השוואת פוליסות ביטוח: כיצד הר הביטוח הבטוח יכול לעזור

באמצעות אתר הר הביטוח ניתן לקבל מידע על פוליסות הביטוח הקיימות וכך למקסם את התיק הביטוחי. נכון להיום מעל חמישים אחוז מאוכלוסיית המבוטחים בישראל לא יודעים על הנעשה בתיק הביטוחי שלהם. ריכזנו כאן מידע מקיף על מה שחשוב לבדוק בעת עריכת השוואת פוליסות ביטוח וכיצד הר הביטוח הבטוח יכול לעזור בעניין.

 

על מה חשוב להקפיד בעריכת השוואת פוליסות ביטוח?

השוואת פוליסות ביטוח היא צעד חיוני בקבלת החלטה מושכלת לגבי הכיסוי הביטוחי המתאים לרכישה. ריכזנו כאן מספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת ​​השוואת פוליסות ביטוח. קחו בחשבון שלכל אחד עדיפות אחרת ותמיד יהיה חשוב להתאים את הפוליסה לצרכים האישיים הקיימים.

השוואת מגבלות וסוגי כיסוי

  • השוו את סוגי הכיסויים המוצעים, בביטוח רכב בדקו מה כל ביטוח רכב מציע – אתם תגלו שיש הבדלים בהיקף האחריות, תקרת הפיצוי, החרגות שלא כלולות בפוליסה ועוד.
  • בדקו את מגבלות הכיסוי כדי לוודא שהן עונות על הצרכים שלכם. לדוגמה, בביטוח רכב, מגבלות אחריות גבוהות יותר יכולות להצביע על הגנה טובה יותר.
  • שימו לב להחרגות ספציפיות בכל פוליסה. יתכן שאירועים מסוימים לא יהיו מכוסים.

 

השוואת השתתפות עצמית

בדקו מה גובה ההשתתפות העצמית עבור כל פוליסה. השתתפות עצמית גבוהה יותר יכולה להוריד את הפרמיה, אך היא תחייב אתכם לשלם יותר במקרה של תביעה למימוש הביטוח.

 

השוואת עלויות

הישארו מעודכנים למחירי הפוליסות המשתנים. יש חברות ביטוח שדואגות להוזיל את מחיר הפוליסה במקרים מסוימים כמו רכישת ביטוחים רבים או הנחות לנהג בעל עבר ביטוחי נקי. לא מעט חברות ביטוח משנות את הרכבי ומחירי הפוליסות בכדי לעודד מבוטחים להצטרף אליהן. תמיד חשוב לבצע חישוב עלות מול תועלת: חשבו את הערך הכולל של הפוליסה על ידי שקלול הכיסוי שניתן מול עלות הפרמיה הנדרשת לתשלום.

 1. תנאים והגבלות של מדיניות החברה המבטחת:
  -חשוב לקרוא את התנאים וההגבלות של הפוליסה, לרבות כל אי הכללה או החרגה.
  -שימו לב לכל תקופות האכשרה הנדרשת לכניסת הכיסוי לתוקף, במיוחד בביטוחי בריאות או חיים.
  -עיינו בתנאי החידוש והביטול של הפוליסה. אצל חלק המדיניות מתחדשת אוטומטית, בעוד שאחרות מחייבות לבצע חידוש פוליסה.
  -בדקו מה דורש תהליך התביעות בכל סוג ביטוח. חלק מחברות הביטוח מציעות אפשרויות מתקדמות לטיפול בתביעות.
 2. תוספות כיסוי וכתבי שירות:
  בדקו אם המבטח (חברת הביטוח) מציע תוספות כיסוי אופציונליות או כתבי שירות נלווים לפוליסה שעשויות לשפר את ההגנה הביטוחית הקיימת. לדוגמה, בביטוח רכב, יהיה ניתן לכלול כיסוי רכב חלופי וכך במקרה בו הרכב זקוק לתיקון, חברת הביטוח תממן עלות רכב חלופי.
 3. מוניטין ושירות לקוחות החברה:
  בדקו את המוניטין של המבטח מבחינת שירות לקוחות, התייחסות לתביעות ויציבות פיננסית. כיום יש את מדד השירות הנמצא באתר הר הביטוח והוא מדרג את כל חברות הביטוח בהתאם לנתונים בשטח. המדד מתעדכן כל שנה והוא יכול לשקף את רמת האמינות של החברה המבטחת. השוו את שירות הלקוחות שמציע המבטח, כגון תמיכת לקוחות 24/7, ניהול חשבון מקוון ונתונים נוספים שעשויים להקל עליכם.
 4. בביטוח בריאות הפרטים הקטנים קריטיים:
  בהשוואת ביטוח בריאות חשוב לבדוק עם אילו מרפאות, רופאים ובתי חולים חברת הביטוח עובדת ומפנה אליהם. האם תוכלו לבחור רופא מומחה או שתצטרכו לבחור רופא שבהסדר? מדובר בנתון משמעותי. בדיקת הפרטים הקטנים יכולה להיות משמעותית מאוד גם ברכישת ביטוח לעסק או לפריט יקר ערך שלא תרצו לספוג הפסד בגין נזק שהוא עלול לספוג.

בעת עריכת השוואת פוליסות ביטוח חשוב לזכור כי לכל אחד צרכים אישיים משלו. אם לאחד חשובה פרמיה נמוכה לאורך תקופת הביטוח, זה לא אומר שזו תהיה האופציה המועדפת על כל המבוטחים. כאן ריכזנו לכם את הנקודות אותן צריך לבדוק. ההמלצה היא לעבור נקודה אחר נקודה וליצור מעין "סולם עדיפויות" בכדי לדעת מה חשוב לכם יותר ממה. על מה חשוב לכם להתמקד ועל מה פחות.

 

אתר הר הביטוח לאיתור הביטוחים

הצעד הראשון שצריך לעשות כדי לייעל את הביטוחים הקיימים הוא לבדוק מה כולל התיק הביטוחי הקיים. לראות על מה משלמים מידי חודש ולמפות את הנתונים בצורה מסודרת: יש ביטוחים טובים ומצוינים, יש ביטוחים מיותרים, יש ביטוחים יקרים ועלולים להיות גם ביטוחים כפולים. את כל זה לא ניתן לדעת לפני שבודקים את מצב הביטוחים…

הדרך המהירה לבדיקת מצב הביטוחים היא באמצעות אתר הר הביטוח. מדובר באתר ממשלתי בו ניתן להזין מספר זהות ונתונים אישיים לאימות הנתונים ולקבל את המידע הביטוחי כפי שהוא מופיע על שימכם במערכת. חשוב לציין שלא כל הביטוחים יופיעו – ביטוחים בעלי מרכיב פנסיוני לא יופיעו במערכת זו.

 

דו"ח הר הביטוח

את כל הנתונים המתקבלים באתר, ניתן לייצא בקלות לקובץ שזכה לכינוי "דו"ח הר הביטוח". הדו"ח כולל את רשימת כל הביטוחים המופיעה על שימכם במערכת, שדמות החברות המבטחות, הדרכים ליצירת קשר עימן וקישור לאזור האישי באתר שלהן, מידע על סוג הביטוח, גובה הפרמיה ותקופת הביטוח. פעמים רבות המידע יכלול נתונים חסרים בגין אי דיווח או תקלות אחרות ובמקרה כזה יהיה על המבוטח לפנות לחברת הביטוח להשלמת יתר הפרטים.

 

הר הביטוח הבטוח יעזור לכם בעריכת השוואת פוליסות ביטוח

בסופו של דבר היחס אל דו"ח הר הביטוח הבטוח הוא כאל עוד "קיצור דרך" המסייע לאתר נתונים חשובים במהירות. אבל הוא לא מהווה תחליף להתייעצות עם סוכן ביטוח מקצועי ומוחה שידע לזהות מבין שורות הדו"ח את הנתונים המצריכים שינוי כמו ביטוחים כפולים, ביטוחים יקרים ביחס למחירי הביטוח בענף, ביטוחים לא רלוונטיים ועוד.

צוות הר הביטוח הבטוח מאפשר לכל מבוטח בישראל להנות מצורה מהירה ומקצועית מבדיקת ביטוחים ללא עלות. מדובר בבדיקה שסוכן ביטוח יבצע עבורכם באתר הר הביטוח, הוא יפיק לכם את הדו"ח המדובר ויסביר לך את משמעות כל סעיף קיים. אם יתגלה צורך בבדיקה מקיפה יותר, הוא ימליץ לכם לבצע אחת כזו ואם תרצו, הוא עצמו יבצע אותה עבורכם. הוא ידע לזהות מה צריך לשנות ואיך ניתן לייעל את התיק הביטוחי כך שתוכלו להיות מבוטחים ולהנות מתשלום מינימלי שנותן לכם את המעטפת הביטוחית הנדרשת בהתאמה לצרכים הקיימים. השוואת פוליסות ביטוח מאפשרת להוזיל את מחיר הפוליסה או למצוא פוליסה אחרת המציעה מענה לצרכים האישיים המשתנים.

השוואת פוליסות ביטוח: כיצד הר הביטוח הבטוח יכול לעזור
השוואת פוליסות ביטוח: כיצד הר הביטוח הבטוח יכול לעזור

 

לסיכום

פוליסת הביטוח הטובה ביותר תהיה תלויה בצרכים האישיים שלכם, במצב הפיננסי ובמסוגלות ליטול סיכון. כאן ריכזנו את הנתונים שחשוב לבדוק בעת עריכת השוואת פוליסות ביטוח. ניתן לקבל את הדו"ח מאתר הר הביטוח ולערוך את ההשוואה באופן עצמאי או לתת למקצוענים בתחום לעשות את העבודה. צוות הר הביטוח הבטוח מציע שירות בדיקת ביטוחים מקיפה ובמקרה הצורך יערכו השוואות ביטוחים לאיתור ביטוחים יקרים או פחות רווחיים למבוטח. קחו את הזמן שלכם לעריכת השוואת פוליסות ביטוח המתייחסת לפרמטרים החשובים לכם. אם משהו לא ברור לכם מספיק, אל תהססו לפנות אל סוכן ביטוח או יועץ פיננסי מטעם הר הביטוח הבטוח שיוכל לספק לכם הכוונה בהתאם לצרכים הספציפיים הקיימים.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »
איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות

קרא עוד »