איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם, תצטרכו להכיר את השיטה. החלטנו להנגיש לכם כאן מידע בנושא איתור ביטוח השתלות. אם אתם מגלים שיש לכם שאלות על הנושא, אתם מוזמנים לפנות לצוות הר הביטוח הבטוח שישמח לסייע לכם בצורה מדויקת למקרה שלכם.

 

מה זה ביטוח השתלות?

ביטוח השתלות הוא כיסוי ביטוחי הניתן על ידי חברות ביטוח פרטיות למימון השתלת איבר בארץ או בחו"ל. גם הביטוח הממלכתי כולל כיסוי ביטוחי להשתלות איברים בארץ, הבעיה היא שההמתנה היא ארוכה ואנשים רבים מוצאים את מותם בזמן ההמתנה. קופות החולים מציעות ביטוח משלים הכולל מימון השתלה בחו"ל, אך לא בהיקף המימון המוצע במסגרת ביטוח פרטי.

לפני שאתם רוכשים ביטוח פרטי בדקו מה כולל הביטוח שלכם בקופת החולים וכך תדעו לרכוש רק את הביטוחים החסרים מבלי ליצור כפל. הכיסוי ניתן לכל התהליך הנלווה: עלויות אשפוז בחו"ל, שכר רופאים, עלויות שהייה , טיסה במצב כזה ועוד. יש איברים אותם חברות הביטוח מחויבות לבטח ויש איברים שחברות הביטוח מחליטות אם הן מכלילות בפוליסה.

 

למה לרכוש ביטוח השתלות?

השתלת איבר היא מורכבת וגם יקרה. עלות טיפול כזה יכולה להגיע למיליון שקלים ואף יותר. אף אחד לא רוצה למצוא את יקירו סובל כשהוא יודע שהשתלה יכולה להציל את חייו אבל אין לו איך לשלם את העלויות הגבוהות. לא מעט אנשים יוצאים בקמפיינים לגיוס המונים בכדי לממן טיפולים כאלו. אך כאב הלב הוא עצום. על ביטוחים כאלו נאמר המשפט "עדיף להיזהר מאשר להצטער אחר כך".

 

למה מבצעים איתור ביטוח השתלות?

אנשים לא מחליטים ללא סיבה לבדוק מה קורה עם הביטוח שלהם. כאשר פונה אלינו אדם המעוניין לבדוק את מצב תיק הביטוח שלו, יש לו סיבה לכך. זה יכול להיות בגלל רצון להוזיל את מחיר הפוליסה, רצון להרחיב את המעטפת הביטוחית ועוד. הרחבנו על כך כאן.

 

חשיפה לעלויות טיפולים רפואיים

אנשים רבים הנחשפים לעלויות טיפולים רפואיים מבינים עד כמה ביטוח השתלות הוא ביטוח קריטי והם פונים לבצע איתור ביטוח השתלות. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו חסר אונים מול מקרים כאלו. אחרי שאנשים רואים עד כמה ביטוח כזה הצליח לעזור לאנשים אחרים, הם מבינים את חשיבות הביטוח והם פונים לבדוק אם יש להם ביטוח כזה על שמם.

יש מבוטחים שיודעים שהם משלמים על ביטוח כזה מידי חודש, אך הם לא יודעים אל מי עליהם לפנות בכדי לממש את הביטוח ולכן הם פונים לאתר את הביטוח למציאת הנתונים.

 

הרחבת הכיסוי הביטוחי

ביטוח השתלות ניתן במסגרת ביטוח בריאות. מבוטחים רבים רוצים לבדוק מה הביטוח שלהם כולל מתוך רצון להרחיב את המעטפת הביטוחית וכך, הם מאתרים את הביטוחים הקיימים, בודקים את ההחרגות על הפוליסה וכך הם יודעים איזה ביטוח ניתן להוסיף כדי להרחיב את המעטפת הביטוחית שתהיה מושלמת.

 

מניעת כפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב בו יש למבוטח אחד מספר ביטוחים עליהם הוא משלם מידי חודש. בביטוח השתלות זה יכול להיות שני ביטוחי השתלות שנרכשו מחברות ביטוח פרטיות / ביטוח שנרכש פרטי לצד הביטוח המשלים של קופת החולים ועוד.

במקרה של כפל ביטוחי, המבוטח אמנם משלם פרמיה חודשית כפולה עבור הביטוחים הכפולים, אך כאשר הוא ירצה לממש את הביטוחים, הוא לא יקבל פיצוי גבוה יותר בשל כך. לפני רכישת ביטוח זה חשוב לבדוק את הביטוח הקיים בקופות החולים. העדיפו לרכוש ביטוח משלים שב"ן אם יש לכם ביטוח משלים.

התאמת תנאי הפוליסה לצורך הקיים

לכל אחד צרכים אחרים. לאחד חשוב ההיקף הביטוחי בפוליסה, ולעומתו, יש מי שחשוב לו גובה דמי ההשתתפות העצמית / תקופת אכשרה קצרה / פרמיה חודשית נמוכה ועוד. ביטוח צריך להתאים ליכולות המבוטח. יש תחרות לא קטנה בעולם הביטוח וכל חברת ביטוח מנסה "לקצור" אליה כמה שיותר לקוחות.

לצורך כך חברות הביטוח מציעות תנאים ייחודיים להם. והמרוויח הראשי מכך הוא המבוטח שיכול לערוך השוואת ביטוחים ולבחור את הביטוח המתאים לצרכים שלו.

איך מבצעים איתור ביטוח השתלות

 

איך מבצעים איתור ביטוח השתלות?

איתור ביטוח השתלות נעשה כמו איתור כל ביטוח אחר. ביטוח השתלות הוא ביטוח הניתן במסגרת ביטוח בריאות ולכן הוא יופיע תחת כותרת זו. כך שלפני כל חיפוש ביטוח, צריך לדעת לשייך את הביטוח לקטגוריה הנכונה : ביטוח בריאות, ביטוח רכב או ביטוח דירה.

 

בדיקה דרך הר הביטוח

משרד האוצר הקים את אתר הר הביטוח בכדי להנגיש את המידע הביטוחי לציבור המבוטחים בישראל שלא יודע מה קורה עם הביטוחים הרשומים על שמו. השימוש באתר הוא פשוט יחסית, אין צורך בידע מקדים ובקלות ניתן להפיק את דו"ח הר הביטוח. הוא לא עולה כסף וניתן להנפיק אותו ללא הגבלה מסוימת.

 

איך עובד אתר הר הביטוח?

מדובר באתר ממשלתי וכל אחד יכול להיכנס ולקבל את המידע הביטוחי הרשום על שמו. לצורך כך יש להיכנס לאתר, להזין פרטים מזהים לאימות הנתונים ולבחור לראות את רשימת הביטוחים בהם תוכלו לאתר ביטוח בריאות (אם יש לכם ביטוח כזה) ובתוכו יהיה פירוט על כתבי השירות הנלווים לו. הנתונים יופיעו לאחר הקלקה על שירות חיפוש ביטוחים על שמי. את הנתונים הללו תוכלו לייצא לדו"ח מסודר המכונה דו"ח הר הביטוח.

הנתונים שיופיע בדו"ח הר הביטוח כוללים מידע על ביטוחים מסוימים בלבד:

  • ביטוח דירה – מבנה ותכולה
  • ביטוח חיים עם או בלי מרכיב חיסכון
  • ביטוח בריאות – על כל סעיפיו
  • ביטוח רכב על כל סוגיו
  • ביטוח משכנתא

 

למה לא מסתפקים בדו"ח הר הביטוח?

היחס לדו"ח הר הביטוח הוא כאל עוד קיצור דרך בדרך למילוי משימה. נכון, ברגע שיש לכם את דו"ח הר הביטוח ביד יהיה לכם קל יותר להגיע אל המידע שחיפשתם. אבל עדיין תצטרכו להמשיך בעבודה, למפות את הנתונים ולבדוק איך ניתן לייעל את הביטוח הקיים. כדי לחסוך את העבודה הזו, מבוטחים מעדיפים לפנות לצוות הר הביטוח הבטוח בעלי ניסיון ומקצועיות בתחום והם מבצעים עבורם את הבדיקה.

 

למה בדיקת ביטוחים מקיפה מומלצת?

סוכני הביטוח ממליצים לערוך אחת לתקופה של שנתיים וחצי בדיקת ביטוחים מקיפה שתעשה למבוטח סדר בתיק הביטוחי. החיים הם דינאמיים וכך, במסגרת הבדיקה איש המקצוע יבדוק שהנתונים תואמים לצורך הקיים, שהמבוטח לא משלם מחיר יקר מידי וכו'.

איתור ביטוח השתלות

 

לסיכום

איתור ביטוח השתלות לא שונה מאיתור ביטוחים אחרים. ניתן לבצע את הבדיקה הזו באמצעות דו"ח הר הביטוח, אך למרות זאת, ההמלצה היא לערוך אותה באמצעות סוכן ביטוח בעל ניסיון בתחום. כאשר הבדיקה נעשית על ידי איש מקצוע, היא הרבה יותר יעילה.

המבוטח מבין מה משמעות כל סעיף והוא מצליח להרחיב את המעטפת הביטוחית בדיוק כמו שרצה. צוות הר הביטוח הבטוח מנגיש שירות בדיקת ביטוחים ללא עלות. גם אתם יכולים לייעל את התיק הביטוחי שלכם באמצעות השירות הזה!

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות

קרא עוד »