איתור פנסיות

על פי חוק הפנסיה כל עובד בישראל מחויב להפריש עבור הפנסיה שלו. בתור שכירים המעסיקים הם אלו שמפרישים את גובה ההפרשה הנדרשת משכר העובד. בתור עצמאים יהיה עליכם לנהל מעקב מתמיד אחר העניין ולזכור להפריש עבור קרן הפנסיה שלכם.

מה עושים כשאדם אחד חבר במספר קרנות פנסיה?  מאתרים אותם ומעבירים אותם לקרן אחת שתניב את הרווחים הגבוהים ביותר. כאן ריכזנו עבורכם מידע על איתור פנסיות. מוזמנים לקבל את המידע שחיפשתם. על כל שאלה נוספת בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מנהלי האתר שישמחו לספק לכם תשובות.

 

מה נחשב כחסכון פנסיוני?

המוצרים הפנסיוניים הם מגוונים והם מתאפיינים ברכיב חיסכון וביטוח:

 • ביטוח חיים עם מרכיב חסכון
 • קופת גמל כמו קרן השתלמות
 • קרן פנסיה
 • ביטוח חיים ללא חיסכון

 

לאיתור פנסיות – השאירו פרטים, ונהיה איתכם בקשר בהקדם!

 

איתור פנסיות – איך זה מתבצע?

כדי לאתר סכומי כסף אבודים או לא ידועים, תצטרכו להיכנס לאתר הר הכסף או לאתר המסלקה הפנסיונית וכך תוכלו לקבל מידע על החסכונות שלכם. השירות באתר הר הכסף ניתן ללא עלות ומייד בסיום החיפוש מתקבלת תשובה.

 

המסלקה הפנסיונית – נעים להכיר

כבר בשנת 2013 הוקמה המסלקה הפנסיונית המאפשרת לכל אזרח ישראלי לקבל מידע על הפנסיות שלו. הבעיה העיקרית עם הפנסיות בישראל היא ריבוי הגופים המורשים לעסוק בפנסיה, יש סוכני ביטוח, חברות ביטוח, מעסיקים וחוסכים, כל אלו מעוניינים לקבל מידע על הביטוחים הפנסיוניים שלהם.

כדי לייעל את תיק הפנסיה, צריך להכיר את התחום ולהבין בו. הבעיה היא שמרבית האזרחים בישראל הם לא בעלי ידע פיננסי וכך לא מעט אנשים מתקשים לעקוב אחר מצב הפנסיה שלהם. על איתור פנסיות, מי בכלל מדבר? עבור רבים מדובר במשימה בלתי נעימה בלשון המעטה…

מערכת הסליקה הפנסיונית הוקמה בדיוק למטרה זו, כדי להקל על איתור פנסיות וייעול שלהן. באמצעות המסלקה ניתן לאתר כספי פנסיה אבודים, לקבל מידע על הפנסיות הקיימות ולייעל את התיק הפנסיוני בצורה יעילה.

 

מי רשאי להיעזר במסלקה הפנסיונית?

המסלקה הפנסיונית הוקמה כדי לערוך סדר בנושא. המבוטחים עצמם רשאים להשתמש בה. אבל לא רק הם, גם המעסיקים המפרישים לפנסיה יכולים להיעזר במסלקה, גם סוכני הביטוח השונים וכמובן שגם חברות הביטוח המבטחות.

 

איך עובד התהליך?

כדי לבצע איתור פנסיות תצטרכו להיכנס לאתר ולהגיש בקשה מהגופים הפיננסים השונים לקבל מידע ביטוחי פנסיוני על שימכם. שירות זה מחויב בתשלום סמלי בהתאם לבקשה המוגשת. אם אתם רק מעוניינים לקבל מידע שקיים לגביכם במערכת, השירות לא יהיה כרוך בתשלום.

 

תהליך השימוש באתר:

תצטרכו להיכנס לאתר swiftness ולהירשם בו בהתאם להגדרה שלכם. בתור אזרחים המעוניינים לדעת מה מצב הפנסיה שלכם תצטרכו  תוגדרו כ"חוסכים". לאחר מכן תצטרכו להזדהות ולמלא את פרטיכם האישיים, להזין סיסמאות שונות לצרכי אבטחה וכך לאחר אימות הנתונים תועברו למערכת.

 

איתור פנסיות באמצעות אתר הר הכסף

הר הכסף הוא אתר שהוקם עבור אותה מטרה והוא מאפשר חיפוש יעיל של כספי פנסיה אבודים. הבעיה היא שיש הבדל לא קטן בין אתר המסלקה הפנסיונית לבין אתר הר הכסף. נסקור כאן את ההבדלים בקצרה:

הר הכסף המסלקה הפנסיונית
באמצעות אתר הר הכסף תוכלו לקבל מידע ראשוני בלבד כמו החברה המנהלת את הכסף. המידע הוא לשימוש אישי של המבוטח בלבד. באמצעות אתר המסלקה הפנסיונית תוכלו לקבל מידע מקיף יותר על הפנסיות שלכם : מה גובה הסכום המבוטח, מה גובה דמי הניהול המשולמים ועוד. המידע נגיש גם למעסיקים, ולגופים פיננסים שונים.
השימוש באתר הר הכסף הוא ללא עלות אך הוא מוגבל לעשר חיפושים השימוש במסלקה הפנסיונית לא מוגבל אך הוא כרוך בעלות סמלית
הנתונים המופיעים בהר הכסף לא תמיד מדוייקים ויתכנו פערי מידע בין הביטוחים המצויים. המסלקה הפנסיונית פונה עבורכם את הגופים המבטחים וכך המידע המתקבל הוא עדכני ומדויק.
ניתן לקבל מידע דרך האתר ותו לא דרך האתר ניתן לפנות אל חברות ביטוח שונות, לנייד כספים ולבצע מגוון פעולות יעילות

 

מה עושים כאשר לא מופיע מידע על הפנסיה בהר הכסף?

לא מעט אנשים פונים לאתר כספים אבודים באמצעות אתר הר הכסף אך מתאכזבים לגלות שהם לא מוצאים מידע למרות שברור להם שאמור להיות להם ביטוח כזה. מה עושים במקרה כזה?

 

פנייה לחברת הביטוח

ניתן לפנות לחברת הביטוח בבקשה לקבלת מידע על הקופות הרשומות על שימכם. אמנם עד שחברה כזו מעבירה מידע לוקח זמן, אך זוהי דרך מקובלת ואפשרית.

 

בדיקת תלושי השכר

כל הפרשה לפנסיה נרשמת בתלושי השכר וכך באמצעות עיון בתלושי השכר ניתן לקבל מידע על החברה המנהלת את קופת הפנסיה. בדקו לצורך כך גם תלושי מהעבר.

 

פנייה למעסיקים עצמם

ניתן לפנות למעסיקים עצמם לבדיקת המצב. האם הוא מפריש עבורכם לפנסיה? מה גובה הפנסיה המופרשת ואיזו חברה מנהלת את קופת הפנסיה שלכם? המעסיקים אמורים לדעת את התשובות לשאלות.

 

בדיקה במסלקה הפנסיונית

ניתן לבדוק במסלקה הפנסיונית ולקבל את המידע המלא והמקיף על כל הכספים האבודים. איתור פנסיות מעדיפים לבצע דרך המסלקה הפנסיונית. הבעיה היא שלא כל אחד מצליח להסתדר עם המסלקה הפנסיונית ולא כל אחד יודע לקרוא נכון את הנתונים המתקבלים. מסיבה זו ממליצים לפנות לסוכן ביטוח לבדיקת העניין.

 

פנייה לסוכן ביטוח

סוכן ביטוח ידע לערוך איתור פנסיות בצורה יעילה ונכונה. ניתן לפנות גם אל יועץ פנסיוני המומחה לעניין הפנסיות דווקא. חשוב לפנות לאיש מקצוע אמין שדורש טובתכם. הוא יבדוק את הנתונים, ימפה אותם וימליץ לכם על דרכים לייעול החיסכון הפנסיוני.

 

מהם הפרטים שכדאי לבדוק מול חברות הביטוח?

לאחר תהליך מוצלח של איתור פנסיות, גיליתם שיש לכם כספי פנסיה שלא ידעתם עליהם. כחלק מתהליך איתור פנסיות כדאי שתמשיכו לברר ותפנו אל גוף הביטוח המנהל את הפנסיות שלכם ותבדקו מולו מספר נתונים:

 • מתי תוכלו למשוך את כספי החיסכון שהצטברו בקופה
 • מה גובה דמי הניהול
 • מה גובה רמות הסיכון של מסלולי ההשקעה של הקופה
 • מה גובה הכיסוי הביטוחי שיתקבל במקרים ביטוחיים נפוצים
 • מה כמות חשבונות הפנסיה המנוהלים בחברה.
 • מה גובה הצבירה בקופת הפנסיה.
 • חשוב לדעת שיש זכויות העלולות להתיישן ולכן פנייה מוקדמת לגופים עשויה להיות משתלמת.

 

איתור פנסיות בקלות

כדי לאתר פנסיות בקלות ניתן להיכנס לאתר הר הכסף, אך המידע המובא באתר זה הוא לא מושלם ולא מקיף מספיק. מסיבה זו רבים מעדיפים להיכנס לאתר המסלקה הפנסיונית ולהיעזר בו לצורך פנייה לגופים המנהלים את כספי הפנסיה, בירור נתונים וניוד כספים. הבעיה היא שכדי לבצע פעולות אלו בצורה יעילה ונכונה חשוב להכיר את הנושא לעומק.

מרבית המבוטחים לא מכירים את הנושא וכך לא יעזור להם לקבל רשימת ביטוחים מפורטת. מסיבה זו ההמלצה היא לפנות לסוכן ביטוח או יועץ פנסיוני שרואה את טובת הלקוחות נגד עיניו וכך הוא ממפה את הנתונים העולים מעיון במסלקה הפנסיונית, הוא בודק מה ניתן לעשות כדי להגדיל את גובה התשואה מכספי הפנסיות וכך המרוויח הראשי הוא המבוטח. גם אתם יכולים לייעל את כספי הפנסיה שלכם בקלות. צרו קשר עם האיש המתאים לכך.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »