כיצד הר הביטוח הבטוח משפר את השקיפות והגנת הצרכן בשוק הביטוח הישראלי

הר הביטוח הוא אתר שמסייע באיתור פוליסות ביטוח  נשכחות. כל ישראלי בעל ביטוחים בארץ יכול לאתר את הביטוחים שלו באמצעות האתר באופן עצמאי. צוות הר הביטוח הבטוח קם ושיכלל את השיטה, כך ציבור המבוטחים הישראלי נהנה מבדיקה מהירה, חינמית ויעילה שמסייעת לו בייעול התיק הביטוחי. כאן נענה את התשובה לשאלה: כיצד הר הביטוח הבטוח משפר את השקיפות והגנת הצרכן בשוק הביטוח הישראלי וניתן מידע נוסף בנושא הביטוחים. מוזמנים להמשיך איתנו.

 

כיצד הר הביטוח הבטוח משפר את השקיפות והגנת הצרכן בשוק הביטוח הישראלי
כיצד הר הביטוח הבטוח משפר את השקיפות והגנת הצרכן בשוק הביטוח הישראלי

 

התחרות בענף הביטוח

כיום התחרות בענף הביטוח גדלה מיום ליום. חברות ביטוח חדשות צצות, כל חברת ביטוח מעוניינת למשוך אליהן כמה שיותר לקוחות וכדי לעשות זאת, הן מוזילות מחירים, משנות ומרחיבות תנאי פוליסות וכך המבוטחים חכמים יודעים לנצל את המצב ולמקסם את התיק הביטוחי שלהם. הבעיה היא שכדי לעשות את זה צריך "לאחוז ראש" ולזכור איזה ביטוח יש ומה השוני בביטוח המוצע. חברות ביטוח רבות מתפעלות מערכת טלמרקטינג שתפקידה למכור ביטוחים ללקוחות. וכך, אנשים מוצאים את עצמם רוכשים ביטוח רק בגלל המחיר הזול / הכיסוי הנכלל, מבלי לבדוק אם יש להם כבר ביטוח כזה. לא פלא שנתוני משרד האוצר מצביעים על מצב בו מעל 50% מציבור המבוטחים בישראל משלם על כפל ביטוחי. מעל 70% מציבור המבוטחים כלל לא יודע על מה הוא משלם ומה קורה בתיק הביטוחי שלו. תגידו אתם, כיצד הר הביטוח הבטוח משפר את השקיפות והגנת הצרכן בשוק הביטוח הישראלי? "הר הביטוח הבטוח" עושים סדר בביטוחים! זאת על ידי בדיקה מקיפה שמביאה דו"ח מרוכז הכולל את כל הביטוחים הרשומים על שם המבוטח בתוספת הפרטים העיקריים. דו"ח זה מכונה דו"ח הר הביטוח.

 

מה כולל דו"ח הר הביטוח?

דו"ח הר הביטוח מרכז את כל הנתונים העיקריים של הביטוח אותם נפרט כאן. כמובן שכדי לקבל מידע מפורט יותר, יהיה צורך לפנות לחברת הביטוח והצצה בדו"ח המתקבל לא תספיק. כיצד הר הביטוח בטוח משפר את השקיפות והגנת הצרכן בשוק הביטוח הישראלי? צוות הר הביטוח הבטוח דואג להנפיק את דו"ח הר הביטוח ללא עלות ולאחר מכן הוא ממשיך בעריכת בדיקת ביטוחים מקיפה לייעול התיק הביטוחי.

דו"ח הר הביטוח כולל את הפרטים הבאים:

  • רשימת הביטוחים הקיימת
  • סוג הביטוח – אישי / קבוצתי
  • שם החברה מבטחת והדרך ליצירת קשר עימה
  • גובה הפרמיה החודשית
  • תקופת הביטוח
  • כתבי שירות נלווים
  • מספר הפוליסה

חשוב לציין כי דו"ח הר הביטוח לא מציג את כל הנתונים של הפוליסות. כדי לעיין בפרטי הפוליסות יש להיכנס לאזור האישי באתר חברת הביטוח או לפנות ישירות לחברה. הדו"ח מרכז נתוני ביטוח שהם מעין "ראשי פרקים" לפוליסות הביטוח עצמן. מי שרוצה לקבל את מלוא המידע, נכנס לעיין בפוליסות עצמן. אחרי שיש את ריכוז הנתונים, קל הרבה יותר לערוך סדר בתיק הביטוחי ולהימנע מכפל ביטוחי. לאתר ביטוחים כפולים או מיותרים ולחסוך לא מעט כסף.

 

כיצד הר הביטוח הבטוח משפר את השקיפות והגנת הצרכן בשוק הביטוח הישראלי – מה מרוויחים מבדיקת ביטוחים?

באמצעות בדיקת ביטוחים שגרתית הנעשית באמצעות הר הביטוח הבטוח, ניתן לקבל מידע ביטוחי ששופך אור על מה שכדאי לעשות בכדי לייעל את התיק הביטוחי.

 

איך ניתן לייעל את התיק הביטוחי?

ביטול ביטוחים מיותרים

לא מעט אנשים רוכשים ביטוחים מבלי לברר קודם לכן את מצב הביטוחים. כך נוצר מצב שאדם הוא בעל מספר ביטוחים. יכול להיות ביטוח שהיה נצרך בעבר אך כיום הוא כבר לא רלוונטי. הבעיה היא שחברת הביטוח לא עודכנה בכך והיא ממשיכה לבטח משהו שכבר לא רלוונטי. זה יכול להיות ביטוח דירה שכבר נמכרה, ביטוח רכב שנמכר, ביטוח עסק שנסגר וכן הלאה… לצערינו יש לא מעט מבוטחים שיש להם ביטוחים כאלו. ביטול ביטוחים מיותרים יכול לחסוך אלפי שקלים בשנה.

 

מניעת כפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב בו יש למבוטח את אותו ביטוח מספר פעמים. זה יכול להיות ביטוח דירה שנרכש פעמיים, משתי חברות שונות… יכול להיות שיש בין הפוליסות הבדל קל, אך עדיין מדובר בביטוח כפול והמבוטח לא ירוויח דבר מביטוח כפול. ברגע שנזק מתרחש וחברת הביטוח צריכה להיכנס לעובי הקורה, היא בודקת אם יש עוד גורם רלוונטי שאמור לשאת בנזק ואם היא מוצאת שיש עוד חברת ביטוח, נטל התשלום מתחלק בין שניהם. בסופו של דבר המבוטח לא מקבל פיצוי גבוה יותר, חברת הביטוח היא זו שמשלמת פחות. וחבל. כפל ביטוחי אפשר למנוע בקלות.

 

הוזלת ביטוח קיים

כפי שציינו בראשית הכתבה, התחרות בענף הביטוח גבוהה, כל חברת ביטוח רוצה למשוך אליה כמה שיותר לקוחות ולצורך כך מחירי הפוליסות משתנים. כל חברה משנה משהו אחר כדי להיות מתועדפת על הציבור. זה יכול להיות מבחינת מחיר, מדד שירות לצרכן, תנאי פוליסה ועוד. מה עושים כדי להצליח להוזיל את מחיר הפוליסה? לפני הכל חשוב לזכור כי זול יוצא פעמים רבות יקר. ולכן, דרגו לעצמם את מה שחשוב לכם בביטוח שלכם. אחרי שהגעתם למסקנה שיש מספר תנאים שחשובים לכם, תוכלו לערוך השוואת ביטוחים. את עיקרי הביטוח שלכם תוכלו למצוא בדו"ח הר הביטוח. כך תוכלו להשוות אותם לפוליסות ביטוח אחרות המוצעות בשוק.

 

מניעת חסר ביטוחי

חסר ביטוחי הוא מצב לא נעים בלשון המעטה… דמיינו לעצמכם אב המפרנס משפחה שחלה ביום אחד. הוא לא יכול להמשיך להשתכר כמו שהוא היה רגיל. בני משפחתו נותנים חסרי אונים מול אובדן כושר העבודה שלו, הם לא יכולים להביא את השכר שהוא היה מכניס. מלבד החסר במשכורת החודשית, הם גם נדרשים לגייס מימון לעלויות הטיפולים הרפואיים היקרים… מי שיש לו ביטוחים רלוונטים כמו ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח בריאות, יוכל לקבל מהביטוח מימון לטיפולים הנדרשים, חברת הביטוח תפצה אותו על אובדן כושר העבודה ואם גילו אצלו מחלה קשה יתכן והוא יהיה זכאי לפיצוי כספי משמעותי על גילוי המחלה.

חסר ביטוחי יכול להיות במגוון תחומים ולא רק בתחום הבריאות כמו שניתן להבין. ניקח לדוגמא ביטוח רכב: על פי חוק כל כלי רכב ממונע חייב ביטוח רכב. נהיגה ללא ביטוח רכב היא עוון פלילי. כאשר רוכשים ביטוח רכב, תקופת הביטוח מוגבלת ויש צורך לחדש אותה אחת לשנה. לא כל חברת ביטוח דואגת לעדכן את המבוטח שתקופת הביטוח הסתיימה וכך, אם המבוטח לא בודק מה קורה עם התיק הביטוחי, הוא עלול לשכוח את העניין ולנהוג על רכב ללא ביטוח.

 

 מיעלים את התיק הביטוחי עם הר הביטוח הבטוח

אם אתם רוצים לייעל את התיק הביטוחי שלכם, למקסם את הכיסויים, לדעת שהכיסויים שיש נותנים מענה תואם לצרכים שלכם ואתם לא משלמים מחיר יקר מידי על ביטוחים כפולים / מיותרים/ לא רלוונטיים, אתם מוזמנים לפנות לצוות הר הביטוח הבטוח שיביא לכם את דו"ח הר הביטוח המרכז את כל הנתונים בתוספת הכוונה מה משתלם לעשות כדי לייעל את התיק הביטוחי ולהנות מכל העולמות. אחרי שמאות מבוטחים הצליחו לחסוך כך מאות אלפי שקלים במצטבר, חבל שלא תעשו את זה גם אתם.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא