ביטוח רכבי יוקרה

רכבי יוקרה הם רכבים שמחירם עולה על 300,000 ש"ח. בעוד מחיר של מכונית סטנדרטית נע בין 120 אלף ש"ח ל-150 אלף ש"ח, רכב יוקרה מהניילונים הוא סיפור יקר בהרבה. אולם אם חשבתם שבזה זה מסתכם, חשוב לנו שתכירו את עלויות הביטוח הגבוהות שהן חלק אינטגרלי מרכישת רכב יוקרתי: ביטוח שנתי לרכב יוקרתי יכול להגיע לפי 10 ממחיר ביטוח של רכב רגיל! כמה עולה ביטוח רכב יוקרה ומה הוא כולל? תשובות ומידע חשוב נוסף בתוך המאמר.

כמה יעלה לי לבטח למבורגיני אורוס?

לא משנה אם אתם מחזיקים ברולס רויס, מזראטי או טסלה, אתם זקוקים לביטוח חובה+מקיף. אולם, חשוב שתבינו כי לרכב יוקרה יש מחיר ולא, לא התכוונו למחיר הרכישה.

רכבי יוקרה מתחילים ב-6 ספרות ויכולים לטפס למחירים בני 7 ספרות כשהם מציעים עוצמה, יכולת תאוצה, נראות מרשימה ואבזור מפנק שהופכים כל נסיעה למפגן מעמד בולט ולחוויה מרגשת.

לנוחות וחוויית העוצמה אותו מציע רכב יוקרה יש תג מחיר והוא בהחלט גבוה, לא בלי סיבה. במקרה של תאונה או פגיעה ברכב יקר, עלות התיקון גבוהה מאוד. חברות הביטוח האמורות לשאת במחיר התיקון במקרה של נזק, מעוניינות לבטח את עצמן ולכן הן גובות פרמיות חודשיות יקרות על ביטוח רכב.

כך לדוגמה, עלות ביטוח רכב משפחתי סטנדרטי נע בין 3-4 אלף ש"ח לשנה, לעומתו, ביטוח רכב יוקרה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים ואפילו פי 10 מביטוח של רכב רגיל. יחד עם זאת, מכיוון שעם הזמן ערך הרכב יורד, גם מחיר הביטוח השנתי יורד בהתאם.

מדוע עלות ביטוח רכבי יוקרה כל כך גבוהה?

ביטוח רכב יוקרה יקר משמעותית מרכב סטנדרטי בגלל מספר סיבות:

  • עלות חלקי חילוף של רכב יוקרה גבוהה משמעותית מעלות חלקי חילוף של רכב רגיל.

  • לעיתים לא מדובר רק במחיר גבוה אלא קיים קושי בהשגת חלקי חילוף של רכבי יוקרה. חברת הביטוח תיאלץ לטרוח ולהשקיע זמן וכסף כדי לאתר את חלקי החילוף הרצויים כאשר את חלקם יהיה צורך לייבא באופן מיוחד בחו"ל על כל העלויות הכרוכות בכך.

  • סיכון גבוה בגניבת הרכב. חברות הביטוח מסתכנות כשהן מבטחות רכב יוקרה שסטטיסטית חשוף לגניבה יותר מרכב רגיל בהתאם לפוטנציאל הרווח הגבוה בגניבת רכבי יוקרה.

  • לא כל חברות ביטוח מציעות ביטוח לרכבי יוקרה מה שמוריד את התחרותיות בענף וגורם לעליית מחירי הביטוח.

 

השתתפות עצמית בביטוח רכבי יוקרה

נוסף על מחיר הביטוח הגבוה, פוליסות של ביטוח רכבי יוקרה כוללים השתתפות עצמית מטעם המבוטח בסכום גבוה מאוד. הסיבה לכך היא כמובן עלויות התיקון הגבוהות. לחברות הביטוח לא משתלם לשאת לבד בהוצאות ולכן הן דורשות השתתפות עצמית גובהה.

ביטוח רכבי יוקרה? חובה + מקיף

בשונה מביטוח רכב רגיל שחלק מהנהגים בוחרים לבטח רק בביטוח חובה, בביטוח רכב יוקרה הכרחי לכלול גם ביטוח מקיף כדי להימנע מהוצאות גבוהות מאוד במקרה של תיקון או גניבה. בעלי רכבי יוקרה לא יסתכנו בנזקים משמעותיים לרכב ללא כיסוי ולכן יעדיפו לרכוש ביטוח מקיף בנוסף לביטוח החובה. כמובן שעלויות הביטוח מתרחבות בהתאם.

מהו אודישן לביטוח רכבי יוקרה?

חברות הביטוח מעוניינות להימנע ככל האפשר מלשלם פיצויים ולממן תיקונים של רכבי יוקרה. לצורך כך הן מעבירות את בעלי הרכב אודישן, במטרה לבחון האם משתלם להם לבטח אותו. כלומר, האם הסיכון בביטוח רכב כזה בתנאים אלו לא גבוה מדי.

2 הפרמטרים המרכזיים לפיהם תחליט חברת הביטוח אם היא מוכנה לבטח את הרכב או לא הם: נהג מעל גיל 30 ובעל עבר ביטוחי נקי. נתונים אלו מורידים את רמת הסיכון לחברה המבטחת. אולם, אם הנהג צעיר או שיצא לו בעבר להפעיל את ביטוח הרכב ולהגיש תביעה, הסיכוי שחברת הביטוח תאשר לו פוליסת ביטוח רכב לרכב יוקרה שואף לאפס.

איך להוזיל ביטוח רכבי יוקרה?

מכיוון שאין תחרות בעולם ביטוחי הרכבים היוקרתיים, מקובל לדרוש סכומים גבוהים מאוד על ביטוחים אלו. אולם, לכם כבעלי הרכב, חשוב מאוד לבדוק שאתם לא משלמים על פוליסה המכילה סעיפי כיסוי מיותרים. לעיתים, המוסכמה כי ביטוח רכב יוקרה יקר מאוד, מובילה לתשלומים גבוהים גם ללא כיסוי. שימו לב לבדוק היטב את תנאי הפוליסה שלכם ובמקרה הצורך, לדרוש מחברת הביטוח להשמיט סעיפים שאין לכם צורך בהם תמורת פוליסה במחיר נמוך יותר.

בנוסף, עלול להיות מצב בו אתם מקבלים פוליסה שבה מגוון סעיפים שאינם רלוונטיים לכם, אולם סעיפי ההגנה החשובים לכם באמת אינם קיימים, זאת במטרה להתנער מאחריות במקרה ונגרם נזק לרכב שלכם.

גם בפוליסה הנראית שלכם נרחבת, חשוב שתעיינו בתשומת לב ותבחנו שהפוליסה אכן מגינה עליכם במצבים שבהם יארע נזק לרכב וכן שהיא לא כוללת הרחבות מיותרות ויקרות לחינם.

איתור ביטוח רכב יוקרתי

כבר משלמים על פוליסת ביטוח רכב יוקרה ורוצים לדעת מה היקף הכיסוי שלכם? תוכלו לפנות לחברת הביטוח ולהוציא את המידע באזור האישי באמצעות מספר רכב, או לחילופין, להיכנס לאתר הר הביטוח ולהפיק דוח ביטוחי. באמצעות אתר הר הביטוח תוכלו לבחון נתונים של ביטוחים נוספים ולעשות סדר בתיק הביטוח שלכם. הנתונים במאגר המידע של הר הביטוח מתעדכנים מדי חודש ואם לא חתמתם על מסמך סודיות, כל המידע אמור להופיע שם.

במידה ואתם מעוניינים לדעת האם הסכום אותו אתם משלמים הוא ריאלי ואתם מקבלים עבורו תמורה הולמת חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח שיאתר עבורכם את הפוליסה הרצויה ויבחן את רמת ההיקף הביטוחי של הרכב שלכם. במקרה הצורך, סוכן ביטוח מקצועי עם ניסיון וקשרים בחברות הביטוח המובילות יוכל לבצע השוואת מחירים ולהשיג עבורכם את הפוליסה המדויקת לכם במחיר הטוב ביותר. אגב, מומלץ לבדוק את הביטוח מדי שנתיים במטרה לייעל את התיק הביטוחי ולחסוך הרבה כסף בהתאם לפערי המחירים בשוק הביטוחים הדינאמי.

איתור ביטוח רכבי יוקרה באתר הר הביטוח שלב אחר שלב

כדי לאתר ביטוח רכב יש להיכנס לאתר הר הביטוח. כדי להיכנס למערכת תצטרכו להזין מספר זהות וסיסמה. דרכים נוספות לכניסה באמצעות אפליקציית GOVID, כרטיס חכם, ובאמצעות תעודת זהות ביומטרית. לאחר מכן תוכלו להיכנס לתיק הביטוחי שלכם המחולק לפי סוג הביטוח ולבדוק בצורה מדויקת את דוח הביטוחים בתחום הרכב המציג את סוג הביטוח, תקופת הביטוח, פרמיה שנתית, מספר הפוליסה וחברה מבטחת. כל המידע פרוס בצורה ברורה וידידותית ומספק את המידע בצורה ברורה ונוחה. אולם, חשוב לדעת כי לעיתים עלולים להיות פרטים חסרים בהתאם לביטוח שעוד לא עודכן או לבעיה במערכת.

ביטוח רכבי יוקרה
ביטוח רכבי יוקרה

הר הביטוח הבטוח לאיתור ביטוח רכבי יוקרה וייעול התיק הביטוחי

מעוניינים לאתר את ביטוח הרכב שלכם? רוצים לשלם פחות ולקבל יותר? חברת הר הביטוח הבטוח מתמחה במתן ייעוץ מקצועי בתחום הביטוחים בדגש על איתור ביטוחים, מניעת כפל ביטוחי ובחירת פוליסת ביטוח בהגנה מדויקת במחיר הנמוך ביותר בשוק. נסו אותנו! חייגו עכשיו 051-550-2037 לאיתור בטוח רכבי יוקרה ומציאת הפוליסה המשתלמת ביותר עבורכם.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
ביטוח מבנה

הדירה שלנו היא מקור יציבות בחיינו, חשוב מאוד להיות מוגנים למקרה של נזק או פגיעה בדירה כתוצאה משריפה, שיטפון, רעידת אדמה או הצפה. ביטוח מבנה

קרא עוד »
ביטוח נזקי צנרת

אף אחד אינו מוכן ליום פקודה שבו הצנרת קוראת אותו לסדר ומספקת סימנים 'דקורטיביים' על הקירות, ריח של טחב או פיצוץ רציני שלא מותיר הרבה

קרא עוד »
ביטוח חיות מחמד 

חשבתם פעם מה תעשו במקרה של פציעת הכלב או החתול שלכם? תאונה, אלרגיה או כל מצב רפואי מורכב אחר עלולים לתקוף את חיית המחמד שלכם

קרא עוד »
איך לבחור ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות הוא אחד ממוצרי הביטוח החשובים ביותר המאפשרים למבוטחים לחסוך כסף רב בזמן אמת ולבחור בפתרונות רפואיים מעולים מבלי להתפשר בגלל אתגר כלכלי. ביטוחי

קרא עוד »