ביטוח דירה בישראל: כיסויים ושיקולים רלוונטיים

ביטוח דירה הוא קריטי למי שבבעלותו דירה, והוא מעניק שקט נפשי והגנה כלכלית לבעלי הנכס. בישראל, כמו במדינות רבות אחרות, ביטוח דירה ממלא תפקיד מרכזי בשמירה על ההשקעה והחפצים שבדירה מפני נזקים שונים. מאמר זה ידבר על יסודות ביטוח הדירה בישראל, ידגיש את חשיבותו, אפשרויות הכיסוי והגורמים המשפיעים על הפרמיות. ביטוח דירה בישראל: אפשרויות כיסוי ושיקולים, התחלנו!

 

מה זה ביטוח דירה?

על פי רוב, ביטוח דירה יכלול שני ביטוחים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה הביטוחים הללו כוללים מגוון כיסויים לפיצוי מפני נזקים אפשריים העלולים להתרחש לרכוש המבוטח. במקרה של שריפה שפרצה בדירה מבוטחת לדוגמא, חברת הביטוח תשלם את תיקון הנזקים והמבוטח ישלם רק דמי השתתפות עצמית סמליים. בסופו של דבר ביטוח דירה נועד להגן על רכוש המבוטח.

>>> השאירו פרטים ונציג של הר הביטוח הבטוח יעשה לכם סדר בביטוחים! <<<

 

למה צריך ביטוח דירה בישראל

ביטוח דירה, בין אם מדובר בביטוח מבנה בלבד, ובין אם מדובר בביטוח הכולל גם ביטוח מבנה וגם ביטוח תכולה, נועד לשמור על הרכוש המבוטח. ביטוח כזה חיוני לבעלי דירה בגלל המעטפת הביטוחית ורשת ההגנה שהוא מספק לבעל הנכס. אף אחד לא רוצה לסכן את הדירה שרכש במיליון שקלים אם לא יותר…ברגע שדירה מבוטחת, בעל הדירה יודע שגם אם יארע נזק למבנה, יהיה מי שיכסה את עלות התיקון והוא יוכל להמשיך להנות מהנכס שרכש. כי ביטוח מצמצם סיכונים כלכליים.

 

ביטוח דירה בישראל: אפשרויות כיסוי

ביטוח דירה יכלול מגוון כיסויים מפני נזקים שונים. יש כיסויים שיהיו בכל ביטוח, ויש כיסויים אותם רוכש מי שמעוניין להרחיב את ההגנה הביטוחית של פוליסת הביטוח שלו.

הגנה מפני אסונות טבע:

ישראל מועדת לאסונות טבע כמו רעידות אדמה בגלל מיקומה על השבר הסורי – אפריקני. ביטוח דירה יכול לספק כיסוי לנזק שנגרם כתוצאה מאירועים כאלו. במקרה של הרס מבנה מבוטח כתוצאה מרעידת אדמה, חברת הביטוח תשלם את עלות הקמת המבנה מחדש ותיקונו. על כיסוי רעידת אדמה המבוטח יכול לוותר במעמד רכישת הביטוח, בכדי להוזיל את הפוליסה. לכן, לא לכולם יש ביטוח כזה.

גניבה וונדליזם:

ביטוח דירה מכסה נזקים מפני נזקים שארעו כתוצאה מפריצה או ונדליזם. ובכלל, הביטוח מכסה כל נזק שנגרם כתוצאה מפעולה זדונית שארעה בנכס, כל עוד וגורם הנזק הוא לא אדם המתגורר בדירה והנזק לא ארע לאחר שבמשך שישה ימים איש לא היה בדירה.

נזקי מים:

כיסוי נזקי מים מאפשר למבוטח לקבל פיצוי במקרה שהנכס ניזוק כתוצאה משיטפון, הצפה או כל מקור מים חיצוני אחר.

נזקי אש:

שריפה או התלקחות עלולים לגרום נזק וכיסוי זה מכסה עלויות תיקון נזקים שארעו כתוצאה מהתלקחות, נזקי אש וכדומה.

מזג אוויר קיצוני

במזג אוויר קיצוני עלול להיגרם נזק למבנה. נזקים מפני ברקים ורעמים, גשמים חזקים, רוחות וסופות, יכוסו על ידי חברת הביטוח. חשוב לציין כי ביטוח דירה לא יכסה תיקון ואיטום גגות או מבנים מפני הגשמים.

תאונה עם כלי תחבורה

התנגשות של כלי תחבורה בבית, תבוטח על ידי חברת הביטוח. התנגשות של רכב במבנה, כלי טיס או אפילו נזק שנגרם מ"בום על קולי" של כלי תעופה.

ביטוח צד ג'

על פי חוק, אם מישהו נפצע בגלל הרכוש שלכם, הוא רשאי לתבוע אתכם לדין ולדרוש תשלום פיצויי נזיקין. בביטוח דירה בסיסי לא יהיה כלול כיסוי צד ג' ומי שמעוניין בביטוח זה יצטרך לרכוש אותו כהרחבה לביטוח הניתן. ביטוח צד ג' יכסה הוצאות משפטיות, תשלום פיצויים ועלויות רפואיות ובסך הכללי הוא יגן על המבוטח מפני תביעות יקרות. למי צריך ביטוח כזה? כדי להתמגן מפני תביעות שכאלו. אם אתם מזינים בעל מלאכה לביצוע עבודה בבית והוא נפל מהסולם (לצורך הדוגמא) בבית שלכם, אם הוא ניזוק הוא רשאי לתבוע ממכם אץ הנזק שארע לו. ביטוח צד ג' ימגן אתכם מפני נזקי כאלו בהם הרכוש שלכם גרם לנזק לגורם שלישי.

 

מה גובה הפיצוי הניתן בביטוח דירה בישראל

אין ספק כי כאשר רוכשים ביטוח דירה, צריכים לשקול היטב את הנתונים ולבדוק מה בדיוק כולל כל כיסוי, מה גובה ההשתתפות העצמית וכמה בסופו של דבר תצטרכו לשלם על הביטוח. נקודה שחשוב לשים לב אליה היא גובה הפיצוי שניתן: חברות הביטוח מבטחות רק את עלות ההקמה של הדירה מחדש. זה אומר שהביטוח לא מבטח את עלות הקרקע. כך שאם הדירה נהרסת מהיסוד, חברת הביטוח תכסה את עלות ההקמה מחדש. אם התרחשה רעידת אדמה ולא ניתן לגור באותה פיסת קרקע בגלל השינויים שחלו בה (בעיקרון גם לאחר רעדת אדמה נותר קרקע ואפשר לבנות עליה מחדש), המבוטח לא יקבל פיצוי על הקרקע ומי שמעוניין להרחיב את הביטוח שיכלול גם את עלות הקרקע, חשוב לציין זאת. נזקים שהובילו למצב שלא ניתן להתגורר בדירה עד לסיום השיפוצים לתיקון הנזק, יזכו את המבוטח בקבלת שכר דירה למשך שנה או עד ששכר הדירה יגיע ל- 15% מסכום הביטוח.

 

מהם הגורמים המשפיעים על עלות ביטוח דירה?

מיקום:

האזור שבו נמצאת הדירה שלכם יכול להשפיע באופן משמעותי על הפרמיה שלכם. דירות באזורים בסיכון גבוה, כגון אזורים מועדים לשיטפונות או אזורי רעידות אדמה, עשויים לקבל פרמיות גבוהות יותר.

מגבלות כיסוי:

רמת הכיסוי שתבחרו תשפיע ישירות על הפרמיה שתשלמו. בחירה במגבלות גבוהות יותר וכיסוי נוסף תגדיל את העלות.

שווי הנכס:

ערך הנכס שלכם והעלות המשוערת של בנייתו מחדש במקרה של הפסד מוחלט ישפיעו גם הם על הפרמיה שתשלמו.

אמצעי אבטחה:

התקנת מערכות אבטחה, גלאי עשן ומטפים יכולה להוריד את גובה הפרמיות שתשלמו בגלל שהם מפחיתים את הסיכון לנזקים אפשריים.

סכום השתתפות עצמית:

בכל תביעת ביטוח, חברת הביטוח דורשת שהמבוטח ישלם סכום סמלי להשתתפות. השתתפות עצמית גבוהה יותר תוריד את הפרמיה שתשלמו, אבל זה אומר שתשלמו יותר השתתפות במקרה של תביעה.

היסטוריית תביעות:

היסטוריית התביעות הקודמות שלכם יכולה להשפיע על הפרמיה שתשלמו. זה קורה בעיקר בביטוח רכב, אבל גם ביתר הביטוחים זה יכול לקרות. לתביעות תכופות עשויות להוביל לעלויות גבוהות יותר.

 

>>> השאירו פרטים ונציג של הר הביטוח הבטוח יעשה לכם סדר בביטוחים! <<<

ביטוח דירה בישראל אפשרויות כיסוי ושיקולים
ביטוח דירה בישראל אפשרויות כיסוי ושיקולים

 

שיקולים רלוונטיים בבחירת ביטוח דירה ישראל

בסופו של דבר כאשר רוכשים ביטוח דירה, צריך לדעת במה לבחור. חברות ביטוח רבות מציעות את אותו סוג פוליסה וכל אחת מהן מציעה אותה בתנאים ייחודיים לה, במחיר שונה וכו'. חכם עיניו בראשו וכאן המקום להתייעץ עם סוכן ביטוח שיבדוק וימפה את הנתונים האישיים, מה צריך לבטח ומה חשוב שהביטוח יכלול. חשוב לבנות סולם עדיפויות וכך תדעו על מה לא לוותר. אם חשוב לכם רמת השירות יותר מגובה הפרמיה החודשית, תדעו להיצמד לפרמטר הזה, וזו רק דוגמא כמובן.

ביטוח דירה נועד לבעלי דירה שהנכס שלהם חשוב להם. הביטוח מספק להם רשת ביטחון עבור הרכוש והרווחה הכלכלית שלהם. על ידי הבנת אפשרויות הכיסוי השונות והגורמים המשפיעים על הפרמיות, בעלי דירות יכולים לקבל החלטות מושכלות כדי להגן על בתיהם ונכסיהם. מוזמנים לפנות אלינו- הר הביטוח הבטוח, בכדי לבדוק מה כולל ביטוח הדירה שלכם.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
ביטוח מבנה

הדירה שלנו היא מקור יציבות בחיינו, חשוב מאוד להיות מוגנים למקרה של נזק או פגיעה בדירה כתוצאה משריפה, שיטפון, רעידת אדמה או הצפה. ביטוח מבנה

קרא עוד »
ביטוח נזקי צנרת

אף אחד אינו מוכן ליום פקודה שבו הצנרת קוראת אותו לסדר ומספקת סימנים 'דקורטיביים' על הקירות, ריח של טחב או פיצוץ רציני שלא מותיר הרבה

קרא עוד »
ביטוח רכבי יוקרה

רכבי יוקרה הם רכבים שמחירם עולה על 300,000 ש"ח. בעוד מחיר של מכונית סטנדרטית נע בין 120 אלף ש"ח ל-150 אלף ש"ח, רכב יוקרה מהניילונים

קרא עוד »
ביטוח חיות מחמד 

חשבתם פעם מה תעשו במקרה של פציעת הכלב או החתול שלכם? תאונה, אלרגיה או כל מצב רפואי מורכב אחר עלולים לתקוף את חיית המחמד שלכם

קרא עוד »