איתור ביטוח הוצאות רפואיות

כולנו יודעים עד כמה הוצאות רפואיות עלולות להיות מורכבות. יעידו כל אותם הקמפיינים לגיוס המונים המתחננים לסיוע במימון טיפול רפואי יקר ערך. לאף אחד אין ביטוח בנוגע לעתידו ואף אחד לא יודע מה צפון לו בעתיד. החלטנו להרחיב הפעם על בדיקת איתור ביטוח הוצאות רפואיות, מהי ואיך מבצעים אותה. אם אתם נתקלים בשאלות במהלך הקריאה, אתם מוזמנים לפנות לצוות הר הביטוח הבטוח שישמח להנגיש לכם מידע.

 

מה זה ביטוח הוצאות רפואיות?

ביטוח הוצאות רפואיות מעניק כיסוי ביטוחי למימון עלויות טיפולים רפואיים. זה יכול להיות טיפולים פרטיים עליהם לא ניתן לקבל טיפול במסגרת הציבורית או אפילו טיפולים הניתנים על ידי רופא פרטי מומחה בתחום. ביטוח כזה יכלול מגוון רחב של כיסויים, לבחירת המבוטח.

ביטוח הוצאות רפואיות מכונה ביטוח בריאות וכאשר רוכשים ביטוח בריאות ומעוניינים להרחיב את המעטפת הביטוחית, רוכשים כתבי שירות המעניקים כיסוי נרחב יותר הנלווה לפוליסה הבסיסית. הכיסויים משתנים בין חברה לחברה ולכן, כאשר רוצים להרחיב את התיק הביטוחי בצורה נכונה, נעזרים באנשי מקצוע.

 

למה מבצעים איתור ביטוח הוצאות רפואיות?

בן אדם לא קם ביום בהיר ומחליט שהוא בודק מה קורה עם הביטוחים שלו… כאשר אדם מבצע בדיקת איתור ביטוח הוצאות רפואיות, הוא עצמו או אחד מבני משפחתו מתמודדים עם הוצאות מורכבות. זה גם יכול להיות אדם שהחליט לקחת את העניינים לידיים ולסדר את התיק הביטוחי על הצד הטוב ביותר. כאן ריכזנו את הסיבות המובילות לבדיקה זו.

 

חשיפה לעלויות טיפולים רפואיים

לאחר שאנשים נחשפים לעלויות טיפולים רפואיים, הם מתעוררים לבדוק מה קורה עם הביטוחים שלהם. אף אחד לא מעוניין למצוא את עצמו סובל מבלי יכולת כלכלית להקל על סבלו ולקבל טיפול רפואי מתאים, גם אם הוא יקר. כל הורה רוצה להבטיח לילדיו את הכי טוב שיש ולכן, ביטוח הוצאות רפואיות הוא ביטוח שרוכשים לכל המשפחה.

אנשים שכבר מתמודדים עם הוצאות רפואיות ומתחילים לחפש אם יש להם איזה ביטוח שיכסה את העלויות הגבוהות צריכים לזכור כי רכישת ביטוח בשלב זה לא תועיל למימון ההוצאות העכשוויות. יש מבוטחים שיודעים שיש להם ביטוח והם לא יודעים אל איזו חברת ביטוח עליהם לפנות כדי לקבל את המגיע להם וכך הם עורכים איתור ביטוח הוצאות רפואיות.

 

מניעת כפל ביטוחי

בענף הביטוח מצב של כפל ביטוחי הוא מצב בו המבוטח משלם על אותו ביטוח מספר פעמים. הוא מבוטח בביטוחים המכילים את אותם כיסויים ביטוחיים למרות שהוא לא יוכל לקבל פיצוי כספי גבוה יותר. בביטוחי בריאות העניין נפוץ ממש.

גם קופות החולים מציעה ביטוח וגם הביטוחים הפרטיים וכך, המבוטח צריך לדעת שהוא לא יוכל לקבל מימון של יותר ממאה אחוז מעלויות ההוצאות הרפואיות. פעמים רבות הכפל הביטוחי לא מביא למבוטח כל רווח. וכך, חברות הביטוח מרוויחות מיליוני שקלים. גם מנתוני משרד האוצר עולה כי מעל חצי מציבור המבוטחים אפילו לא יודעים שיש להם ביטוחים כפולים מהם הם לא יכולים להפיק תועלת.

תשלום פרמיה גבוהה

יוקר המחיה המאמיר לא מותיר הרבה ברירות ואנשים בודקים במה הם יכולים לחסוך עלויות. מבוטחים שמרגישים שתשלום הפרמיה החודשית גבוה להם, פונים לבצע בדיקת איתור ביטוח הוצאות רפואיות וכך הם בודקים אילו עוד חברות ביטוח מציעות ביטוח זהה וכך הם עורכים השוואת ביטוחים. חשוב לציין כי בעריכת השוואת ביטוחים חשוב לזכור כי יש מושג של זול שמתברר כיקר לאחר מכן וצריך לדעת להיזהר מביטוחים שכאלו.

 

הרחבת הכיסוי הביטוחי

לא פעם פונים לאתר ביטוח זה, רק כדי לבדוק מה כולל הביטוח והאם המעטפת הביטוחית היא מספקת. ביטוח בריאות הוא ביטוח הכולל לא מעט החרגות ומי שמעוניין להרחיב את המעטפת הביטוחית רוכש כתבי שירות הנלווים לפוליסה כפי שציינו קודם לכן. כדי לדעת אם יש צורך בכך, מאתרים את ביטוח הבריאות הקיים.

 

ייעול התיק הביטוחי

לכל אחד צרכים אחרים משלו. וכך, יש אדם שהדבר שהכי חשוב לו זה דמי השתתפות נמוכים בעוד שלחברו חשוב רק ההיקף הביטוחי. הנתונים משתנים מאדם לאדם וברכישת ביטוח, חשוב לשים לב לכל הנקודות החשובות למבוטח. כשרוצים לייעל את התיק, מאתרים את הביטוח הקיים וכך יודעים מה לחפש (ביטוחים המציעים תנאים טובים יותר).

איך עורכים איתור ביטוח הוצאות רפואיות

 

איך עורכים איתור ביטוח הוצאות רפואיות?

כדי לבצע את הבדיקה הזו, יש צורך בידע ביטוחי מינימלי. גם מי שאין לו ידע בתחום יכול לבצע אותה. אך לאחר מכן, כאשר הוא יצטרך לפענח את הנתונים שהוא קיבל, המלאכה עלולה להיות לו מורכבת מידי ולכן רבים פונים כבר מראש לאיש צוות של הר הביטוח הבטוח שיבצע עבורו את הבדיקה ללא תשלום.

 

בדיקה באמצעות הר הביטוח

משרד האוצר הקים את אתר הר הביטוח במטרה להנגיש מידע ביטוחי לציבור המבוטחים. כל עוד ולא היה למבוטחים מידע נגיש, הבלגן חגג. אנשים היו כפופים להתנהלות החברות המבטחות בכל בקשה מידע והדבר לא היה פשוט כל כך. היום שיש את אתר הר הביטוח, הבדיקה קלה ליישום.

 

איך זה עובד?

מדובר באתר ממשלתי אליו תצטרכו להיכנס, להזין פרטי משתמש לאימות הנתונים כמו בכל כניסה לאתר ממשלתי וכך הנתונים האישיים הופכים לזמינים עבורכם. עליכם לבחור בשירות חיפוש ביטוחים על שמי וכך, רשימת כל הביטוחים שלכם תופיע בפניכם, כפי שהיא מופיעה במערכת האתר. את הנתונים הללו תוכלו לייצא לדו"ח המכונה דו"ח הר הביטוח.

 

מה כולל דו"ח הר הביטוח?

הדו"ח כולל מידע על ביטוחים מסויימים בלבד. יש ביטוחים שכדי למצוא מידע עליהם יש להיעזר באתר ממשלתי אחר "הר הכסף". הביטוחים שיופיעו הם: ביטוח חיים עם או בלי מרכיב חיסכון, ביטוח רכב על כל סוגיו, ביטוח בריאות על כל סעיפיו וביטוח דירה – מבנה ותכולה.

הנתונים שיופיעו הם:

  • שם החברה המבטחת
  • דרכים ליצירת קשר עימה
  • רשימת הביטוחים
  • מספרי הפוליסה של כל ביטוח
  • כתב השירות הנלווה לביטוח
  • מחיר הפרמיה
  • אורך תקופת הביטוח

 

כדי לדעת מה בדיוק כלול בביטוח הבריאות ולהצליח לעשות סדר בתיק הביטוחי, יש צורך למפות את הנתונים המתקבלים ולהמשיך בבדיקה מול חברות הביטוח. ההתייחסות לבדיקת הר הביטוח צריכה להיות כמו אל "קיצור דרך" שניתן לעשות כדי להגיע אל הנתונים… עדיין יש צורך בהמשך עבודה. גם לאחר שהדו"ח קיים.

איתור ביטוח הוצאות רפואיות

 

איך מייעלים את התהליך?

איתור ביטוח הוצאות רפואיות ניתן לבצע בצורה קלה על ידי איש מקצוע. פונים לאחד מסוכני הביטוח של הר הביטוח הבטוח בבקשה לעריכת בדיקה כזו. הוא עורך את הבדיקה בצורה מהירה, את הנתונים שהוא מביא הוא גם מסביר למבוטח. וכך, הוא גם ימליץ למבוטח על שינוי כאשר הוא יזהה נתונים שכדאי לשפר להגדלת יעילות התיק הביטוחי.

בסופו של דבר, בדיקה עם איש מקצוע היא יעילה הרבה יותר מבדיקה עצמאית רגילה. היא לא עולה כסף והתוצאות שלו מדברות בעד עצמן. ההמלצה היא לערוך אחת לשנתיים וחצי בדיקת ביטוחים מקיפה בכדי למנוע עוגמות נפש בהמשך. הרי תשלום של פרמיה חודשית קטנה מונע עומס כלכלי לא קטן לאחר מכן.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »
איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות

קרא עוד »