איתור קרנות השתלמות

קרנות השתלמות מאפשרות לנו לחסוך כסף בצד ולהנות מהפרות אחרי תקופה של שש ששנים. לא מעט אנשים שוכחים מה קורה עם קרן ההשתלמות שלהם, הם לא זוכרים שיש להם בכלל קרן כזו וכך הם עלולים להפסיד את כספם. כדי שלא יקרו דברים כאלו, ריכזנו לכם כאן את המידע על הדרך בה ניתן לבצע איתור קרנות השתלמות. 

 

איתור קרנות השתלמות
איתור קרנות השתלמות

 

מה זה קרן השתלמות?

מדובר בקופת חיסכון לעובדים באמצעותה ניתן לחסוך סכומים יפים ומשמעותיים לטווח הבינוני. במקור קרן זו נועדה למממן את עלויות השתלמויות העובדים והיא יושמה לעובדי הוראה בלבד. נכון להיום כל עובד עצמאי או כל מעסיק יכול לצרף את עובדיו לקרן השתלמות. לרוב, מעסיקים נמנעים לצרף את העובדים שלהם לקרן השתלמות כל עוד והעובד הוא לא וותיק. בסופו של דבר מדובר בהוצאה נוספת בשבילם…

הדבר שמשתלם בקרן השתלמות היא דווקא הפטור ממס – כל עוד והחוסך מושך את הכסף בזמנים המיועדים לכך, הוא יכול להנות מפטור ממס על הכספים שהמעסיק הפקיד עבורו. אין הגבלה על המטרה לשמה הכסף נועד וכך כל אחד יכול להחליט את מטרת החיסכון שלו.

החוסך יכול למשוך את כספי הקופה לאחר 6 שנים של הפקדות ללא תשלום מיסים. משיכה לפני שהקופה הופכת לנזילה מחייבת את המושך לשלם מס של 35% מגובה הסכום שנצבר בה. כאשר מדובר בעובד עצמאי, הוא זה שמפקיד לעצמו לקופה. כאשר מדובר בעובד שכיר, גם הוא וגם המעסיק שלו מפרישים לו לקופה. כאשר הקופה הופכת לנזילה ניתן למשוך את כל הסכום שהצטבר בה או להחליט על משיכה חלקית. בלא מעט מקרים יש לאנשים יותר מקרן השתלמות אחת וכך, הם צריכים לאתר את הקרנות שיש להם , גם את הפעילות וגם את אלו שלא. 

 

למה לבצע איתור קרנות השתלמות?

בסופו של דבר, יש מגוון של חברות ביטוח המציעות קרנות השתלמות. כל אחד יכול להעביר את קופת הקרן שלו לקרוון אחרת, בעלת תנאים טובים ומתאימים יותר לצרכים שלו כמו דמי ניהול נמוכים יותר, תשואה גבוהה יותר, שינוי מסלולים ועוד. הרצון לאתר את הקרן יכול לנבוע מחיפוש אחר הלוואה בעלת תנאים אטרקטיביים, צורך מיידי במזומנים ורצון למשוך את החיסכון. בשביל לעשות את כל אלו, צריכים לדעת אל מי לפנות. ולכן, מאתרים את הקרן הקיימת, ויוצרים קשר עם חברת הביטוח המנהלת אותה. 

הסיבה המרכזית היא כדי לאתר נתונים לפני מימוש כספי הקופה או לצורך ייעול התנאים בהם הכסף נחסך. לאחר בדיקת איתור ניתן לערוך השוואה כנדרש.

 

כמה עולה לאתר קרנות השתלמות?

איתור קרנות השתלמות לא אמור לעלות כסף. משרד האוצר הקים את אתר הר הכסף באמצעותו ניתן לאתר כספים אבודים. כדי לקבל את הנתונים יהיה על בעל החיסכון להזין נתונים אישיים כמו בכל כניסה לאתר ממשלתי וכך, לבצע חיפוש של נתונים הקיימים על שמו. ניתן לבדוק גם דרך המעסיק לאיזו קרן השתלמות הוא מפקיד את הכסף. השימוש באתר הוא חינמי אבל למרות נגישותו, הוא עדיין לא מצליח לתת את המענה המושלם:

  • דו"ח הר הכסף יכלול מידע על הקרן הקיימת אך לא יופיעו בה סכומי כסף.
  • החיפוש מוגבל לעשרה חיפושים לכל משתמש.
  • הדו"ח לא נותן תמונת מצב מלאה ולא ניתן לדעת דרכו מה גובה התשואה שהתקבלה.
  • הדו"ח לא נותן מידע על גובה דמי הניהול הנגבים מידי חדש.

 

המסלקה הפנסיונית לאיתור קרנות השתלמות

גם באמצעות המסלקה הפנסיונית ניתן לאתר קרנות גמל ובכלל חסכונות וביטוחי מנהלים. המסלקה הוקמה ביוזמת משרד האוצר וכיום מנהלת אותה חברת "סוויפטנס" שהיא חברה פרטית הגובה דמי שימוש סמליים על השימוש במערכת.

באמצעות המערכת ניתן לקבל מידע על חסכונות פנסיוניים וקופות גמל לחוסך.  אם יש לכם קרן השתלמות ואתם לא יודעים מה קורה איתה, אתם יכולים להיכנס לאתר הר הכסף כמו שציינו קודם לכן, הבעיה היא שאתר הר הכסף לא מביא את כל המידע ואם חשוב לכם לקבל מידע מדויק, אתם יכולים להיכנס לאתר המסלקה הפנסיונית, להזין נתונים מזהים ולבחור בגוף ממנו מעוניינים לקבל את המידע. באמצעות מערכת זו ניתן גם לבצע העברת כספים מקופה אחת לאחרת, בקלות ובנוחות. 

חשוב לציין כי בדו"ח המסלקה הפנסיונית לא יופיעו המוטבים של קרן השתלמות ועל אחריות כל חוסך היא לבדוק מי המוטבים שלו, האם הם מעודכנים למצב המשפחתי שלו וכו'. הרי אשר ילד נולד, יש צורך לשנות את רשימת המוטבים.

 

 מי יכול להיעזר בשירותי המסלקה הפנסיונית?

  • מבוטחים וחוסכים בעלי חיסכון פנסיוני שלא יודעים מה קורה עם הכספים שלהם.
  • מעסיקים המעוניינים לבצע את ההפקדות לחשבונות העובדים בנוחות ובקלות
  • סוכני ביטוח ועוסקים מורשים בתחום המעוניינים לקבל מידע על לקוחותיהם

חשוב לציין שהמידע המתקבל הוא מאובטח ועל פי חוק הוא דיסקרטי ואין הרשאה לאף אחד אליו. 

 

עוד על ההבדל בין המסלקה להר הכסף

כדי להסביר בצורה הטובה ביותר על ההבדל בין שני האתרים השונים שבאמצעותם ניתן לאתר קרנות השתלמות, ריכזנו את הנתונים בטבלה מסכמת.

אתר הר הכסף אתר המסלקה הפנסיונית
תוך כמה זמן מקבלים את המידע באופן מהיר ומיידי – על המקום תוך 3 ימים, לפעמים גם תוך מספר שעות
כמה עולה השימוש באתר כל פעולה 20 ₪ לכל היותר ללא עלות
על אלו חשבונות ניתן לקבל מידע? חשבונות לא פעילים חשבונות פעילים ולא פעילים
על מה ניתן לקבל מידע באתר? ביטוח חיים, חסכונות פנסיוניים וחשבונות בנק חסכונות פנסיוניים, ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות, אובדן כושר עבודה וביטוח מחלות קשות

 

האם המידע המתקבל מדויק?

עם כל המאמצים שנעשים לייעול התחום, עדיין לא ניתן להחליף את השירות המקצועי שניתן לקבל מסוכן ביטוח מומחה בתחום שבודק את התיק הפנסיוני באופן אישי. כי עד היום ניתן לגלות נתונים שגויים או לא מלאים בדו"חות המתקבלים מדו"ח המסלקה הפנסיונית. עקרונית המידע אמור להיות מדויק, אך לפעמים נופלות טעויות כמו טעות ברישום ספר זהות לא נכון, מידע חלקי בלבד או כל תקלה טכנית שהובילה לכך. 

אמנם המידע המתקבל מהמסלקה הפנסיונית מאפשר לזרז את הטיפול בקרנות ההשתלמות ובכספים האבודים, אך הוא עדיין לא מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. ולכן, כדי לייעל את העניין, פונים לאיש מקצוע העוסק בתחום.

 

איתור קרנות השתלמות בצורה הקלה ביותר

אם אתם אוהבים לא להתאמץ יותר מידי אך גם לא לשלם מחירים יקרים, אתם מוזמנים לפנות לצוות הר הביטוח הבטוח העוסק באיתור ביטוחים וקרנות גמל. כך לא תצטרכו לנקוף אצבע לצורך כך. צוות מקצועי יבדוק עבורכם את כלל הנתונים ואתם תקבלו את המידע שחיפשתם בקלות ובמהירות. כי כמו שראינו, אתר הר הכסף ואתר המסלקה הפנסיונית אמנם מביאים נתונים המשקפים את תמונת המצב, אך כדי לבדוק שמדובר במידע מדויק ולבצע שינויים שייעלו את הפוליסה, יש צורך בידע מקצועי. ואת זה ניתן לקבל את המומחים שלנו. מוזמנים לקבל שירות איתור קרנות עוד היום. כי אין סיבה לשלם מחיר יקר. 

 

תוכן עניינים
עוד באותו נושא