איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות ביטוח מבנה העסק, ביטוח ציוד הנמצא בעסק וביטוח הרכב בו העסק מחזיק. כך או כך, איתור ביטוח עסק הוא נצרך וניתן לבצע אותו במספר דרכים. צוות הר הביטוח הבטוח שמח להנגיש לכם גם כאן מידע מקצועי בנושא. על כל שאלה כדאי שתפנו לצוות לקבלת מענה מדויק עבורכם.

 

מה זה ביטוח עסק ולמה צריך אותו?

ביטוח עסק נועד להעניק מעטפת ביטוחית לבעל העסק. בעלי עסק רבים אומרים לעצמם " בתור בעל עסק גופי מימון רבים ישמחו לאשר לי מימון ולכן אין צורך שאבטח את עצמי. אם יקרה נזק לבית העסק, אקח הלוואה שתעזור לי לעמוד בעלויות" בלא מעט מקרים חשיבה זו מתבררת כמוטעית מהיסוד.

אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו חווה נזקים ומשלם סכומים משמעותיים כאשר באמצעות תשלום פרמיה חודשית היה יכול להימנע מתשלומים אלו. לא מעט עסקים מתמוטטים כלכלית רק בגלל חסר ביטוחי. בתור בעלי עסק אל תזלזלו בביטוח לעסק.

 

מה ביטוח עסק יכלול?

רשימת הפוליסות הכלולות בביטוח עסק תשתנה בין עסק אחד למשנהו בהתאם לתחום העיסוק כפי שניתן לראות. ריכזנו כאן רק חלק מהביטוחים הכלולים בביטוח עסק:

  • ביטוח מבנה
  • ביטוח סחורה ומלאי
  • ביטוח מכשור וציוד מקצועי
  • ביטוח אחריות מקצועית
  • ביטוח פנסיה לעובד ומעביד
  • ביטוח חבות עובדים ומעבידים
  • ביטוח רכב
  • ביטוח ריקול מוצרים

 

כל בעל עסק בוחר את הביטוחים הנדרשים לו. אין חבילה מוגדרת של ביטוח עסק שיכולה לענות לצרכי כל עסק בישראל. לכל עסק צרכים ייחודיים לו ולכן המעטפת צריכה להיות מותאמת לצרכים הקיימים.

 

למה לבצע איתור ביטוח עסק?

הסיבות לאיתור ביטוח עסק הן מגוונות. יש מי שרק רוצה לוודא שהוא מבוטח ויש מי שעורך איתור כזה כדי לגלות את ההיקף הביטוחי ולייעל אותו. כך או כך, הרצון המשותף של כול העורכים איתור ביטוח עסק הוא לחסוך בעלויות ולצמצם סיכונים נלווים. גם אם מדובר בהגדלת ההיקף הביטוחי.

למה לבצע איתור ביטוח עסק

 

מעורבות במקרה ביטוחי

בעלי עסקי רבים מוצאים לנכון לברר מה קורה עם התיק הביטוחי שלהם לאחר שהם או מכר קרוב שלהם היה מעורב במקרה ביטוחי ממנו הוא זכאי לתבוע את חברת הביטוח. אף אחד לא רוצה לשלם מחיר יקר על תיקונים ולא פלא שבעלי עסקים רבים מגיעים לברר ולאתר את ביטוח העסק שלהם כאשר הם רואים שביטוח כזה הוא אכן ביטוח יעיל המונע הפסדים.

יש מקרים ביטוחיים בהם המבוטח פונה לאתר את הביטוח הקיים כי הוא זוכר שיש לו ביטוח כזה, הוא רק לא זוכר מי חברת הביטוח המבטחת אותו ואת מי הוא צריך לתבוע כדי לקבל את המגיע לו. ההמלצה היא לא לחכות למקרים ביטוחיים ולערוך סדר בתיק הביטוחי בזמן רגוע, בבדיקה שגרתית.

 

לצמצום הסיכונים הקיימים

ביטוח עסק מצמצם את הסיכונים המאיימים על העסק. בעל העסק המעוניין לצמצם את הסיכונים אליהם העסק חשוף, דואג לבצע איתור ביטוח עסק, לבדוק מה הביטוח הקיים כולל ולהרחיב אותו בהתאם לרצונו. בהזדמנו כזו הוא יכול להוסיף ביטוח סחורה / מכשירים יקרים שלא היו מבוטחים קודם לכן. הכל בהתאם לרצונו.

 

להוזלת מחיר הביטוח

עולם הביטוח הוא עולם דינאמי והוא חווה שינויים כמו כל תחום אחר בחיים. חברות הביטוח עצמן נתונות לתחרות משגשגת בהן כל אחת מהן מנסה להגיע אל קהל לקוחות גדול יותר. לצורך כך כל אחת מהן מנסה להגיע לקראת הלקוחות בנתונים אחרים.

יש מי שמציע שירות מיוחד, יש מי שמציע תנאי פוליסה גמישים, יש מי שמגדיל את ההרחבות על הפוליסה או אפילו מנמיך את מחיר הפרמיה הכוללת. המרוויח הראשי מהתחרות הקיימת הוא דווקא המבוטח הפשוט שלומד לזהות הזמנות.

ההמלצה היא לערוך אחת לתקופה של שנתיים וחצי בדיקת ביטוחים מקיפה לאיתור תנאי הביטוחים הקיימים ולערוך השוואה בינם לביטוחים המוצעים במשק. פעמים רבות ניתן למצוא ביטוח קצת יותר מקיף במחיר זהה או להפך, ביטוח מקיף ומורחב במחיר קצת יותר יקר. השינויים צריכים להיות תואמים לצרכים של המבוטח. אין סיבה לשנות את הביטוחים אם אין תועלת מכך.

 

למען הסדר הטוב

לדעת מה קורה עם תיק הביטוחים זו סיבה מספקת לבצע בדיקת איתור ביטוח עסק. אף אחד לא אוהב לחיות בבלגן מבלי לדעת על מה הוא משלם פרמיה חודשית. בדיקת ביטוחים שגרתית תביא לכם את הנתונים שאתם מחפשים ועימם יהיה לכם קל יותר לקבל החלטה בנוגע לשינויים שיכולים לייעל את תיק הביטוחים שלכם ולמקסם את הרווחים שלכם מהבדיקה.

 

מניעת כפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב בו מבוטח משלם פעמיים (ואפילו יותר) על אותו סוג ביטוח. זה יכול להיות מבנה עסק המבוטח בשתי חברות ביטוח. במקרים כאלו חברות הביטוח השונות לא ישלמו כל אחת את הפיצויים המלאים שהמבוטח צריך לקבל במקרה ביטוחי, אלא הסכום יתחלק בין שתי החברות וכל אחת מהן תשלם את חלקה בלבד.

המבוטח לא מקבל פיצוי גדול יותר בגין הביטוח הכפול למרות ששילם ביטוח כפול. וחבל. כדגי להימנע מביטוח כפול חשוב לבדוק את הביטוחים כל תקופה. יש מקרים בהם הצורך בביטוחים שונים יורד. זה יכול להיות ביטוח על מבנה שכבר עבר בעלות, ביטוח ציוד שהוחלף וכן הלאה. ביטוח לא רלוונטי צריך לבטל.

איך ניתן לבצע איתור ביטוח עסק?

איתור ביטוח עסק מתאפשר במגוון דרכים. האיתור המתבצע היום שונה מהדרך בה הוא התבצע בעבר. כיום התהליך לאיתור ביטוחים הוא הרבה יותר קל ונגיש. ניתן לבצע את התהליך בצורה עצמאית או באמצעות סוכן ביטוח מקצועי.

 

הדרך לאיתור ביטוח עסק בעבר

בעבר הדרך לאיתור ביטוחים הייתה מורכבת יותר. היו עוקבים אחר דו"חות החיוב החודשיים של העסק במטרה למצוא את שורת החיוב לחברת הביטוח וכך לאתר את החברה המבטחת. לאחר שהיו מוצאים מי החברה המבטחת היו פונים אליה ישירות בבקשה להמציא את פרטי הביטוחים הרשומים על שם בעל העסק.

כאשר בעל העסק ידע היכן הוא רכש את הביטוח הוא היה פונה לחברת הביטוח או לסוכן הביטוח שהיו ממציאים לו את המידע. כאשר תלויים בחברות הביטוח לצורך קבלת המידע, אורך זמן עד שמקבלים אותו. כל חברת ביטוח עובדת בקצב משלה. כך הצטברו לא מעט תלונות במשרד האוצר על חוסר נגישות במידע ביטוחי. בשלב זה הוחלט על הקמת מערכת הר הביטוח שמטרתה להנגיש את המידע הביטוח לקהל המבוטחים בישראל.

איתור ביטוח עסק

 

איתור ביטוח עסק כיום

כיום באמצעות מערכת הר הביטוח ניתן להפיק את דו"ח הר הביטוח המרכז את הנתונים של הביטוחים הקיימים תוך מספר דקות. השימוש הוא חינמי ולא מוגבל. איתור ביטוח עסק באמצעות דו"ח הר הביטוח הוא קל בהרבה מהדרך המקובלת בעבר, אך גם כאן יש צורך במעבר על כל שורה ושורה תוך בדיקת הנתונים המופיעים.

זו הסיבה בגינה אנשים פונים לבצע איתור ביטוח עסק במסגרת בדיקת ביטוחים מקיפה הנעשית על ידי סוכן ביטוח מקצועי של צוות הר הביטוח הבטוח.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »