השוואת מחירי ביטוח רכב 2024!

עומדים לפני רכישת ביטוח רכב ומבולבלים מההיצע הרחב? לא יודעים אם לבחור בביטוח חובה בלבד או בכיסויים משלימים של מקיף וצד ג'? כאן בהמשך נעשה סדר בכל הנוגע לביצוע השוואת מחירי ביטוח רכב נכון ל-2024 ונסביר על ההבדלים השונים בין סוגי הביטוחים. בתור בונוס ניתן טיפים חשובים לנהגים מתקדמים ומידע סופר משתלם בבחירת ביטוח רכב במחיר הטוב ביותר בשוק. יצאנו לדרך.

 

השוואת ביטוחי רכב

למעשה, כדי לבצע השוואת מחיר ביטוח רכב לא נדרשת מומחיות רבה, עם זאת, חשוב לשים לב למספר דגשים על מנת לוודא שאתם והרכב מבוטחים בפני כל תרחיש וכן שאתם לא משלמים יקר מדי.

 

מהם הסוגים השונים של ביטוחים לרכב?

בשוק ביטוחי הרכב קיימות 3 אופציות לסוגי ביטוח שכל אחד מהם מעניק כיסוי ביטוחי מסוג שונה:

  1. ביטוח חובה – ביטוח זה על כל נהג לרכוש לפני שהוא נכנס לרכב. מדובר בביטוח המכסה נזקי גוף במקרה של תאונת דרכים שפגעה בנהג עצמו, בנוסעים או בהולכי רגל אחרים.
  2. ביטוח מקיף – ביטוח זה כשמו כן הוא: ביטוח המקיף מגוון נזקים העלולים להיגרם ברכב לרבות: תאונה, שריפה, גניבה וכן פגיעה ברכוש של צד שלישי. ביטוח זה במילים אחרות כולל כיסוי במקרה של נזקים לרכב עצמו ולרכוש צד ג'.
  3. ביטוח צד ג' – ביטוח זה מכסה נזקים שאירעו לצד שלישי כתוצאה מתאונה בה אשם הרכב המבוטח. כך לדוגמה אם הרכב פגע ברכב אחר חונה נזקי שני הרכבים ימומנו על ידי חברת הביטוח במידה והרכב מבוטח בביטוח צד ג'.

 

מספר מושגים שחשוב להכיר בביצוע השוואת מחירי ביטוח רכב

אחרי שהבנו מהן אפשרויות הכיסוי במסגרת ביטוח רכב, חשוב להבין מה בדיוק כוללת הפוליסה. 2 מושגים בהם אתם בוודאי תתקלו בביצוע השוואה הם גבול האחריות/השתתפות עצמית וטוטאל לוס. להלן הסברי המונחים:

מה זה גבול האחריות והשתתפות עצמית?

גבול האחריות הוא מונח מקצועי בעולם הביטוחים המבטא את רמת הכיסוי אותו נדרשת לשלם חברת הביטוח במידה והלקוח מגיש תביעה. כאן חשוב לבדוק מהו הסכום המקסימלי אותו מתחייבת חברת הביטוח לשלם במקרה נזק. ברבים מהמקרים המבוטח יצטרך לשאת בחלק מההוצאות מעצמו, או כפי שמקובל לקרוא לזה: 'השתתפות עצמית'.

כמובן שלגובה האחריות של חברת הביטוח תהיה השפעה על מחיר הביטוח והפרמיה החודשית אותה יידרש הנהג לשלם בסופו של תהליך בנוסף לגילו, עברו הרפואי, מצבו הבריאותי, אורח חייו, המגדר, מספר שנים על הכביש, אמצעי מיגון המותקנים ברכב, נהגים נוספים ונתוניהם ועוד.

מה זה טוטאל לוס?

טוטאל לוס בעברית זה "אובדן מוחלט". וביחס לרכב מונח זה מתאר מצב בו הרכב ניזוק בצורה כל כך משמעותית עד שלא משתלם לתקן אותו. בדרך כלל אם גובה הפגיעה הוערך בכ-60% מערך מחיר המחירון של הרכב – הוא יוגדר כטוטאל לוס.

חברת הביטוח אחראית לפצות את בעל הרכב בסכום השווה לערך הרכב במחיר מחירון במצב של טוטאל לוס (לאחר ניכויים שונים לפי תקנון קבוע). כאשר הנזק שאירע לרכב לא עונה להגדרת טוטאל לוס מתחייבת החברה לשלם פיצויים לפי שווי הנזק בלבד ולא בהתאם לערך המלא של הרכב.

לפי האמור, חשוב מאוד לבדוק מתי מגדירה חברת הביטוח נזק לרכב כטוטאל לוס ולפי איזו רמת נזק. נוסף על כך, חשוב לברר האם חברת הביטוח מעניקה רכב חילופי במקרה של טוטאל לוס ומה פרק הזמן המקסימלי לאספקה. כאן נכניס במאמר מוסגר גם את הצורך בבירור אספקת רכב חלופי במקרה של תאונות קשות שאינן מוגדרות כטוטאל לוס ועם זאת משביתות את הרכב עד לתיקון.

ביטוח מקיף לרכב – השוואת מחירים

ביטוח מקיף לרכב כולל מגוון סוגי נזקים העלולים להתרחש ברכב. קיימים כיסויים שונים בהתאם לדרישת המבוטח ולנתוני חיו. בהשוואת ביטוחים מקיפים יש לקחת בחשבון כי לכל חברה סוגי כיסויים שונים המבטחים את הלקוח מפני תרחישים שונים. לכן, גם אם מתקבלת הצעה זולה במיוחד יש לבחון האם היא כוללת את הכיסויים הנדרשים והאם לא כדאי לשלם מעט יותר כדי לקבל כיסוי מלא על נזקים אפשריים נוספים.

שימו לב כי פוליסת ביטוח מקיף יכולה לכלול כיסויים רבים ביניהם:

  • ביטוח במקרה של שריפה
  • ביטוח במקרה של רעידת אדמה והצפה
  • ביטוח במקרה של שיטפון
  • ביטוח במקרה של פריצה וגניבה
  • ביטוח במקרה של שריפה
  • ועוד.

 

השוואת מחירי ביטוח לרכב – איך עושים את זה שלב אחר שלב

חברות רבות מציעות מחשבוני ביטוח רכב אינטרנטיים המספקים הצעות מחיר מהירות על פי הנתונים אותם מזין הנהג. להלן הנתונים אותם תצטרכו לספק בבחינת מחיר ביטוחי רכב במחשבון מקוון:

 

שלבי התהליך מה כולל כל שלב?
שלב 1 בוחרים סוג ביטוח לרכב: חובה, חובה+מקיף או חובה+צד ג'.
שלב 2 מזינים את מספר הרכב או מחפשים את שם הרכב לפי דגם ושנה.
שלב 3 מזינים אילו מערכות התרעה קיימות ברכב (התרעה על סטייה מנתיב/אי שמירת מרחק).
שלב 4 מציינים את מטרות הנסיעה ברכב (פרטי/מסחרי).
שלב 5 מציינים מי בעלי הרכב ביום הקניה.
שלב 6 מסמנים כמה ק"מ בערך נוסע הרכב בשנה.
שלב 7 מציינים האם יש נהגים נוספים ברכב ומהם פרטיהם.
שלב 8 מזינים תאריך תחילת הביטוח.
שלב 9 מציינים מגדר.
שלב 10 מזינים מספר תעודת זהות.
שלב 11 מציינים את תאריך הוצאת הרישיון לבחינת מספר שנות ותק בנהיגה.
שלב 12 מציינים האם היו שלילות רישיון בעבר.
שלב 13 מציינים האם הנהג הוא בעל הרכב.
שלב 14 מזינים מספר טלפון וכתובת אימייל.
שלב 15 מציינים האם היו על שם הנהג ביטוחי רכב בעבר.
שלב 16 מציינים האם הנהג תבע בעבר את חברת הביטוח לגבי נזקי גוף או רכוש (עבר ביטוחי רכב).
שלב 17 בסיום התהליך תידרשו להביא מסמכים המאשרים את הנתונים אותם הזנתם.

לאחר כל זאת יוצגו בפניכם נתוני פוליסות ביטוח של מספר חברות בהתאם לנתונים שהזנתם. באמצעות בדיקה של הפוליסות המוצעות הכוללת את מחיר הפוליסה לצד הכיסויים אותם היא מציעה – תוכלו לבחור באפשרות הנכונה ביותר עבורכם ולקנות ביטוח רכב משתלם.

 

איך להשוות בין איכות השירות של חברות הביטוח?

בבחירת ביטוח חשוב לשים דגש על בחירת חברת ביטוח המעניקה שירות אמין ויעיל ובמקרה של תביעה – מעניקה את הפיצויים במהירות. התנהלות נאותה של חברת הביטוח מול הלקוח לאחר קרות אירוע ביטוחי היא א'-ב' בבחירת ביטוח לרכב. בשנים האחרונות מפרסמת רשות שוק ההון מדד לבחינת השירות של חברות הביטוח: "מדד השירות לחברות הביטוח". ניתן להיעזר במרכז מידע מעודכן זה כדי לבחון ביטוח משלם לרכב.

השוואת מחירי ביטוח רכב 2024!
השוואת מחירי ביטוח רכב 2024!

 

ליווי מקצועי בבחירת ביטוח לרכב בשנת 2024

ניתן לבצע השוואת מחיר ביטוח לרכב באופן עצמאי. אולם למרות זאת, נהגים רבים בוחרים ליהנות משירותי השוואה מקצועיים על ידי סוכן ביטוח מנוסה שמכיר את תנאי הפוליסות השונות ויכול לבחור עבור הלקוח את הביטוח המשתלם ביותר ברמה שנתית. חברת הר הביטוח הבטוח מעניקה ללקוחותיה שירות ייעוץ מתקדם ומאפשרת להם להגיע לפוליסה הטובה ביורת עבורם בלי לבזבז זמן, מאמץ וכסף.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח דירה

כדי לאתר ביטוח דירה איכותי חשוב להתייחס למספר מרכיבים: סוגי הכיסויים הרלוונטיים, מחיר הפוליסה, זהות חברת הביטוח והתאמה מקסימלית לצרכיכם כמבוטחים. מבוטחים רבים עלולים לשלם

קרא עוד »