדש בודקים את מצב הביטוחים

כיום, כל אחד מכיר בחשיבות בדיקת מצב הביטוחים אחת לשנה לפחות. לפני רכישת ביטוח חדש חשוב לבדוק בהר הבי את מצב הביטוחים בכדי להתעדכן ולדעת אם יש בכלל צורך לרכוש את הביטוח הספציפי או שבכלל יש כבר ביטוח שנותן מענה כזה. רכישת ביטוחים כפולים היא מכת מדינה וכמעט לכל מבוטח שני ישראלי יש ביטוח כפול על שמו. אם בודקים את מצב התיק הביטוחי לפני הרכישה, הסיכויים לרכישת ביטוח כפול יורדים משמעותית.

כיום רשות ההון בראשות משרד האוצר מחייבת את סוכני הביטוח לבדוק את מצב התיק הביטוחי של לקוח המבקש לרכוש ביטוח לפני הרכישה. בדיקה זו נעשית באתר הר הביטוח ובכך נמנעים ביטוחים כפולים. סוכן ביטוח שמבצע עבורכם בדיקה בהר הביטוח רשאי לבדוק עבורכם את מצב התיק הביטוחי שלכם בהר הביטוח.

לצורך כך יהיה עליו לקבל ממכם הרשאה לכך. הרשאה תהיה תקפה לחמישה ימים בלבד ולאחר מכן הנתונים שמסרתם לו ימחקו. כל אחד רשאי לסרב לתת הרשאה כזו, ולהמשיך בתהליך רכישת ביטוח חדש. הבעיה היא שכך נוצרת בעיה של ביטוחים כפולים וכדי להימנע מכך, ההמלצה היא לא לוותר על בדיקה כזו באופן שגרתי. 

 

מה עושים כאשר מגלים כפל ביטוחי?

כפל ביטוחי הוא מצב בו יש למבוטח יותר מביטוח אחד שנותן את אותו הכיסוי. במקרה של מימוש הביטוח, הוא לא יקבל כיסוי גבוה יותר בגלל הביטוחים הכפולים, אלא חברות הביטוח השונות יחלקו ביניהן את התשלום שעליהם לשלם וכך המבוטח יקבל את אותו הסכום שהיה מקבל לו היה מבוטח בחברת ביטוח אחת בלבד. 

אם גיליתם שיש להם שני ביטוחים זהים או רכיב ביטוחי כפול, חשוב לבדוק מה כולל כל ביטוח ואיזה מהם משתלם יותר. כך תדעו מהו הביטוח שכדאי לבטל ואת מה כדאי להשאיר. חשוב להתייחס לתנאים הנוכחיים ולבדוק גם את יתר הביטוחים האחרים הקיימים. סוכן ביטוח ידע לבדוק את המצב לעומק ולאתר ביטוחים כפולים, להמליץ על הביטוח המתאים ביותר ולתת הכוונה בנושא. 

 

הר הביטוח לקרוב שנפטר

כאשר קרוב משפחה נפטר, צריך להסדיר לא מעט עניינים בירוקרטיים. אחד מהדברים שחשוב לעשות הוא לבדוק אילו ביטוחים היו לקרוב שנפטר ולבטל אותם באופן מיידי, למניעת חיובים מיותרים. באמצעות אתר הר הביטוח ניתן לאתר בקלות ביטוחים פעילים הרשומים על שם קרוב המשפחה שנפטר. כל שצריך לעשוץ כדי לקבל גישה לנתונים הוא להזין את פרטי הנפטר, תעודת זהות ותאריך פטירה.

לאחר איתור כל הביטוחים צריך למפות את הנתונים ולבדוק מה נכון לעשות עם כל ביטוח. יש ביטוחים לא רלוונטיים שניתן לבטל באופן מיידי כמו ביטוח תאונות אישיות. אבל ביטוחים שמבטחים רכוש של הנפטר שעדיין קיים, צריך לבדוק אם לא עדיף להעביר אותם על שם היורשים. באמצעות איתור הביטוחים על שם נפטר ניתן לגלות את ביטוחי החיים הרשומים על שם הנפטר, ניתן לראות מי הם המוטבים וכך הם יכולים לפנות לחברת הביטוח ולממש את הביטוח. 

 

איך מוזילים את מחיר הביטוחים באמצעות הר הביטוח

לא לחינם אומרים שהר הביטוח מאפשר גישה למידע הביטוחי. באמצעות המידע המתקבל תוכלו לדעת את פרטי הביטוחים הרשומים על שימכם ולערוך סקר שוק למציאת ביטוח זהה הנותן את התנאים המתאימים לכם ביותר, הן מבחינת מדד השירות, מחיר הפוליסה ותנאיה. אם מאתרים כפל ביטוחי, מיד ניתן לבטל אותו, לא מעט אנשים נעזרים בפרטים אלו כדי לדעת אל מי לפנות למימוש הביטוח.

החיסכון הוא משמעותי. למרות שבדיקת הביטוחים בהר הביטוח היא פשוטה, עדיין לא כל אחד מסתדר עם הנתונים שהוא מקבל כי צריך לדעת איך למפות אותם בסופו של דבר. צוות הר הביטוח הבטוח שמח להנגיש שירות בדיקת ביטוחים בהר הביטוח ללא עלות. צרו קשר לביצוע בדיקה כזו. 

תוכן עניינים
עוד באותו נושא