חשיבות הכיסוי הביטוחי בישראל

חשוב להבין כי גם אם אנחנו לא משקיעים בהבנת הכיסוי הביטוחי שלנו, הוא עלול להשפיע על החיים שלנו בצורה משמעותית למדי. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו ללא כיסוי ביטוחי מספק במקרים ביטוחיים. כדי למגן את עצמנו מפני אפשרות זו, אין ברירה אלא ללמוד להכיר את התיק הביטוחי האישי. אנו בצוות הר הביטוח הבטוח מרכזים עבורכם את הנושאים העומדים על הפרק. והיום: הבנת חשיבות הכיסוי הביטוחי בישראל. אם יש לכם שאלה בנושא שלא קיבלתם עליה מענה במהלך הכתבה, אתם מוזמנים לפנות אלינו, נשמח לסייע לכם בהנגשת מידע.

 

הבנת חשיבות הכיסוי הביטוחי בישראל
הבנת חשיבות הכיסוי הביטוחי בישראל

 

מה הביטוח שלי מכיל? הכירו את הכיסוי הביטוחי שלכם

הבנת חשיבות הכיסוי הביטוחי היא לא מליצה. בסופו של דבר כל אחד מאיתנו משלם מידי חודש לחברת הביטוח פרמיות חודשיות, אנחנו חושבים שאנחנו מבוטחים אבל אם לא נבדוק את הכיסוי הביטוחי, לא נוכל לדעת מה כולל הביטוח. באמצעות הבדיקה ניתן לגלות לא מעט "מחדלים" ולמנוע עוגמת נפש בעתיד.

 

למה חשוב להבין את הכיסוי הביטוחי ואת מה שהוא כולל?

ההמלצה היא לבדוק אחת לשנתיים מה קורה עם התיק הביטוחי האישי. נתונים שהצטברו במשרד האוצר הראו כי מעל חמישים אחוז מציבור המבוטחים בישראל לא יודעים מה קורה עם התיק הביטוחי שלהם. שיטת רבים מאיתנו היא " סמוך על סמוך" מסתמכים על איש המקצוע שיעשה עבורנו את העבודה אך לאמיתו של דבר אנחנו פונים לאיש מקצוע שלא באמת עושה את העבודה כמו שצריך… תכל'ס, הבנת חשיבות התיק הביטוחי בישראל תמנע ממכם עוגמת נפש כמו תשלום על ביטוחים כפולים, חסר ביטוחי וכן הלאה.

 

>>> השאירו פרטים ונציג של הר הביטוח הבטוח יעשה לכם סדר בביטוחים! <<<

 

תשלום על ביטוחים כפולים

כפל ביטוחי הוא לא מקרה נדיר וכמעט ולכל מבוטח שלישי יש כפל ביטוחי. מדובר במצב בו אדם מבטח את עצמו מספר פעמים באותו סוג ביטוח. זה יכול להיות ביטוח סיעודי שנרכש במסגרת קופת החולים ובמסגרת ביטוח הבריאות הפרטי. זה יכול להיות ביטוח בריאות שנרכש בכמה חברות ביטוח ועוד. היום בעידן בו עולם השיווק מפותח כל כך, לא פלא שאנשים משתכנעים לרכוש ביטוח למרות שיש להם כבר ביטוח זהה…

 

חסר ביטוחי

חסר ביטוחי הוא מצב שאסור להגיע אליו, הוא מלווה בעוגמת נפש רבה. הרי כולנו מבוטחים בביטוחים מסוימים. הבעיה היא שיש ביטוחים שתוקפם פג, יש ביטוחים שמצריכים חידוש אחת לשנה ויש ביטוחים שמשמיטים סעיפים ביטוח מסוימים. בסופו של דבר, כדי למנוע הגעה למצב  בו המבוטח חושב שיש לו כיסוי ביטוחי למקרה בו היה מעורב אך עיון בפוליסה מגלה כי אין ביטוח כזה על שמו או שהביטוח לא כולל את הביטוח, יש צורך בבדיקת ביטוחים מעמיקה. יש מקרים בהם הנזק הוא לא כל כך גדול. אך אם ניקח לדוגמא אדם שאין לו ביטוח אובדן כושר עבודה והוא נאלץ להפסיק את עבודתו בגלל מצב רפואי מורכב, הרי שהדבר קשה יותר. לאחר שבודקים את התיק הביטוחי ניתן לדעת איזה ביטוחים צריך להרחיב בכדי לייעל את התיק הביטוחי.

 

הוזלת מחיר הפוליסה

ענף הביטוח הוא תחרותי וכל חברת ביטוח בישראל מעוניינת למשוך אליה כמה שיותר מבוטחים… לצורך כך חברות הביטוח יוצאות בתנאים משתלמים למבוטחים ולמצטרפים חדשים, הכל במטרה שיצטרפו לפוליסות שלה כמה שיותר אנשים. יש חברות ביטוח שמרחיבות את הסל הביטוחי, יש כאלו שמוזילות את המחיר ויש מי שמקפידה על השירות הניתן ללקוח. בסופו של דבר כל מבוטח מחליט על מה שחשוב לו ועל מה הוא יכול להתפשר. כך מי שמעוניין במחיר זול לביטוח יכול לערוך השוואת ביטוחים בין מספר פוליסות שונות עד למציאת הביטוח המתאים ביותר לצרכי המבוטח.

 

מה חשוב לבדוק בכל כיסוי ביטוחי?

בכל סוג ביטוח, יהיו נקודות אחרות שחשוב לבדוק, יש ביטוחים שהנתונים קריטיים ויש ביטוחים שהנזק מתבטא בסכומים קטנים יותר.

  • ביטוח חיים – מי המוטב שאמור לקבל את כספי הביטוח? לפעמים מבוטחים מתגרשים ושוכחים להשמיט את בן/ת הזוג שלהם מהרישום כמוטב וכך לאחר ה-120 הכסף עובר למוטב שרשום בפוליסה. לצד בדיקת המוטבים חשוב לבדוק מה גובה הסכום שביטחתם את עצמכם, האם הוא מכסה את ההלוואות שיש לכם והוא מספק הגנה לקרובים שלכם? לפעמים לא יהיה מנוס אלא להרחיב את הביטוח בכדי לספק הגנה מספקת.
  • ביטוח בריאות – מה ביטוח הבריאות מכסה, מה הוא מחריג, האם הוא כולל ביטוח מחלות קשות, האם תוכלו לבחור כל רופא שתרצו או שהביטוח מכסה רק טיפולים בהסדר? בביטוח בריאות חשוב לבדוק מה גובה התקרה המשולמת, מה גובה ההשתתפות העצמית הנדרשת, האם כל ילד שנולד מצטרף אוטומטית או שיש צורך לעדכן והאם הביטוח מצריך חידוש מידי תקופה.
  • ביטוח רכב – ביטוח רכב מכסה על נזקי גוף ורכב הנגרמים מכלי רכב. חשוב לוודא שהביטוח כולל ביטוח לצד ג' בתוספת הכיסויים הנדרשים לצרכי המבוטח. בהזדמנות זו בדקו מה גובה ההשתתפות העצמית הנדרשת, מה גובה הפרמיה החודשית, האם הביטוח מצריך חידוש? האם אין ביטוח זול יותר שיתן לכם את אותו המענה? וכן הלאה.

 

איך בודקים את הכיסוי הביטוחי?

לאחר הבנת החשיבות הכיסוי הביטוחי, כל אחד רוצה לוודא שהוא לא מפקיר את משפחתו. כל בעל משפחה רוצה לבטח את משפחתו בביטוחים יעילים. את הכיסוי ניתן לבדוק באופן עצמאי או באמצעות איש מקצוע מומחה לתחום. צוות הר הביטוח מציע שירות בדיקת ביטוחים מקיפה ללא תשלום מצד המבוטח.

 

איך בודקים את הביטוחים הקיימים?

בדיקת הביטוחים נעשית באמצעות אתר הר הביטוח הממשלתי באמצעותו ניתן לקבל את המידע הביטוחי. יהיה עליכם להיכנס לאתר, להזין פרטים מזהים לאימות הנתונים, לאחר הכניסה לאזור האישי תוכלו לבחור בשירות חיפוש ביטוחים על שמי ולקבל את דו"ח הר הביטוח המרכז את כל הביטוחים כפי שהם מופיעים על שימכם. חשוב לציין כי לא תמיד המידע שבאתר הר הביטוח מעודכן (האתר מתעדכן אחת לחודש, יש חברות ביטוח שלא מעבירות את הדיווח  בהסכמת המבוטח וכך המבוטח שוכח שיש לו בכלל ביטוח כזה). בכדי למנוע ביטוחים כפולים וחוסר מודעות לביטוחים הקיימים, פונים לעריכת בדיקת ביטוחים מקיפה באמצעות איש מקצוע.

בסופו של דבר המידע המתקבל בדו"ח מצריך הבנה מקצועית והיחס לדו"ח הר הביטוח הוא כאל "קיצור דרך" שעדיין מצריך בדיקה וסינון מקצועית, צריך לעבור סעיף אחר סעיף ולבדוק מה כולל כל ביטוח, האם מדובר בביטוח כפול או יקר והאם יהיה משתלם להחליף אותו לביטוח זול יותר.  קראו עוד למה חשוב לעשות סדר בביטוחים שלכם.

 

בדיקת ביטוחים מקצועית

צוות הר הביטוח הבטוח החליט להנגיש את המידע הביטוחי לציבור המבוטחים בישראל ללא עלות. כך שאם אתם מעוניינים לקבל את דו"ח הר הביטוח שלכם, אתם מוזמנים ליצור קשר עם נציג שידאג להנפיק עבורכם את הדו"ח אותו הוא יביא לכם בתוספת הסברים על כל סעיף בדו"ח. אין סיבה תמנעו מעצמכם את הטוב הזה.

 

>>> השאירו פרטים ונציג של הר הביטוח הבטוח יעשה לכם סדר בביטוחים! <<<

 

לסיכום החשיבות של כיסוי ביטוחי בישראל

הבנת חשיבות הכיסוי הביטוחי עוברת מודעות, אם בעבר אנשים לא ידעו מה כולל התיק הביטוחי שלהם, הרי שהיום המודעות לכך גברה, באמצעות אתר הר הביטוח אנשים מצליחים לקבל את הדו"ח המרכז את הנתונים של הביטוחים שלהם, אך בכל זאת, מי שמעוניין לקבל את המידע המדויק עם ליווי מקצועי, יפנה אלינו – צוות הר הביטוח הבטוח.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא