ביטוח נזקי צנרת

אף אחד אינו מוכן ליום פקודה שבו הצנרת קוראת אותו לסדר ומספקת סימנים 'דקורטיביים' על הקירות, ריח של טחב או פיצוץ רציני שלא מותיר הרבה ברירות. מי שחווה נזקי צנרת והרס של האינסטלציה יודע שקשה לצאת מזה בזול, כל זה עוד לפני שדיברנו על נזקי רכוש נוספים שעלולים להתרחש כתוצאה ממפגש חזיתי עם רטיבות קלה במקרה הטוב או במקרה הפחות טוב הצפה של מים או מי ביב. ביטוח נזקי צנרת הוא המטריה שלכם ליום סגריר הכינו את את עצמכם מבעוד מועד עם ביטוח נזקי צנרת מקיף ותוכלו לישון ברוגע ללא שחלומות ביעותים יטרידו אתכם. אז איך מאתרים ביטוח נזקי צנרת ואיך מונעים כפל ביטוחי? טוב ששאלתם:

מתחת לפני השטח: נזקי צנרת למה זה קורה?

בחדר הכביסה ממש מעל למכונת הייבוש מתפשט כתם מכוער על הקיר שמספר על נזילה סמויה. מבינים על מה אנחנו מדברים? נזילה בתוך הקיר או נזילה חיצונית הן בעיה אסתטית וקונסטרוקטיבית 

שחשוב לטפל בה במהירות וביסודיות. איתור הנזילה יכול להיעשות באמצעות סימנים ברורים על הקיר והתקרה או באמצעות שירות איתור נזילות מקצועי. ברוב המקרים, הגורמים לרטיבות הם נזקי צנרת. נזק בצנרת עשוי להתרחש כתוצאה ממערכת אינסטלציה ישנה או מכשל בשימוש/התקנה של המערכת.

סיבה נוספת העשויה לגרום לכשלים בצנרת ולרטיבות היא כשל באיטום. כך לדוגמה: רובה שחוקה באמבטיה, מקלחון ללא איטום מספק ועוד עלולים לגרום לחלחול של מים אל השטח מתחת למרצפות עד להצפה ועליית המים אל הקירות. כאשר קיימת בעיה באיטום החיצוני של המבנה, יחדרו מים דרך שכבת הבטון אל פנים הבית.

וודאו שביטוח נזקי צנרת מגיע כחלק מביטוח המבנה שרכשתם

אם אתם נהנים מביטוח מבנה מקיף, ברבים מהמקרים הפוליסה שלכם מתייחסת גם לנזקי צנרת כחלק בסיסי ללא צורך ברכישת הרחבה לפוליסה. עם זאת יש לדעת כי לעיתים הפוליסה אינה מכסה נזקי רטיבות המגיעים כתוצאה מכשלים באיטום. במקרה זה על מנת למנוע מצב של נזק ללא כיסוי, מומלץ לשקול רכישת הרחבה הכוללת נזקים הנובעים בכשל באיטום.

ביטוח נזקי צנרת מי אחראי על התוצאות?

את סוגי נזקי הצנרת יש לחלק ל-2: נזקי צנרת כתוצאה מליקוי ברכוש משותף ונזקי צנרת שאירעו בשל כשלים ברכוש פרטי. במידה וההרס נגרם כתוצאה מליקויים ברכוש הכללי של הבניין המשותף, האחריות בנזק תיפול על כל תושבי הבניין. כך לדוגמה: ליקויים בצנרת המים של כל הדיירים, בעיות בשוחות הביוב וכדומה.

אולם, אם מקור הפיצוץ בצנרת הוא ליקוי בצנרת הפרטית או בשכבת האיטום בחדר האמבטיה, על הדייר הפרטי לשאת בתוצאות הנזקים ולהתמודד לבדו עם ההוצאות הכרוכות בכך. ביטוח נזקי צנרת מכסה נזקים אלו ומאפשר לדייר הפרטי ליהנות מפיצוי על הוצאות הקשורות באינסטלציה, איתור נזילות, תיקונים, איטומים וכל המסתעף (לפי תנאי הפוליסה).

ביטוח המקרקעין המופעל ביותר על ידי מבוטחים

סטטיסטית, ביטוח נזקי צנרת הוא הביטוח המופעל ביותר בעל דיי מבוטחים בביטוח מובנה. הסיבה לכך היא השכיחות הגבוהה של נזקי צנרת המאפיינים מבנים ישנים בעיקר אך לא רק. מי מאיתנו לא חווה סתימה בצנרת, פיצוץ בצינור או נזילה באמבטיה? בביטוח נזקי צנרת ניתן לכסות את העלויות הגבוהות של תיקונים בתחום האינסטלציה.

פוליסות ביטוח הכוללות ביטוח נזקים בצנרת כולל את המסלולים הבאים:

בחירה באנשי מקצוע מתוך רשימת אנשי המקצוע בהסדר

מרבית חברות הביטוח מחזיקות במאגר אנשי מקצוע איתם הם משתפים פעולה. במידה והלקוח בוחר להזמין אנשי שירות מתוך הרשימה הקיימת, הוא פטור מתשלום וחברת הביטוח היא זו שתעמוד מולו ותסדיר את התשלום. בעבר, התדמית של אנשי מקצוע כחלק מהסדר פנימי הייתה ירודה, אולם היום, לאחר שהמצב השתפר, מבוטחים רבים נהנים משירות יעיל במסגרת הביטוח שלהם כאשר אחריות תוצאות התיקון היא בחזקת חברת הביטוח יחד עם המחויבות לעמידה בזמנים. בהתאם לכך, לחברות הביטוח יש אינטרס לספק למבוטחים שלהם שירות איכותי כך שלא יצטרכו לשאת בתיקונים חוזרים או בתלונות ולממן פיצויים נוספים.

קבלת החזר על ביצוע תיקונים באופן פרטי

רוב חברות הביטוח מאפשרות ללקוח לבחור בעצמו איש מקצוע עליו הוא סומך. עם זאת, החברה שולחת שמאי מטעמה כדי להעריך את נזקי הצנרת על מנת לוודא כי מחיר התיקון אותו דורש האינסטלטור החיצוני הוא סביר או כדי להגביל את מחיר התיקון. יש חברות ביטוח המאפשרות קבלת החזר על שירות בעל מקצוע חיצוני רק בתשלום נוסף על מחיר הביטוח.

איך לבחור ביטוח נזקי צנרת?

מעוניינים לבטח את עצמכם בביטוח נזקי צנרת כדי למנוע נזקים לכם ולצד ג'? איתור ביטוח נזקי צנרת צריך להיעשות בהתאמה מדויקת לצרכים שלכם.

לעיתים קרובות מצוי שנזקי במערכת האינסטלציה אינו נשאר בגבולות הדירה הפרטית אלא גולש לשטחים נוספים בבית משותף. פעמים רבות עלולה נזילה 'לשבור מחיצות' ולהוביל לנזקים משמעותיים בדירות נוספות ובשטח מגורים משותף. במקרה זה, ביטוח נזקי צד ג' מעניק לבעל הדירה כיסוי על נזקי צנרת שאירעו ברכוש של צד שלישי. במידה ואתם גרים בבניין משותף, מומלץ לבדוק האם הפוליסה מכילה הגנה במקרה של נזק לצד ג' ואם לא, מומלץ לשקול את הרחבת הפוליסה.

כאשר אתם מאתרים ביטוח נזקי צנרת, חשוב שתדעו כי לעיתים רבות ביטוח זה מביע כחלק מביטוח מקיף לדירה. בהתאם לכך, חשוב שתבחנו האם ביטוח מקיף הכולל ביטוח נזקי מים ונוזלים נוספים הוא הביטוח המשתלם עבורכם או שכדאי לרכוש כל ביטוח בנפרד.

נדגיש כי לקראת רכישה של ביטוח נזקי צנרת חשוב מאוד לבדוק את הפוליסות הקיימות. יתכן וביטוח הדירה שרכשתם כבר כולל במסגרתו ביטוח נזקי מים כך שאתם מכוסים או שמומלץ לכם לרכוש רק הרחבה קטנה כדי לבטח את עצמכם גם במקרה של נזקי מים כתוצאה מכשלי איטום.

איתור ביטוח נזקי מים בהר הביטוח

כדי למנוע ביטוח כפול ולעשות סדר בתיק הביטוחי שלכם, מומלץ להיכנס לאתר הממשלתי "הר הביטוח" ולהפיק דוח בנוגע לביטוחים שלכם. באמצעות המידע הקיים באתר הר הביטוח תוכלו ללמוד אילו ביטוחים רכשתם בעבר ומעניקים לכם כיסוי עד היום, מהו גובה הכיסוי וכמה אתם משלמים מדי חודש על ההגנה הביטוחית הזו. במקרים רבים, ניתן לבצע השוואת מחירים ולהוזיל את מחיר הפוליסה בצורה משמעותית באמצעות פניה לחברות ביטוח שונות שרמת התחרותיות ביניהן גבוהה.

ביטוח נזקי צנרת
ביטוח נזקי צנרת

איתור פוליסת ביטוח נזקי צנרת עם הר הביטוח הבטוח

חברת הר הביטוח הבטוח מתמחה באיתור ביטוחים, השוואה בין פוליסות ביטוח והוזלת הפרמיה ללקוח. כחברה ותיקה בשוק הביטוחים העובדת עם כל חברות הביטוח בארץ, חברת 'הר הביטוח הבטוח' מעניקה שירות מתקדם לחיסכון גדול בעלויות הביטוח. מאחורי סוכנות הביטוח עומד חזון בו כל מבוטח יכיר את התיק הביטוחי שלו לפני ולפנים ויקבל תמורה מלאה לתשלום החודשי שלו. החברה מעניקה שירותי ייעוץ מקיפים למניעת כפל ביטוחי ואיתור פוליסות ביטוח במחירים המשתלמים ביותר. רוצים לרכוש ביטוח נזקי מים ולחסוך עלויות? לסיוע באיתור/רכישת ביטוח חייגו עכשיו: 051-550-2037.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
ביטוח מבנה

הדירה שלנו היא מקור יציבות בחיינו, חשוב מאוד להיות מוגנים למקרה של נזק או פגיעה בדירה כתוצאה משריפה, שיטפון, רעידת אדמה או הצפה. ביטוח מבנה

קרא עוד »
ביטוח רכבי יוקרה

רכבי יוקרה הם רכבים שמחירם עולה על 300,000 ש"ח. בעוד מחיר של מכונית סטנדרטית נע בין 120 אלף ש"ח ל-150 אלף ש"ח, רכב יוקרה מהניילונים

קרא עוד »
ביטוח חיות מחמד 

חשבתם פעם מה תעשו במקרה של פציעת הכלב או החתול שלכם? תאונה, אלרגיה או כל מצב רפואי מורכב אחר עלולים לתקוף את חיית המחמד שלכם

קרא עוד »
איך לבחור ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות הוא אחד ממוצרי הביטוח החשובים ביותר המאפשרים למבוטחים לחסוך כסף רב בזמן אמת ולבחור בפתרונות רפואיים מעולים מבלי להתפשר בגלל אתגר כלכלי. ביטוחי

קרא עוד »