כל הביטוחים שלי

אם הייתם שואלים אותי לפני שנתיים מה קורה עם תיק הביטוחים שלך, לא הייתי יודע לענות לכם. תיק ביטוח היה משהו רחוק ממושגי ולא התעניינתי בעניין. עד שקרה מקרה ששינה לי את צורת ההסתכלות. חבר טוב חלה ונזקק לממן טיפולים יקרים שלצורך כך נזקקנו להפעיל גיוס המונים. אבל כל אותה העת זרמו המשפטים: אם היה לו ביטוח ביראות הוא לא היה מגיע לצורך שכזה.

כי ביטוח בריאות מכסה עלויות טיפול. אז זה הסיפור ששינה לי את צורת ההסתכלות. ברצוני להודות על גבי במה חשובה זו לצוות סוכני הביטוח של הר הביטוח הבטוח שהנגישו לי כאן מידע לצורך עריכת הכתבה. כאן אסקור את הדרך לקבלת מידע על כל הביטוחים שלי ושלכם. 

 

איפה ניתן לקבל מידע על כל הביטוחים שלי?

בעבר, כדי לאתר את כל הביטוחים שלי הייתי צריך לפנות לכל חברת ביטוח בה אני מבוטח באופן אישי ולבקש לקבל מידע ביטוחי. כיום יש את אתר הר הביטוח והעניין הפך לקל בהרבה. כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 יכול לקבל את המידע הביטוחי הקיים על שמו באמצעות האתר. האתר הוא חינמי והשימוש בו ניתן ללא הגבלה. על השימוש באתר נרחיב בהמשך הכתבה.

כל הביטוחים שלי

למה לבצע בדיקה לאיתור כל הביטוחים שלי?

הסיבות לאיתור כל הביטוחים שלי יכולה להיות מגוונת. גם אתם, כדאי שתבצעו בדיקה כזו אחת לשנתיים וחצי. כך תוכלו לייעל את התיק הביטוחי שלכם ולחסוך מאות שקלים בשנה.

 

הוזלת מחיר הביטוח

ענף הביטוח הוא ענף תחרותי כמו כל תחום. חברות ביטוח חדשות צצות כל תקופה. כל חברת ביטוח מנסה למשוך אליה כמה שיותר מבוטחים וכך היא מנסה להתאים את מוצרי הביטוח שלה לקהל היעד שלה. זה יכול להיות באמצעות הרחבת הכיסויים הניתנים מסגרת הביטוח, הוזלת מחיר הפרמיה החודשית, שיפור תנאי הפוליסה וכן הלאה.

כאשר מבוטח מעוניין לחסוך כסף מבלי לפגוע בזכויות הביטוח שלו, עליו לערוך השוואת ביטוחים שתבדוק מה קורה עם תיק הביטוח שלו ביחס ליתר הביטוחים. יש זמנים בהם ניתן למצוא ביטוחים משתלמים במחירים נמוכים ויש זמנים בהם עדיף להישאר עם הביטוח הישן והטוב… הכל משתנה בהתאם לנתונים הקיימים.

 

מניעת כפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב בו מבוטח משלם פעמיים (או אפילו יותר) על אותו הביטוח. ואין סיבה לרכוש את אותו המוצר פעמיים… מצב של כפל ביטוחי מוביל את המבוטח להפסד. הוא גם משלם פרמיה חודשית יקרה לכל חברת ביטוח, וגם הוא לא זוכה לפיצויים מוגדלים בעת מימוש הביטוח.

במקום שהוא יקבל פיצוי מכל חברת ביטוח שביטחה אותו, חברות הביטוח מתחלקות בגובה הפיצוי שהוא אמור לקבל וכל אחת מהן משלמת לו אך ורק את חלקה, כך שבמצטבר הוא מקבל את גובה הפיצוי שהיה מקבל גם אם היה מבוטח בחברה אחת… אנשים לא יודעים את זה והם יוצרים לעצמם ביטוחים כפולים.

וחבל. לאחר איתור כל הביטוחים שלי ניתן לראות אילו ביטוחים הם כפולים, בעלי אותו שם או אותו רכיב ביטוחי וכך לפנות לחברת הביטוח ולבטל אותם. חשוב לציין כי לפני ביטול ביטוח כפול חשוב לבדוק את נתוני הביטוחים הקיימים ולבדוק איזה ביטוח מביניהם משתלם להשאיר…

כיסוי ביטוחי מספק

לפעמים אנשים חושבים שהם מבוטחים, אך לאמיתו של דבר הביטוח שלהם פג או שהוא לא חל על  סעיפים מסוימים. כאשר מעוניינים לוודא שיש ביטוחים לתרחישים שונים ומעוניינים למנוע מצב של חסר ביטוחי, דואגים לכך מראש, בודקים את כל הביטוחים שלי וכך נערכים בהתאם.

 

ייעול התיק הביטוחי

את התיק הביטוחי כל אחד יכול לייעל ולהתאים לצרכים האישיים שלו. בסופו של דבר, הביטוח שיש לכם צריך לענות לדרישות תנאי החיים שלכם. אם אין לכם משכנתא לא תצטרכו ביטוח משכנתא, אך אם יש לכם תכולה יקרה בדירתכם, חשוב מאוד שיהיה לכם ביטוח תכולה שיבטח אתכם מפני אובדן או נזק שיגרם לתכולה. וזו רק דוגמא לייעול תיק ביטוחי. את תיק הביטוחי ניתן לייעל באמצעות שימת פוקוס על הצרכים שלכם.

אם לכם חשוב לשלם פרמיה חודשית נמוכה גם אם בשל כך דמי ההשתתפות העצמית יתייקרו בשל כך, חפשו ביטוח כזה. כפי שסיקרתי כאן בראשית הכתבה, חברות הביטוח מתחרות ביניהן על המבוטחים ואם יש לכם דרישות מסוימות, אתם יכולים לנהל משא ומתן עם חברות הביטוח כדי לקבל אותן. ההמלצה היא לתת לאיש מקצוע לערוך זאת עבורכם.

איך אוכל לאתר את כל הביטוחים שלי

איך אוכל לאתר את כל הביטוחים שלי?

את הביטוחים ניתן לאתר באמצעות אתר הר הביטוח הממשלתי. כדי לאתר את כל הביטוחים שלי יהיה עליכם להיכנס לאתר, להזין פרטים אישיים לאימות נתונים כמו בכל כניסה לאתר ממשלתי וכך, לאחר ההזדהות תוכלו לקבל את השירות הרצוי שלכם.

כדי לאתר ביטוחים ולקבל תא דו"ח הר הביטוח הקליקו על כפתור " חיפוש כל הביטוחים על שמי" תוך מספר שניות דו"ח הר הביטוח שלכם יופק ואתם תקבלו את תמונת המצב של הביטוחים הקיימים על שימכם.

 

אילו ביטוחים יופיעו באתר הר הביטוח?

דו"ח הר הביטוח יציג את הנתונים הנמצאים במערכת הר הביטוח. הנתונים מועברים מחברות הביטוח השונות. חשוב לציין כי ישי חברות ביטוח המחתימות את מבוטחיהן על הסכמה לאי דיווח למערכת וכך קיימים נתונים לא מדווחים שלא יופיעו בדו"ח. אתם בתור מבוטחים – אל תחתמו על הסכמה שכזו. היא מסייעת לחברות הביטוח אבל לא לכם.

רשימת הביטוחים תכלול:

  • ביטוח חיים עם חיסכון או בלי
  • ביטוח רכב חובה, מקיף וצד ג'
  • ביטוח בריאות על כל סעיפיו.
  • ביטוח מבנה וביטוח תכולה
  • ביטוח משכנתא

 

חשוב לציין כי ביטוח מנהלים לא יופיע בדו"ח הר הביטוח ואם אתם מעוניינים לקבל מידע על ביטוח זה ועל יתר החסכונות שלכם תוכלו להיכנס לאתר המסלקה הפנסיונית.

 

לא מסתפקים באתר הר הביטוח

הר הביטוח הוא אתר וכמו כל דבר אחר, גם הוא לא חף מטעויות אנוש. יתכנו גם בו טעויות הקלדה, טעויות בגין מידע שגוי, עדכון שעדיין לא בוצע וכן הלאה. בגלל שלא כל המידע מופיע באתר הר הביטוח, לא ניתן להסתפק אך ורק במידע המתקבל כאשר רוצים לבדוק לעומק מה קורה עם תיק הביטוחים האישי ולייעל אותו. מה עושים כדי לייעל את תיק הביטוחים האישי בקלות? פונים לסוכן ביטוח!

 

פנייה לסוכן ביטוח מקצועי

סוכן ביטוח מקצועי לא יסתפק בדו"ח הר הביטוח, הוא יפנה לכל אחת מחברות הביטוח בבקשה לקבלת המידע הביטוחי הקיים על שימכם. לאחר שיקבל את המידע, הוא יבדוק את הנתונים ויערוך השוואה בינם לביטוחים המוצעים בשוק. כך הוא ידע על מה להמליץ לכם בהתאמה לצרכים האישיים שלכם.

הר י גם כשיש את דו"ח הר הביטוח בידיים, צריך לדעת מה לבדוק כדי להפוך את התיק הביטוחי לטוב יותר באמצעות הנתונים המועלים מהדו"ח.

 

תכל'ס

באמצעות דו"ח הר הביטוח ניתן לאתר ביטוחים. אך למרות הכל. כאשר אני מעוניין לאתר את כל הביטוחים שלי, אני פונה לסוכן ביטוח מקצועי שיעשה זאת עבורי.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »
איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות

קרא עוד »