איתור ביטוח פנסיוני במהירות

הביטוח הפנסיוני שלנו הוא חיסכון ליום הפנסיה. אף אחד לא מעוניין להגיע לפנסיה ללא חיסכון כספי ונכון להיום על פי חוק יש צורך בהפרשה פנסיונית חודשית. לכולנו יש כספים פנסיוניים המושקעים בקרן פנסיה. הבעיה היא שמעל חמישים אחוז מהחוסכים לא יודע מה קורה עם הכספים שלו. ריכזנו לכם כאן מידע שיסייע לכם לבצע איתור ביטוח פנסיוני במהירות.

נקווה שהמידע יביא לכם תועלת. מוזמנים לשגר אלינו שאלות לקבלת מידע נוסף. נשמח להנגיש לכם מידע נוסף.

 

איתור ביטוח פנסיוני במהירות
איתור ביטוח פנסיוני במהירות

 

מי צריך להפריש לפנסיה?

על פי חוק כל עובד, בין אם הוא עצמאי ובין אם הוא שכיר, נדרש לחסוך כספים לפנסיה. נכון להיום כל תושבי ישראל מעל גיל 18 מחויבים להפריש לפנסיה במסגרת עבודתם. בתור שכירים לא תצטרכו להתעסק הרבה עם העניין והמעסיק הוא זה שיפריש עבורכם על פי חוק. בתור עובדים עצמאיים תצטרכו לוודא שאתם מפרישים כנדרש. ניתן להפריש כספים פנסיוניים לקופת הפנסיה יחד עם עוד כל קופת גמל אחרת כמו קופת קרן השתלמות.

 

מה זה ביטוח פנסיה?

לפני שנבין את חשיבות איתור ביטוח פנסיוני במהירות, חשוב להבין לפני הכל מה זה בכלל. מדובר בביטוח שהוא חיסכון ליום שאחרי הפרישה. המונח ביטוח פנסיוני מבטא חיסכון שאמור לסייע למבוטח לאחר שהוא מפסיק לעבוד. הפסקת העבודה יכולה להתרחש בגלל מגוון סיבות. הסיבות המובילות הן:

  • מוות וכך שארי המבוטח נותרים ללא גב כלכלי של מי שהיה מפרנס אותם.
  • אובדן כושר עבודה בגללו העובד לא מצליח לפרנס את עצמו כמו שהיה רגיל.
  • הגעה לגיל פרישה לעת זקנה.

 

למה חשוב לבצע איתור ביטוח פנסיוני?

את הביטוח הפנסיוני, המבוטח לא חייב להפריש דווקא לחברת ביטוח רגילה הוא יכול לבחור בכל אפיק חיסכון אחר המוכר על פי חוק הפנסיה. למוצר בו תשקיעו יכולים להיות מגוון שמות ואין חיוב חוקי לבחור במוצר מסוים. זה יכול להיות ביטוח פנסיוני, ביטוח מנהלים או השקעה בקופת גמל להשקעה. לפני בחירת כל מוצר פנסיוני, בדקו עלות מול תועלת = מה גובה דמי הניהול ובכמה הם מפחיתים את גובה ההפרשה לחיסכון.

בגלל שביטוח פנסיוני יכול להיות בווריאציות שונות, לא מעט אנשים מוצאים את עצמם שוכחים איפה השקיעו. מחליפים מקום עבודה, ההפרשה לפנסיה עוברת שינוי וכך, כל מקום עבודה מפריש לקופה אחרת.

מבוטח המעוניין לשמור על אחידות כספי הפנסיה שלו, צריך לעקוב אחר העניין. גם מבחינת הסכומים, כל קופה גובה דמי ניהול אחרים והרווח מהחיסכון המתקבל הוא שונה. לאחר איתור ביטוח פנסיוני במהירות, ניתן לבדוק את הנתונים ולקבל החלטה שקולה לגבי המקום בו נכון להשקיע את כספי הפנסיה.

 

מבחינה כלכלית העניין קריטי

לאחרונה התעורר שיח ציבורי על גובה דמי הניהול הנגבים בקרנות הפנסיה. הרי כל עובד המפריש לפנסיה, מפריז אחוז מסוים ממשכורתו. חלק מהסכום המופרד משולם להנהלת הקרן עבור ניהול הקופה, ורק יתרת הסכום מופקדת לחיסכון. ככל שגובה דמי הניהול גבוהים יותר, כך היא גם פוגעת בגובה ההפקדה לפנסיה. יחד עם זאת, על ניהול טוב משלמים.

לכן, חשוב לערוך שיעורי בית ולבדוק באיזה חברה כדאי להשקיע מבחינת דמי ניהול ושלא יגבו דמי ניהול גבוהים מידי ביחס למחירי השוק. מעקב אחר הביטוח הפנסיוני ומעורבות המבוטח בבחירת מקום ההשקעה, יכולה למנוע ממנו הפסדים בגובה החיסכון הפנסיוני.

 

איך ניתן לבצע איתור ביטוח פנסיוני במהירות?

איתור ביטוח פנסיוני במהירות מתאפשר באמצעות אתר הר הכסף. מדובר באתר שהוקם על ידי משרד האוצר והוא מקביל לאתר הר הביטוח. באמצעות אתר הר הכסף ניתן לקבל את כל המידע על מגש של כסף. אין צורך לפנות אל כל אחת מחברות הביטוח ולבדוק אילו ביטוחים פנסיוניים שלכם רשומים בה.

באמצעות הזנת נתונים פשוטה באתר הר הכסף, תוכלו לקבל את כל המידע הפנסיוני כפי שהוא מופיע במערכת. אתר הכסף מנגיש מידע ביטוחי בדומה לאתר הר הביטוח. אך כמו שניתן להבין, יש הבדל ביניהם.

 

מה ההבדל בין אתר הר הביטוח לאתר הר הכסף?

הר הביטוח הר הכסף
מנגיש מידע על ביטוחים אלמנטריים ביטוחים פנסיוניים וחסכונות
נתונים רגישים המידע המתקבל יורד לפרטי הסכומים הקיימים המידע המתקבל נותן מראה כללי ופירוט על מקום הכסף הנמצא ללא פירוט סכומים
מסייע ב: מסייע באיתור ביטוחים אבודים, הנפקת דו"ח היעזר תביעות והשוואות ביטוחים מסייע באיתור כספים אבודים וחשבונות בנק לא פעילים
דמי שימוש השימוש הוא חינמי השימוש חינמי
הוקם על ידי משרד האוצר משרד האוצר

 

כדי לבצע איתור ביטוח פנסיוני במהירות, תוכלו להיכנס לאתר הר הכסף, להזין פרטים מזהים ולאחר הזדהות כמו בכל כניסה לאתר ממשלתי, הנתונים יוצגו בפניכם. תוכלו לראות איפה הביטוח הפנסיוני שלכם קיים ולאיזו חברה עליכם לפנות כדי לקבל את יתר הפרטים.

 

מה המידע המופיע באתר הר הכסף?

  • שם חברת הביטוח בה הכסף שלכם מושקע – לא ניתן לקבל את הנתונים הרגישים כמו מספר חשבון וגובה הסכום הקיים.
  • שמות הבנקים בהם יש חסכונות על שימכם.

 

המידע הזה מסייע למבוטח לדעת איפה יש לו כסף ואל מי עליו לפנות כדי לקבל אותו.

 

איך עוד ניתן לבצע איתור ביטוח פנסיוני במהירות?

לא על הר הכסף עומד העולם וניתן לאתר את הביטוח גם בעוד צורות. הר הכסף אומנם נותן מידע על מיקום כספי החיסכון, אך על המבוטח לעשות דרך המשך ולפנות לחברות ההשקעה באופן עצמאי וישיר.

 

המסלקה הפנסיונית

הדרך הפחות מוכרת אך היא יעילה בהחלט היא באמצעות אתר המסלקה הפנסיונית. באתר זה יופיע מידע על החסכונות הרשומים על שימכם, תוכלו לבצע שינויים בחסכונות ולחסוך זמן יקר.

 

אתר הר הביטוח

הר הביטוח הוא האתר המוביל לאיתור ביטוח קיימים. על ביטוחי בריאות, חיים וכו' תוכלו לקבל בו מידע הכולל מספרי פוליסות, גובה הפרמיה החודשית ועוד. אתר  הר הביטוח נחשב ליעיל יותר לעומת אתר הר הכסף. יחד עם זאת, רבים מעדיפים את הדרך היעילה ביותר והיא: לפנות לסוכן ביטוח.

 

סוכן ביטוח מקצועי

סוכני ביטוח רבים מציעים שירות בדיקת ביטוחים לפונים אליהם. צוות הר הביטוח הבטוח עוסק בתחום ומצליח לסייע לרבים לחסוך כסף ולהגדיל את החסכונות שלהם. בדיקה כמו הר הביטוח לא עולה כסף והתועלת שבה היא רבה. חבל לפספס התייעלות כזו. מוזמנים ליצור קשר לקבלת הדו"ח המרכז את נתוני הביטוח שלכם ללא מאמץ מיותר.

 

לסיכום

ניתן לבצע איתור ביטוח פנסיוני במהירות דרך אתר הר הכסף כפי שסיכמנו כאן. אך מי שמעוניין למצוא את הביטוח שלו במהירות ולייעל אותה, לא פונה לא למסלקה הפנסיונית ולא להר הביטוח – למרות שהם יכולים להביא מידע מדויק יותר מהמידע המונגש באתר הר הכסף. אלא דווקא לסוכן ביטוח מנוסה בתחום.

כך סוכן הביטוח בודק את הנתונים, מרכז אותם לדו"ח מסודר והמבוטח מקבל הכוונה מקצועית המסייעת לו בייעול הביטוח הפנסיוני שלו. צוות הר הביטוח הבטוח מנגיש שירות כזה למבוטחים שלו ואתם יכולים להנות ממנו ללא עלות. צרו קשר לקבלת פרטים.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא