בדיקת הר הביטוח לקטינים

באמצעות אתר הר הביטוח ניתן לאתר פוליסות ביטוח קיימות ולראות מה קורה עם תיק הביטוחים. האפשרות לקבל מידע באתר הר הביטוח לקטינים, מתאפשר בדרכים מסויימות. באופן כללי חשוב לדעת כי השימוש באתר הר הביטוח הוא לבגירים בלבד.  איך זה עובד ואיך ניתן לקבל מידע על ביטוחי קטינים? על כך ריכזנו לכם כאן מידע בנושא. לקבלת מידע נוסף בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מומחי הביטוח של הר הביטוח הבטוח שישמחו לתת לכם מענה מדויק ויעיל.

 

אילו ביטוחים מוצעים גם לקטינים?

כיום, גם בגיר וגם קטין יכולים להיות מבוטחים במספר ביטוחים חשובים יותר או פחות. יש ביטוחי חובה על פי חוק ויש ביטוחים שההורים רוכשים בכדי להגן על ילדיהם. זו הסיבה שאנשים רוצים לדעת איך מבצעים בדיקת הר הביטוח לקטינים.

בדיקת הר הביטוח לקטינים

ביטוח בריאות ממלכתי

על פי חוק הבריאות הממלכתי, כל אזרח ישראלי מבוטח באופן אוטומטי מרגע לידתו בביטוח בריאות ממלכתי. ביטוח זה ניתן דרך קופות החולים מכבי, כללית, מאוחדת ולאומית באמצעות ביטוח בסיסי שלא עולה דמי הצטרפות חודשיים. ביטוח זה נכלל בסל הבריאות הממלכתי והוא מסובסד מהמדינה.

הורה המעוניין להרחיב את הביטוחים של הילד שלו / שלו עצמו, רוכש ביטוחים משלימים שב"ן. (שירותי בריאות נוספים). קופות החולים מציעות את הביטוח הנוסף בדרגות שונות בהתאם לרמת הביטוח הנבחרת. מבוטחים בביטוח משלים זכאים לקבלת טיפולי התפתחות לילדים במחיר נמוך, בדיקות מוקסו, טיפולי שיניים במחירים מוזלים ועוד מגוון שירותים.

מרבית ההורים דואגים לבטח את ילדיהם בביטוח הבריאות הבסיסי והמשלים הניתן דרך קופות החולים. אף הורה לא רוצה למצוא את עצמו נדרש לחסוך בטיפולי התפתחות לילד רק בגלל הקושי לחסוך.

 

ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי הוא ביטוח הנרכש מחברות ביטוח פרטיות ולא ניתן במסגרת קופות החולים. ביטוח זה יכסה בדרך כלל  את עלויות הטיפולים הרפואיים שחברות הביטוח לא מממנות. הכיסויים הניתנים במסגרת ביטוח בריאות פרטי כוללים כיסוי עלויות ניתוח בארץ או בחו"ל, השתלות איברים, פיצוי בעת גילוי מחלה קשה, מימון תרופות הנמצאות מחוץ לסל הבריאות ועוד.

מרבית ההורים מעוניינים לתת לילדיהם את ההגנה הטובה ביותר. אף הורה לא רוצה למצוא את עצמו חוסך בטיפולי מומחים נצרכים רק בגלל הקושי בגיוס מימון. כשיש ביטוח בריאות פרטי, חברת הביטוח מממנת את עלות הטיפולים ומהמבוטח מוסר עול הדאגה למימון הטיפולים. ביטוח כזה לא עולה יקר.

יש חברות ביטוח המבטחות הורים יחד עם ילדיהם חינם עד גיל 21 ויש חברות ביטוח המציעות ביטוח כזה בעשרות שקלים בודדים בחודש.

 

ביטוח סיעודי – במסגרת קופת חולים ובמסגרת פרטית

ביטוח סיעודי הוא ביטוח המכסה עלויות טיפולים סיעודיים. כיום ביטוח זה משווק אך ורק על ידי קופות החולים. מצב סיעודי הוא מצב לא קל להתמודדות מלבד זאת שהוא עולה לא מעט… ביטוח זה מכסה עלויות שכאלו ומקל את ההתמודדות.

 

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות לקטינים הוא ביטוח בו כל ילד מבוטח במסגרת המוסד החינוכי בו הוא לומד. אם יש לכם ביטוח תאונות אישיות שרכשתם בעבר, בדקו את תנאיה, יכול להיות שלא כדאי לכל לבטל אותה בגלל מה שהיא מציעה. יש ביטוחים שלא ניתן להשיג היום בגלל התקנות ששונו

 

מה זה הר הביטוח?

הר הביטוח הוא אתר ממשלתי באמצעותו כל אזרח ישראלי יכול לקבל מידע על הביטוחים הקיימים על שמו. האתר הוקם על ידי רשות ההון הביטוח והחיסכון בעקבות תלונות שהצטברו על קושי בקבלת מידע ביטוחי. כיום, כדי לבצע בדיקת ביטוחים אין צורך לפנות לכל חברת ביטוח בנפרד. אתר הר הביטוח מאפשר לקבל את המידע במינימום מאמץ.

איך משתמשים באתר הר הביטוח?

השימוש באתר הוא פשוט והוא דומה לכל שימוש באתר ממשלתי: עליכם להזין את פרטיכם האישיים, לבחור את השירות הרצוי לכם ותוך דקות בודדות המידע נמצא אצלכם. אם תרצו לבצע בדיקת הר הביטוח לקטינים, תצטרכו להיכנס באמצעות הפרטים שלכם, ההורים.

לאתר שתיכנסו לתיק הביטוחים האישי שלכם, תוכלו לראות על הסך את הכפתור "כניסה לתיק נוסף", אחרי הקלקה על הכפתור תצטרכו לבחור את התיק בו אתם רוצים לעיין. לצורך בדיקת הר הביטוח לקטינים תצטרכו ללחוץ על "תיק ביטוחים על שם קטין". מיד תועברו לשלב הבא לצורך הזדהות: יהיה עליכם להקיש את מספר הזהות ותאריך הלידה של ילדכם וזהו, המידע נגלה לעיניכם.

 

מה עושים כאשר מעוניינים לקבל מידע על מספר ילדים?

כדי לקבל מידע על מספר ילדים יהיה עליכם להיכנס כל פעם מחדש. אי אפשר לראות את פרטי כל הילדים בבת אחת על המסך… חשוב לציין כי בדיקת הר הביטוח לקטינים אפשרית רק להוריו. בסופו של דבר מדובר במידע אישי חסוי.

למה לבצע בדיקת הר הביטוח לקטינים ובגירים

למה לבצע בדיקת הר הביטוח לקטינים ובגירים?

באמצעות בדיקת הר הביטוח לקטינים ניתן לראות מה מצב התיק הביטוחי, מה גובה הפרמיה החודשית המשולמת, מה גובה הכיסוי הניתן, האם יש ביטוחים כפולים ומיותרים והאם יש צורך בביטוח נוסף למניעת חבר ביטוחי. לא אחת, אנשים מבצעים בדיקת הר הביטוח ומגלים כי יש להם ביטוחים יקרים שהם יכולים לבטל ולרכוש תחתם ביטוחים חדשים, מקיפים וזולים יותר.

גם הכפל הביטוחי הולך ומפסיק עם השנים לאחר שעשרות שנים אנשים היו מבוטחים מספר פעמים על אותו ביטוח וכך הם לא ידעו שהם פוגעים בזכויות של עצמם. לאחר הקמת אתר הר הביטוח, המודעות צוברת תאוצה ואט אט נראה שינוי בתחום.

 

איך תוכלו לאתר את ביטוחי הילדים שלכם?

את הבדיקה לאיתור הביטוחים ניתן לעשות במספר דרכים:

  • ניתן לפנות לחברות הביטוח בצורה ישירה ולבדוק מול כל אחת מהן מה מרכיב כל ביטוח ואילו ביטוחים קיימים על שימכם / ילדכם. כיום ניתן להיכנס לאתרי חברות הביטוח במידע האישי באתר ולקבל מידע קיים.
  • האופציה המוכרת ביותר היא פנייה לאתר הר הביטוח וחיפוש נתונים באמצעות מספר הקלקות, השירות חינמי ותעלתו במרבית המקרים.
  • האופציה היעילה ביותר לבדיקת הר הביטוח לקטינים ומבוגרים היא פנייה לאיש מקצוע מומחה בתחום. הוא יבדוק את הנתונים לעומק, יערוך השוואת נתונים וימליץ לכם על הדרכים האפשריות לייעול התיק הביטוחי הנבדק.

 

למה בדיקת הר הביטוח לא מספיקה?

אתר הר הביטוח הוא אתר ממשלתי וכמו כל אתר, גם הוא לא חף מטעויות טכניות כמו טעויות הקלדה. יש ביטוחים שלא ימצאו בו רק בגלל שהם הוזנו עם מספר דרכון ולא עם מספר זהות… האתר מתעדכן אחת לחודש ואם הביטוח הוא חדש או לא פעיל, הוא לא יופיע באתר… בנוסף לכל זאת, המידע המתקבל מהדו"ח הוא כללי וכדי להבין אותו ולהפוך אותו למועיל, צריך לחקור את התחום.

מי שאין לו זמן ופניות לעסוק בכך, פונה לסוכן ביטוח שיבדוק עבורו את הנתונים. על פי רוב מדובר בבדיקה חינמית ותוספת תשלום תגיע רק אם הלקוח מבקש בדיקה מקיפה וכדומה.

 

לסיכום

בדיקת הר הביטוח לקטינים היא בדיקה אפשרית כאשר ההורה עצמו מבצע את הבדיקה. הבדיקה נעשית באמצעות כניסה לתיק הביטוחים של ההורה ודרכו ניתן לראות את הפוליסות הרשומות על שם הילד שלו.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »
איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות

קרא עוד »