איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע על איתור ביטוח תכולה ומה שכדאי לדעת בנושא. נקווה שתקבלו את כל המידע שאתם מחפשים. על כל שאלה נוספת, אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות הר הביטוח הבטוח שישמח לעמוד לשירותכם.

 

מה זה ביטוח תכולה?

ביטוח דירה הוא ביטוח הכולל שני ביטוחים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. הביטוח הראשון מכסה נזקים שנגרמים למבנה עצמו, ואילו הביטוח השני מכסה נזקים שנגרמו לפריטים הנמצאים בתוך המבנה המבוטח. כך אם פריט נהרס או נגנב, חברת הביטוח תפצה את המבוטח לרכישת פריט חדש. ביטוח זה נותן כיסוי לנזקים שנגרמו מגניבות, שריפות, אסונות טבע ועוד.

ניתן להרחיב ביטוח זה ולהכליל בו גם פריטים יקרי ערך ממש. זה יכול להיות חפצי יודאיקה עתיקים, תכשיטי יהלומים, כלי כסף וזהב ועוד. במהלך רכישת ביטוח תכולה, אל הדירה יגיע שמאי רכוש שיעריך את ערך הפריטים שיש לבטח. רוכשים ביטוח תכולה? בדקו מה הוא כולל.

אל תתפלאו אם חברת הביטוח לא מכלילה פריטים יקרי ערך בפוליסה. כדי לבטח פריטים כאלו יהיה עליכם לרכוש כתב שירות נוסף – חשוב לזכור כי לכל חברת ביטוח תנאים אחרים משלה ולכן הנתונים לא אבסולוטיים.

 

למה צריך ביטוח תכולה?

כולנו רוצים להגן על עצמנו מפני נזקים אפשריים. ניקח לדוגמא שריפה בדירת מגורים. אף אחד לא יכול להגיד בביטחון "לא זה לא יקרה". אין לנו שליטה על דברים כאלו… כאשר דירה ניזוקה משריפה, התכולה היא הראשונה להינזק, עוד לפני המבנה עצמו… וכך, לאחר שריפה אנשים מוצאים את עצמם נדרשים לרכוש תכולת בית מחדש.

מדובר בנזק כספי גבוה מאוד. לעומת זאת, כאשר הדירה מבוטחת בביטוח תכולה, חברת הביטוח היא זו שמשלמת את עלות הנזק וכך בעל הנכס לא מתמוטט כלכלית. אז למה צריך ביטוח תכולה? התשובה היא פשוטה: כדי להרחיב את ההגנה הביטוחית. ביטוח כזה מקנה רוגע וביטחון במיוחד לאנשים שיש להם תכולה יקרה. על ביטוח כזה טוענים "עדיף להיזהר מראש מאשר להצטער אחר כך" קחו לתשומת ליבכם.

 

איתור ביטוח תכולה – מה מרוויחים מזה?

לא מעט אנשים פונים אלינו בבקשה לבצע בדיקת איתור ביטוח תכולה. ואם נתעמק רגע שנתונים נגלה כי כל אותן פניות לא מתרחשות בסתם יום בהיר… כשבן אדם מחליט לחפש ביטוח מסוים, זה אומר שיש לו רצון או צורך שהוא רוצה למלא. מגוון הגרומים לכך הוא רחב, ריכזנו כאן את התועלות העיקריות שניתן להרוויח מבדיקה כזו:

איך מבצעים איתור ביטוח תכולה

 

מרוויחים סדר בתיק הביטוחי

אין ספק כי איתור ביטוח תכולה עושה סדר בתיק הביטוחי. יחד עם איתור הביטוח הספציפי שאתם מחפשים, אתם מקבלים את רשימת כל הביטוחים הרשומה על שימכם. כך אתם יודעים באילו ביטוחים אתם חברים, כמה אתם משלמים על כל ביטוח, לאיזו חברת ביטוח עליכם לפנות במקרה של תביעה וכו'. ההמלצה של סוכני הביטוח היא לערוך סדר ביטוחי בתיק הביטוחי את לתקופה של שנתיים וחצי. כך המבוטח מונע מעצמו עוגמת נפש עתידית.

נמנעים מכפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב בו מבוטח הוא בעל מספר ביטוחים זהים. במקרה של ביטוח דירה זה יכול להיות אדם שרכש גם ביטוח דירה דרך הבנק למשכנתאות, וגם ביטוח דירה שרכש מחברת ביטוח פרטית בה הוא הכליל את תכולת המבנה.

במקרה של כפל ביטוחי המבוטח לא מקבל פיצויים כפולים בשל כך, חברות הביטוח נושאות יחד בנטל התשלום ובסופו של דבר המבוטח לא מרוויח ממצב כזה. כדי להימנע ממצב כזה מבצעים איתור ביטוח תכולה או כל ביטוח אחר שיש חשד של כפילות לגביו.

על פי נתונים שפרסם משרד האוצר, מעל לחצי מציבור המבוטחים בישראל משלמים על ביטוחים כפולים. חברות הביטוח מרוויחות מכך מיליוני שקלים וכל עוד והמבוטח לא יבטל את הביטוח המיותר, חברת הביטוח תמשיך לגבות ממנו ולבטח אותו גם אם מדובר בכפילות. מה עושים? יוצאים מהמצב הזה עם בדיקת ביטוחים פשוטה.

מוזילים את מחיר הביטוח

יוקר המחיר המאמיר מורגש היטב. מבוטחים רבים מרגישים שחנק הכלכלי גדול עלים והם פונים לבדוק אולי ניתן להוזיל את מחיר הביטוח. והאמת היא שיש מציאות כזו. חברות הביטוח מתחרות ללא הרף ביניהן. לצורך כך הן יוצאות בתנאים אטרקטיביים ייחודיים להם. יש כאלו שמשנות את המחיר, יש כאלו שמשפרות את השירות וכן הלאה.

מבוטח שרוצה להוזיל את המחיר צריך לאתר את הביטוח, לקבל את הנתונים על הביטוח הקיים על שמו. ורק לאחר מכן הוא יכול לערוך השוואת ביטוחים למציאת הביטוח המתאים לו ביותר מבחינת מחיר. חשוב לזכור כי המחיר הוא לא הקובע הבלעדי ברכישת ביטוח. במיוחד לא כאשר מדובר בביטוח שאמנם עולה זול, אך הוא יקר למבוטח בגלל חוסר אמינות החברה המבטחת / היקף ביטוחי לא מספק וכו'.

מרחיבים את ההיקף הביטוחי

את ההיקף הביטוחי כל אחד רוצה להרחיב. אנשים רבים פונים להרחיב את ההיקף הביטוחי לאחר שראו עד כמה ביטוחים הם קריטיים ומונעים נזקים כספיים. אם לדוגמא יש לכם ביטוח תכולה ורכשתם שולחן יקר, השולחן לא יהיה מבוטח אם לא עידכנתם את חברת הביטוח עליו. כל פריט צריך להיות כלול בפוליסה. יש חברות ביטוח המכסות סכום כוללני לפי אומדן ולא לפי פריט. על כל פנים, כדאי שתבררו את העניין מול חברת הביטוח המבטחת אתכם.

מייעלים את התיק בהתאמה לצורך הקיים

לכל אחד צורך משלו. יש אחד שרוצה לשלם כל התקופה פרמיה חודשית נמוכה גם אם זה יהיה על חשבון דמי השתתפות עצמית גבוהים. לעומת זאת, יש מי שיעדיף ההפך. יש מי שישים את הפוקוס דווקא על תקופת האכשרה שתהיה קצרה ויש מי שירצה לבטח פריטים רבים במחיר הנמוך ביותר. המומחיות היא להתאים את הביטוח לצורך הקיים. בשביל זה פונים לסוכן ביטוח ונעזרים בו.

איתור ביטוח תכולה

 

איך מבצעים איתור ביטוח תכולה?

איתור ביטוח תכולה תהיה זהה לאיתור כל ביטוח אלמנטרי אחר. את הבדיקה תוכלו לבצע בכוחות עצמכם, להיכנס לאתר הר הביטוח הממשלתי, להזין פרטים מזהים לאימות הנתונים ולבחור בשירות "חיפוש ביטוחים על שמי". כך תופיע רשימת הביטוחים בהם אתם מבוטחים.

את הרשימה תוכלו לייצא לדו"ח מפורט המכונה דו"ח הר הביטוח. הדו"ח יכלול מידע על הביטוח: מספר הפוליסה, שם החברה ודרכי יצירת הקשר עימה, כתבי שירות נלווים לביטוח, מחיר הפרמיה ועוד. היחס אל דו"ח הר הביטוח הוא כאל עוד קיצור דרך בדרך לאיתור הביטוח. כי בסופו של דבר, כאשר מעוניינים לייעל את התיק הביטוחי, צריכים הבנה בנושא.

צריך למפות את הנתונים המתקבלים בדו"ח ולבדוק מה משמעות כל סעיף. במקרה הצורך חשוב לשנות ולשפר את תנאי הביטוח למניעת הפסד כספי. זו הסיבה בשלה רבים פונים לעריכת בדיקת ביטוחים מקצועית. צוות הר הביטוח הבטוח מציע שירות בדיקת ביטוחים ללא תשלום. כך כל מבוטח יכול לקבל יחד עם הדו"ח מידע מקצועי שאסור לפספס.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »
איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות

קרא עוד »