ביטוח שיניים

ביטוח שיניים הוא פוליסת ביטוח מורחבת לביטוח הבריאות הפרטי המוכר לנו. במסגרת ביטוח זה המבוטח מקבל מימון לטיפולי שיניים משקמים כמו עקירות כירורגיות, טיפולי עזרה ראשונה ועוד. כאן ריכזנו עבורכם את המידע על ביטוח שיניים ועל הנלווה לו. מוזמנים לקבל את המידע שאתם מחפשים, על כל שאלה, פנו אלינו, נשמח לסייע לכם.

 

מה זה ביטוח שיניים?

מדובר בביטוח במסגרתו תמורת פרמיה חודשית המבוטח מקבל כיסוי עלויות טיפולי שיניים בארץ ובחו"ל, בהתאם לתנאי הפוליסה. במסגרת ביטוח זה המבוטח יכול לבחור מי ייתן לו את השירות והוא לא כפוף לרופא שיניים מסוים הנמצא בהסדר מול קופת החולים.

 

מה חשוב לדעת על ביטוח שיניים?

ביטוח שיניים הוא ביטוח המכסה עלויות טיפולי שיניים מסוימים בלבד. לא כל טיפול שיניים יקבל מימון. חשוב לבדוק זאת במעמד הרכישה. כאן ריכזנו עבורכם את מה שחשוב לדעת בנושא.

 

תקופת אכשרה בביטוח שיניים

בביטוח שיניים, בשונה מביטוחי בריאות אחרים, אין תקופת אכשרה בה המבוטח לא יכול לממש את הביטוח שלו. כך שמהרגע שהצטרפתם לביטוח ותקופת הביטוח החלה, אתם יכולים להיות רגועים, השיניים שלכם מבוטחות.

 

חיתום במעמד רכישת הביטוח

חברות הביטוח לא יערכו חיתום במעמד רכישת ביטוח שיניים ולכן מצב השיניים שלכם לא נבדק לפני הרכישה. כך שמצב השיניים כמו גם המצב הבריאותי, לא משפיע על גובה הפרמיה החודשית.

 

כפל ביטוח שיניים

כדי למנוע מצב בו למבוטח אחד יש שני ביטוחים למקרה ביטוחי אחד והוא לא מקבל בשל כך פיצוי גבוה יותר, כדאי לדעת שקופות החולים השונות מציעות שירותי בריאות משלים במסגרתו מוצע גם ביטוח שיניים המכסה באופן חלקי טיפולי שיניים מסוימים.

 

מהו הכיסוי המתקבל?

חברות הביטוח בישראל מעניקות כיסוי למימון עלויות טיפולי שיניים שבוצעו בישראל בלבד. יש פוליסות ביטוח המבטחות גם טיפולי שיניים בחו"ל, אך זה כבר פחות נפוץ. חשוב לציין כי ביטוחי השיניים השונים מפרידים בין טיפולי שיניים משמרים לבין טיפולי שיניים משקמים או טיפולים אורתודונטים.

 

מה זה טיפולי שיניים משמרים?

טיפולי שיניים משמרים הם הטיפולים המסייעים לשמור על בריאות השן. טיפולים אלו יכללו סתימות, ניקוי אבנית, טיפול עזרה ראשונה, טיפול שורש וכו'. ביטוח שיניים יכלול כיסויים רק עבור טיפולים אלו.

 

מה זה טיפולי שיניים משקמים?

טיפול משקם הוא טיפול שיניים שמביא להבראת השיניים. זה יכול להיות ניתוחי פה ולסת, התקנת כתר, שן תותבת ועוד. לא כל חברת ביטוח מבטחת טיפולים אלו. לרוב, ניתן לרכוש ביטוח זה במסגרת קבוצתית.

 

מה כוללים טיפולי שיניים אורתודנטיים?

טיפולים אלו כוללים טיפולי שיניים למראה אסתטי נאה, צילומים פנורמיים ועוד. טיפולים אלו לרוב לא כלולים בביטוחי השיניים הרגילים. במקרה שכן המבוטח נדרש לשלם ולהשתתף עבור השתתפות עצמית.

 

מה ביטוח שיניים כולל?

לאחר שהבנתם את ההבדלים שבין טיפולי השיניים השונים, יהיה קל יותר להסביר זאת. ביטוח שנים רגיל במסגרת הפרטית יציע כיסוי אך ורק עבור טיפולי שיניים משמרים הכוללים טיפולי שיניים שוטפים כמו עקירה, סתימה וטיפולי עזרה ראשונה.

כדי שתהנו מביטוח שיניים לטיפולי שיניים יותר מורכבים, תוכלו להתארגן קבוצת רכישה (זה יכול להיות במסגרת העבודה) וכך חברות הביטוח יסכימו לבטח אתכם בביטוח מקיף יותר (שהוא גם נדיר יותר).

 

מהם היתרונות ברכישת ביטוח שיניים?

כשאתם רוכשים ביטוח שיניים לא בודקים את מצב בריאות השן שלכם, אתם יכולים להצטרף לביטוח בכל גיל ואין צורך בהשתתפות עצמית במרבית הפעמים, כמו גם לא בתקופת אכשרה כלשהיא, כך שזה בהחלט יכול להיות משתלם.

 

למה ביטוח שיניים לא תופס תאוצה?

לא לחינם אזרחי ישראל נמנעים מביטוח שיניים פרטי. הסיבה לכך נעוצה בשם הרע שיצא לביטוחי שיניים כביטוח שמורכב להפעיל אותו. הכיסוי המתקבל כשהביטוח נרכש באופן פרטי שלא כקבוצה, הוא בסיסי וקשה להפעיל אותו. לא כל חברות הביטוח מעניקות שירות טוב בתחום ולכן אנשים מעדיפים להימנע מביטוח זה.

אם אתם בכל זאת מעוניינים לרכוש ביטוח שיניים, ההמלצה היא לא לרכוש לבד, אלא לפנות לסוכן ביטוח מקצועי שיכוון אתכם אל הביטוח האמין והמשתלם ביותר. לצד זאת, קופות החולים מציעות ביטוחי שיניים במסגרת שירותי הבריאות המשלימים שלהן, כך שהצורך ברכישת ביטוח שיניים הפך למיותר במקרים רבים.

 

מתי כדאי לרכוש ביטוח שיניים?

כפי שראינו, לא תמיד משתלם לרכוש ביטוח שיניים. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם כן ישתלם לרכוש ביטוח שיניים. מתי זה קורה? ריכזנו זאת כאן עבורכם.

 

מחיר הפרמיה

שקללו את המחיר שתשלמו על הביטוח באופן כוללני. נניח שאתם עומדים לשלם מידי חודש 100 ₪ לתקופה של שלוש שנים כדי להיות מבוטחים. בסיכום משוקלל נגיע לסכום של מעל 30,000 ₪, האם יש סיכוי שתוציאו סכום כזה על טיפולי שיניים תוך תקופה של 3 שנים? אם לא, אין סיבה שתשלמו על כך מחיר שכזה.

 

מצב בריאות השיניים שלכם

אם השיניים שלכם במצב בריאותי לא משהו (בלשון המעטה), לא יספיק לכם ביטוח שיניים פרטי כך שאין סיבה שתרכשו ביטוח לא מספק. אך לעומת זאת, אם מצב בריאות השיניים שלכם הוא די בסדר ואתם סבורים שלא תצטרכו יותר מכמה טיפולי שיניים משמרים, תוכלו לקבל עליהם כיסוי מהביטוח ולכן זה יכול להיות משתלם עבורכם.

 

ביטוח שיניים קבוצתי

אם במסגרת העבודה המעסיק מבטח אתכם בביטוח שיניים, זה יכול להיות משתלם במיוחד. גם אם המעסיק מציע תשלום חלקי של מחיר הביטוח, זה יכול להשתלם לכם בגלל התנאים הטובים שחברות הביטוח מציעות לביטוח שיניים קבוצתי.

 

מיקום בארץ

כמה שזה נשמע מופרך, מחיר טיפולי שיניים לא יהיה זהה בכל חלקי הארץ. אם אתם גרים בעיר פריפרית, תשלמו מחיר נמוך יותר מהמחיר המשולם על אותו טיפול כשהוא ניתן במרכז הארץ. לכן, אם אתם גרים בעיר פריפרית בדקו את העלות מול התועלת. הרי בסופו של דבר אתם משלמים מחיר נמוך יותר על טיפולי שיניים באזורכם.

 

איזה חברות ביטוח מציעות ביטוח שיניים?

ניתן לרכוש ביטוח שיניים בחברות ביטוח שונות. ביניהן: חברת איילון, חברת הראל, חברת כלל, חברת מנורה ועוד. כדי להגיע לביטוח שיניים שמשתלם עבורכם כדאי לפנות לסוכן ביטוח לקבלת הכוונה.

 

ערכו השוואה בין הביטוחים השונים

לפני שאתם רוכשים ביטוח כלשהו, כדאי לערוך השוואה בין ביטוחים שונים כדי למצוא את הביטוח המשתלם ביותר מביניהם. הרי לכל פוליסה יש רכיבים שונים. השוואה כזו אתם יכולים לערוך באופן עצמאי באתרי אינטרנט ייעודיים, אך ההמלצה היא לפנות לסוכן ביטוח לקבלת מידע מדויק.

ביטוח שיניים
ביטוח שיניים

 

לסיכום

ביטוח שיניים הוא ביטוח שיעילותו שנויה במחלוקת כפי שסיכמנו כאן. מצד אחד הוא לא מעניק הגנה מספקת כשהוא נרכש באופן פרטני. מצד שני כאשר הוא קבוצתי, הוא יכול להיות ממש משתלם ולחסוך תשלומים של עשרות אלפי שקלים.

יחד עם זאת, קופות החולים המציעות השתתפות במימון טיפולי שיניים מזיזות הצידה את חברות הביטוח הפרטיות. ההמלצה היא לפנות לסוכן ביטוח אמין ומקצועי במקרה בו מעוניינים לרכוש ביטוח שיניים שייתן מענה למה שאתם באמת צריכים.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
השוואת מחירי ביטוח בריאות 2024!

למרות שכל אזרח ישראלי מבוטח בביטוח בריאות ממלכתי, רבים מהישראלים בוחרים לרכוש ביטוחי בריאות פרטיים. מכיוון שביטוח בריאות ממלכתי אינו מספק שירותים נחוצים במצבים רפואיים

קרא עוד »
איתור ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא הביטוח בו הבלבול הוא גדול. הרבה אנשים לא מודעים לכך שהם משלמים על ביטוח בריאות כפול וכך כאשר הם מגלים שיש רבים

קרא עוד »
ביטוח בריאות לחו"ל

ביטוח בריאות לחו"ל ידוע גם כביטוח נסיעות לחו"ל. על פי חוק ביטוח הבריאות הממלכתי כולנו מבוטחים בביטוח בריאות ממלכתי, קופות החולים מציעות ביטוחי בריאות משלימים

קרא עוד »
ביטוח בריאות פרטי

על פי חוק הבריאות הממלכתי כל אזרח בישראל יכול להיות חבר באחת מקופות החולים ולקבל ביטוח בסיסי ללא תשלום. הביטוח הבסיסי לא מספק ולכן פותחו

קרא עוד »
השוואה ביטוח בריאות

קרוב לחמישים אחוז מהאוכלוסייה בישראל יש כפל ביטוחי והם בעצם משלמים על מספר ביטוחים כאשר גובה התשלום שהם יקבלו במקרה ביטוחי לא יושפע ממספר החברות

קרא עוד »