איתור ביטוח עובדים זרים

על פי חוק כל מעסיק עובד זר חייב לרכוש לו ביטוח החל מיום העבודה הראשון שלו, ולא משנה אם יש אישור עבודה או לא. מדובר בביטוח בריאות פרטי שהמעסיק משלם מכספו, מעסיק שלא רוכש ביטוח כזה, עובר על החוק וצפוי לענישה. כאן הבאנו מידע על איתור ביטוח עובדים זרים ועל מה שהוא כולל. אם אתם מעסיקים או אתם עצמכם עובדים כאלו, כדאי שתכירו את הנתונים.

 

מי זכאי לביטוח כזה?

עובדים זרים, גם אם אין להם אישור עבודה בישראל, זכאים לביטוח בריאות בסיסי ממעסיקם. 

 • עובדים זרים לא נחשבים לתושבי ישראל ולכן הם לא מבוטחים במסגרת חוק ביטוח הבריאות הממלכתי. זו הסיבה בשלה המעסיק מחויב לרכוש על חשבונו ביטוח לעובד.
 • כאשר העובד נמצא בחופשה המעסיק לא חייב לרכוש לו ביטוח במקרים רבים, בהתאם לסעיפים הנלווים.
 • עובדים זרים יכולים לרשום את ילדיהם לקבלת ביטוח בריאות בסיסי  מקופת החולים מאוחדת.
 • כל עובד זר יהיה זכאי לביטוח כזה כל עוד והשהות שלו בישראל נמשכת יותר משנה, המעסיק מעסיק אותם לא יותר משלושה חודשים, הם לא בעלי ביטוח בריאות או שעבודתם בישראל היא בזמן חופשתם.

 

מה ביטוח עובדים זרים כולל?

כמו שלתושבי ישראל יש במסגרת חוק ביראות ממלכתי ביטוח על טיפולים רפואיים בסיסיים כמו התייעצות עם רופא, מימון אשפוז בבית החולים, תרופות,  בדיקות מעבדה וכו', כך גם עובדים זרים מקבלים שירותי רפואה אלו במסגרת הביטוח הנ"ל.

 ביטוח עובדים זרים יכלול כיסוי רפואי למקרים הבאים:

 • ניתוחים ופעולות כירורגיות שונות
 • פינוי למוקד לרפואה דחופה
 • ביקור רופא
 • בדיקות מעבדה
 • צילומים והדמיות
 • התייעצות עם רופא מומחה
 • אשפוז בבית רפואה לבריאות הנפש
 • טיפולי שיניים בסיסיים
 • ביטוח נכות
 • חיסונים
 • טיפולי פוריות בסיסיים -לא תמיד

חשוב לציין כי הפוליסה לא תכסה עלויות פגיעה מתאונת דרכים או תאונת עבודה. במקרה של תאונת עבודה המבטח הוא המוסד לביטוח לאומי.

 

מי משלם את עלות הביטוח?

מדובר בביטוח לא זול בכלל. במצטבר הוא יכול להגיע לעלות של אלפי שקלים בשנה לעובד ולא מעט מעסיקים מרגישים שזה מעיק על ההוצאות השוטפות של העסק. עלות ביטוח בחישוב יומי נעה בסביבות ה7 ₪ ליום, בהתאם לתנאי הפוליסה. מעסיקים יכולים לנכות חלק מעלות הביטוח משכר העובד הזר. גובה הניכוי יכול להגיע עד לשליש מגובה ההוצאה החודשית על הביטוח הרפואי ובלבד שגובה הניכוי לא יעלה על התקרה הקבועה בחוק. 

 

מאיזה גיל זה מתאים?

ניתן לרכוש ביטוח לעובדים זרים מגיל 18 ועד לגיל 65. ילדי עובדים זרים יכולים להצטרף למאוחדת על פי ההסכם עם משרד הבריאות.

 

איתור ביטוח עובדים זרים – לידיעת המעסיק

אף מעסיק לא מעוניין למצוא את עצמו נתבע על חסר ביטוחי שהוא חייב לרכוש לעובד שלו. הבעיה היא שביטוחים מהסוג הזה הם לא נרכשים לעד, יש צורך לחדש אותם מידי תקופה. שלושה חודשים לפני שמסתיימת תקופת הביטוח, יש צורך לפנות לחברת הביטוח ולהאריך את תקופת הכיסוי.

יש כיסויים רפואיים שחייבים להיכלל בביטוח לעומת כיסויים שונים שלא חייבים להיכלל כמו בעיות בתפקוד המיני, שירותי סיעוד, טיפולים רגשיים ועוד. בתור מעסקים שרוצים לעשות את הנדרש על פי חוק, תצטרכו להיות עקביים ולבדוק את תוקף הביטוח כל הזמן. לא כל מעסיק זוכר מהעניין ובזמן אמת, כשצריך פתאום לבדוק מה קורה עם הביטוח, הוא פונה לבצע איתור ביטוח עובדים זרים.

 

איך מאתרים ביטוחים?

איתור ביטוחים היה בעבר קשה יחסית. המידע לא היה מונגש כמו היום וכך, כדי לגלות איזו חברה מבטחת אותם, אנשים היו בודקים את דו"ח החיוב, פונים לחברה המבטחת ומנסים לאתר במגוון אפשרויות. הבעיה הייתה שמרבית המבוטחים לא ידעו מה קורה עם תיק הביטוח שלהם וכך נוצר מצב בו אנשים לא ידעו על מה הם מבוטחים, מה קורה עם תיק הביטוח שלהם והיו לא מעט אנשים ששילמו על מספר ביטוחים זהים ללא צורך.

במשרד האוצר ראו את המצב והחליטו להנגיש פתרון: הקמת מערכת הר הביטוח. מערכת זו היא אתר דיגיטלי המצליח לשקף את המידע הקיים במערכת, ישירות למבוטח עצמו. השימוש באתר הוא ללא עלות וכל אחד יכול לקבל את המידע הביטוחי המופיע על שמו. 

 

איך עובד הר הביטוח?

את המידע הקיים במערכת מעבירות כל חברות הביטוח על פי חוק. כך, כאשר אתם רוכשים ביטוח, הפרטים מועברים למערכת הר הביטוח והם יופיעו בה לצד מספר הזהות שלכם. כדי למצוא את רשימת הביטוחים הרשומה על שימכם יהיה עליכם להיכנס לאתר הר הביטוח – לאחר הזנת נתונים מזהים בסיסיים, תועברו לשירות שתבקשו: חיפוש ביטוחים. יהיה עליכם להזין את מספר הזהות וכך יעלה בפניכם רשימת כל הביטוחים המופיעה על שמו. את הנתונים ניתן לייצא לדו"ח הר הביטוח המרכז את כל הנתונים בצורה מסודרת וברורה. לאחר שיש את הדו"ח הברור, ניתן לראות איך ניתן למקסם ביטוחים.

 

למה לבצע איתור ביטוח עובדים זרים?

הסיבות לאיתור ביטוחים הן מגוונות, כאשר מדובר בביטוח עובדים זרים, הסיבות אמנם מצטמצמות אך הן קיימות בהחלט:

מניעת כפל ביטוחי

עובד זר שיש לו ביטוח בריאות על שמו, לא יצטרך ביטוח נוסף על פי חוק. מעסיקים שרוצים לדעת אם יש לעובד ביטוח כזה, פונים לאתר את הביטוחים הקיימים על שם העובד הזר. כפל ביטוחי הוא מצב בו מבוטח משלם מספר פעמים על אותו ביטוח, הוא בעצם רוכש את אותו המוצר מספר פעמים… וחבל. אין צורך לשלם על כפל.

ייעול הביטוח

לא כל ביטוח כולל את כל הכיסויים המומלצים. יש כיסויים בסיסיים לצד כיסויים מורחבים יותר. המעסיק מחויב לרכוש את הביטוח הבסיסי, אך תמיד ניתן לשפר את הכיסוי הביטוחי וכך, כדי לדעת מה קורה עם הביטוח ואת מה הוא מכסה, צריך לאתר אותו…

 

איך מייעלים את הבדיקה בקלות?

לא לכל אחד יש את הסבלנות לבדוק מה קורה עם הביטוחים שלו. גם מי שיש לו את היכולת להתנהל באתרים כאלו, צריך ידע מקצועי כדי לדעת את איזה ביטוח כדאי להעדיף, מה משתלם יותר ומה ניתן לעשות כשהביטוח לא ממש רווחי. מה עושים כדי לייעל את הבדיקה? פונים לסוכן ביטוח שיבצע עבורכם את הבדיקה בצורה מקצועית ומקיפה. בדיקת הר הביטוח הנעשית על ידי סוכן ביטוח לא עולה כסף וכל אחד יכול להנות ממנה. 

איתור ביטוח עובדים זרים
איתור ביטוח עובדים זרים

 

צוות הר הביטוח הבטוח כאן בשבילכם

כדאי שתכירו את האופציה שלכם לקבל שירות בדיקות לאיתור ביטוחים על ידי צוות סוכני ביטוח מומחים. הר הביטוח מנגיש את האפשרות הזו ובמקום להסתבך בחישובי ביטוח, מה משתלם יותר, איך ניתן לקבל את מלוא המידע וכו', אתם מוזמנים לפנות לצוות הר הביטוח הבטוח שמצליח לסייע לפונים אליו מידי יום ביומו ולייעל את התיק הביטוחי עבורם. אין סיבה שלא תעשו זאת גם אתם. בין אם אתם מעסיקים ובין אם אתם עובדים זרים שרוצים לדעת קצת יותר. 

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
ביטוח מבנה

הדירה שלנו היא מקור יציבות בחיינו, חשוב מאוד להיות מוגנים למקרה של נזק או פגיעה בדירה כתוצאה משריפה, שיטפון, רעידת אדמה או הצפה. ביטוח מבנה

קרא עוד »
ביטוח נזקי צנרת

אף אחד אינו מוכן ליום פקודה שבו הצנרת קוראת אותו לסדר ומספקת סימנים 'דקורטיביים' על הקירות, ריח של טחב או פיצוץ רציני שלא מותיר הרבה

קרא עוד »
ביטוח רכבי יוקרה

רכבי יוקרה הם רכבים שמחירם עולה על 300,000 ש"ח. בעוד מחיר של מכונית סטנדרטית נע בין 120 אלף ש"ח ל-150 אלף ש"ח, רכב יוקרה מהניילונים

קרא עוד »
ביטוח חיות מחמד 

חשבתם פעם מה תעשו במקרה של פציעת הכלב או החתול שלכם? תאונה, אלרגיה או כל מצב רפואי מורכב אחר עלולים לתקוף את חיית המחמד שלכם

קרא עוד »