העדר תביעות

לא כולם יודעים, אבל תביעה של חברת ביטוח עלולה לייקר את חידוש הביטוח הבא. אם אתם עומדים בפני חידוש ביטוח רכב או אפילו מעוניינים לעבור לחברת ביטוח אחרת, חברת הביטוח תוודא שאתם בעלי עבר נקי מתביעות. יש דו"ח המכונה דו"ח העדר תביעות וכדי להפחית מעצמן סיכונים, חברות הביטוח מעוניינות לראות אותו.

 

מה זה העדר תביעות?

כאשר חברת הביטוח קובעת את גובה הפרמיה החודשית שהיא תיגבה על הביטוח, היא מתבססת על העבר הביטוחי של המבוטח. מבוטח שעברו הביטוחי נקי והוא לא תבע את הביטוח אף פעם, יוכל להציג טופס העדר תביעות ולקבל תנאים טובים יותר.

העדר תביעות הוא מצב בו העבר הביטוחי נקי. כלומר, אין היסטוריה המעידה על תביעות קודמות. כיום ניתן להפיק דו"ח העדר תביעות באופן ידידותי ונוח באמצעות אתר הר הביטוח הממשלתי.

 

איך מפיקים דו"ח העדר תביעות?

בעבר כדי לקבל דו"ח כזה היה צורך לפתוח פנייה אל חברת הביטוח המבטחת את המבוטח. נוצר מצב בו מבוטחים חיכו למידע שלא הגיע להם בצורה סדירה וכך הצטברו תלונות במשרד האוצר שהחליט על הקמת מערך הר הביטוח. באמצעות אתר הר הביטוח תוכלו לקבל את הדו"ח תוך מספר דקות בודדות.

 

לבדיקת העדר תביעות – השאירו פרטים, ונהיה איתכם בקשר בהקדם!

 

מה השלבים להפקת דו"ח העדר תביעות?

בשלושה שלבים פשוטים תוכלו להפיק את הדו"ח שיחסוך לכם הרבה כסף.

 

כניסה לאתר המערכת הממשלתית

בשלב ראשוני תצטרכו להיכנס לאתר הר הביטוח הממשלתי. שימו לב שאתם אכן באתר הר הביטוח הממשלתי ולא באתר אחר (וודאו כי הסיומת של הכתובת מסתיימת ב-il). כעת תצטרכו להזין פרטים אישיים שונים כדי להתקדם.

 

בחירת השירות הנדרש

יהיה עליכם להקליק על "עבר ביטוחי" כדי לקבל את המידע הנדרש. בשלב זה יהיה עליכם להזין את מספר הרכב עליו תרצו לקבל את המידע.

 

הפקת הדו"ח ושליחה שלו

בשלב הבא תלחצו על "הפקת דו"ח" וכך אתם מקבלים דו"ח העדר תביעות הסוקר את העבר הביטוחי שלכם. אם לא מופיעה בו תביעה אחת, הרי שהדו"ח שלכם נקי והוא מעיד על העדר תביעות בעבר. לאחר הפקת הדו"ח אתם יכולים להזין כתובת מייל לשליחת הדו"ח לגורם נוסף (מומלץ לשלוח את הטופס למייל האישי שלכם, שיהיה).

 

מה ההבדל בין הר הכסף להר הביטוח?

קיימים שני אתרים ממשלתיים ולא מעט אנשים מתבלבלים ביניהם. חשוב לעשות סדר. את אישור העדר תביעות כמו עוד דו"חות המעידים על ביטוח רכב, ביטוח דירה וביטוח חיים, תוכלו להפיק דרך אתר הר הביטוח בו תוכלו למצוא מידע על פוליסות הביטוח הקיימות על שימכם, כפל ביטוחי ועוד

לעומת זאת, אתר הר הכסף גם הוא אתר ממשלתי אך בו תוכלו לקבל מידע על כספים אבודים ששייכים לכם. זה יכול להיות כספי פנסיה, קופות גמל, קרן השתלמות וכדומה. על כל מקרה, מה שחשוב שתזכרו הוא כי כדי להפיק אישור העדר תביעות תצטרכו להיכנס אל אתר הר הביטוח.

 

למה חברות הביטוח רוצות מידע על העבר הביטוחי?

חברות הביטוח רוצות להגן על עצמן מפני ביטוח אנשים לא זהירים שעלולים "לנצל" את עובדת היותם מבוטחים. יכולים להיות שני נהגים, אחד זהיר והשני פחות. הנהג הזהיר לא נזקק לתביעת ביטוח ולכן יש לו אישור העדר תביעות. לעומתו, הנהג השני נמצא מעורב בתאונה מספר פעמים והוא נזקק לממש את הביטוח אחת לתקופה. מבוטח כזה יעלה לחברות הביטוח יקר יותר ולכן הן תעדפנה להימנע מביטוח אנשים כאלו.

כדי להימנע מסיכון מיותר, ברכישת ביטוח חדש, חברות הביטוח דורשות שיקוף של העבר הביטוחי. טופס זה הוא אישור העדר תביעות. באמצעות הדו"ח חברת הביטוח יכולה להעריך את הסיכון שהיא לוקחת על עצמה בביטוח הלקוח וכך הצעת המחיר שהיא מציעה לו תהיה מותאמת להם.

 

איך הלקוחות מרוויחים באמצעות העדר תביעות?

יש מי שיגיד לכם שאתם לא אמורים להתעניין בדו"ח העדר התביעות שלכם וזה טופס שאמור לעניין אך ורק את חברות הביטוח המבטחות. אך זה נכון חלקית. כי ברגע שיש לכם אישור על העדר תביעות, אתם יכולים לנהל משא ומתן מול חברות הביטוח על מחיר הפרמיה החודשית שתשלמו על הביטוח ולהוזיל באופן משמעותי את מחיר הביטוח.

 

איך העדר ביטוח הוא כלי להוזלת הפרמיה החודשית?

התחרות בענף הביטוח היא גבוהה. כל חברת ביטוח מעוניינת למשוך אליה כמה שיותר מבוטחים. יחד עם זאת, החברות מעוניינות לבטח דווקא את המבוטחים ה"קלים" שעולים זול יחסית… מסיבה זו חברות הביטוח מציעות תנאים טובים יותר למבוטח כאשר הוא מציג אישור העדר תביעות עדכני.

חברות הביטוח יודעות שהעדר התביעות מהווה כלי לניהול משא ומתן להוזלת המחיר ולכן הן גם ערוכות לכך. כדי להנות מהוזלת פרמיה משמעותית ההמלצה היא לפנות דווקא לסוכן ביטוח מקצועי ומנוסה.

 

מתי תצטרכו אישור על העדר תביעות?

את האישור על העדר תביעות תצטרכו בדרך כלל בחידוש ביטוח רכב. בין אם אתם עוברים לחברה אחרת, ובין אם אתם מחדשים ביטוח ישן. אישור העדר תביעות מהווה כלי יעיל לניהול משא ומתן להוזלת מחיר הפרמיה של הביטוח. ברגע שחברת הביטוח נוכחת לראות שאתם נהגים זהירים, לא תצטרכו לשלם מחיר יקר על הביטוח.

 

באילו עוד דרכים ניתן להפיק אישור העדר תביעות?

בעבר, עדיין לא הוקם אתר הר הביטוח ולכן כדי להוכיח על עבר ביטוחי נקי המבוטח היה צריך לפנות אל חברת הביטוח בו הוא מבוטח, באופן אישי ולבקש אישור המעיד על העדר תביעות ב-3 השנים האחרונות. גם היום ניתן לפעול בדרך זו. אך כשיש את אתר הר הביטוח זמין ונגיש, אין צורך בפנייה אל חברת הביטוח, בעזרת הר הביטוח ניתן להפיק את האישור המדובר תוך דקות בודדות.

אם את הביטוח בו אתם מבוטחים רכשתם אצל סוכן ביטוח, תוכלו ליהנות משירות של הפקת דו"ח העדר תביעות ביטוח. עבור סוכני הביטוח לא מדובר בעניין מסובך והם יוכלו בשמחה לבצע זאת עבורכם, ככה שאם אתם מבוטחים דרך סוכן ביטוח, פנו אליו להפקת האישור.

 

איך בוחרים סוכן ביטוח לרכישת ביטוחים?

כאשר בוחרים סוכן ביטוח, חשוב לוודא שמדובר בסוכן מורשה ומומחה (על פי חוק, כל סוכן ביטוח חייב להיות בעל הרשאה לעסוק בענף). תוכלו לברר אצל חברים ובני משפחה על סוכן ביטוח מומלץ. גם לגוגל יש איך לעזור לכם כשאתם רוצים לחפש מידע על סוכן מסוים…

 

הנקודות הבאות שחשוב לבדוק גם אותן הן:

  • אמינות – חשוב לפנות לסוכן אמין ולא כזה שנותן ייעוץ ביטוחי בזמן שהוא מעוניין לשווק חברת ביטוח מסוימת ככל המתאפשר…
  • זמינות – אתם מעוניינים שגם לאחר שרכשתם אצת הביטוח דרך הסוכן הוא יהיה זמין עבורכם לכל מקרה בו תרצו לערוך סדר בביטוחים הקיימים והוא יסייע לכם בבדיקת תיק הביטוח אחת לשנתיים כפי המומלץ.
  • חיבור אישי – הקשיבו לאינטואיציה הפנימית שלכם. העדיפו איש מקצוע שיש ביניכם "קליק".
העדר תביעות
העדר תביעות

 

לסיכום

כפי שסיכמנו ניתן לראות כי אישור העדר תביעות הוא אישור חשוב המהווה כלי להוזלת מחיר הפרמיה החודשית.  את הדו"ח ניתן להפיק בקלות דרך אתר הר הביטוח, אך אם אתם מבוטחים דרך סוכן ביטוח, תנו לו לעבוד בשבילכם.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »