איתור ביטוח אלמנטרי

ביטוח אלמנטרי הוא בעצם ביטוח כללי והוא יכלול מגוון ביטוחים שנועדו לבטח אותנו מפני נזקים בגוף או ברכוש. איתור ביטוח אלמנטרי ניתן לבצע בדרכים שונות ומגוונות. כאן צוות הר הביטוח הבטוח שמח להנגיש לכם מידע שיסייע לכם לאתר את הביטוח שלכם בקלות ובנוחות. אז בואו נתחיל.

 

מה זה ביטוח אלמנטרי?

לפני הכל חשוב להבין מהו ביטוח אלמנטרי ולכן נתחיל דווקא בהסבר המונח שלאנשים מסוימים נשמע תלוש וחסר קשר למציאות בה הם חיים (למרות שזה ממש לא נכון). ביטוח אלמנטרי הוא ביטוח כללי הכולל מגוון כיסויים ביטוחיים שנועדו להגן על המבוטח מפני סיכונים אפשריים כמו רעידת אדמה, שריפה, אסון טבע ועוד. ביטוחי חבויות ואחריות גם נכנסים לקטגוריה זו.

איתור ביטוח אלמנטרי

מה ביטוח אלמנטרי כולל

ביטוח אלמנטרי כולל ענפי ביטוח רבים ובכל רכישת ביטוח בחירת הביטוחים נעשית על ידי המבוטח, בהתאמה אישית לצרכיו.

  • ביטוח דירה – נותן כיסוי ביטוחי למבנה נדל"ן על נזקים שנגרמו כתוצאה מאחד מהגורמים שצויינו בפוליסה. הכיסוי הביטוחי משולם בהתבסס על ערך הכינון של הנכס.
  • ביטוח רכב – ביטוח רכב כולל ביטוח רכב חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג' – כל הביטוחים הללו נכללים בביטוח אלמנטרי.
  • ביטוח אשראי – כיסוי ביטוחי לספקים הסופגים הפסדים בגין לקוחות שלא משלמים את חובותיהם. ביטוח זה מבטיח לספק שהוא לא יתמוטט כלכלית כאשר אחד מלקוחותיו הגדולים נופל ופושט את הרגל.
  • ביטוח נסיעות – ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח אותו רוכש כל מטייל או אזרח היוצא מישראל. הביטוח מעניק כיסוי ביטוחי לנזקי גוף או רכוש (בהתאם לפוליסה שנרכשה) שהתרחשו במהלך השהייה בחו"ל.
  • ביטוח ימי ואווירי – נותן כיסוי ביטוחי למטענים המועברים במסגרת סחר בין לאומי שהובלה ימית או אווירית. ביטוח זה נותן כיסוי ביטוחי גם למטוסים ואוניות.

 

מאפייני ביטוח אלמנטרי

ביטוח אלמנטרי הוא הביטוח המוכר ביותר לכלל האוכלוסייה. בעת מימוש הביטוח, יהיה על המבוטח לשלם דמי השתתפות עצמית כדי לקבל את הכיסוי הביטוחי. גובה ההשתתפות העצמית נקבעת ביחס לפרמיה החודשית המשולמת. ככל שהפרמיה החודשית תהיה נמוכה יותר, כך גובה ההשתתפות שתידרש תהיה גבוהה וכן להפך.

 

איתור ביטוח אלמנטרי – למה לחפש ביטוחים?

הסיבה לביצוע איתור ביטוח אלמנטרי היא לא יחידה. יש מגון סיבות ומבוטחים רבים פונים לבצע את האיתור בכוחות עצמם או בעזרת סוכן ביטוח מקצועי. כך או כך, הרצון לאתר את הביטוחים האלמנטריים יגיע בדרך כלל מהחיסכון המתקבל כתוצאה מהבדיקה. ונסביר:

 

מניעת ביטוחים כפולים

כפל ביטוחי הוא מצב בו מבוטח משלם למספר חברות ביטוח על אותו הביטוח. זה יכול להיות ביטוח מבנה שהמבוטח רכש משני חברות ביטוח. לשתיהן הוא משלם פרמיה חודשית, אך כאשר ירצה לתבוע את חברת הביטוח, הוא לא יוכל לתבוע רק חברת ביטוח אחת, או כל אחת מהן ולקבל סכום כפול.

גובה הפיצוי שינתן יהיה זהה לפיצוי חברה אחת וחברות הביטוח יתחלקו בתשלום הפיצוי. המבוטח מפסיד מתשלום כפל ביטוחי. הבעיה היא שמרבית המבוטחים אפילו לא יודעים שיש להם כפל שכזה. באמצעות איתור ביטוח אלמנטרי ניתן לאתר ביטוחים כפולים יקרים.

מניעת חסר ביטוחי בעתיד

הצרכים האישיים משתנים ללא הרף וכך אדגם רוכש עוד נכסים וממילא הוא נדרש לבטח גם אותם. כדי להימנע ממצב של חסר ביטוחי המביא את המבוטח לספוג הפסד גדול, מבצעים איתור ביטוח אלמנטרי ובודקים אילו ביטוחים קיימים לעומת הביטוחים הנדרשים. מה כל ביטוח כולל ואילו הרחבות ביטוח יש לרכוש.

 

ביטול ביטוחים לא רלוונטיים

לא מעט מבוטחים ממשיכים לשלם על ביטוחים שהם כבר לא צריכים. זה יכול להיות ביטוח מבנה על נכס שהם כבר מכרו וכדומה. מה עושים כדי להימנע ממצב כזה? מבצעים איתור ביטוח אלמנטרי ובודקים אם יש צורך בכל אחד מהביטוחים הקיימים. תתכוננו לגלות הפתעות…

 

הוזלת מחירי הביטוח

מחיר הפרמיה החודשית המשולמת משתנה בין פוליסה לפוליסה ובין חברת ביטוח אחת לשניה. כל חברת ביטוח רוצה "למשוך" אליה כמה שיותר מבוטחים, לצורך כך היא מנמיכה את מחיר הפרמיה החודשית, יש חברות העורכות שינויים בפוליסה לטובת הלקוחות ויש כאלה שמגמישות את תנאי הפוליסה. התחרות בענף גדולה וכך מידי תקופה חלים עוד ועוד שינויים.

מבוטח חכם יבצע איתור ביטוח אלמנטרי, יבדוק מה המחיר שהוא משלם על הביטוחים שיש לו ועם הנתונים הללו הוא יצא לבדוק מה מחירי הפרמיה של הביטוחים המוצעים. חשוב לבדוק גם את יתר תנאי הפוליסה ולא להסתנוור רק ממחיר נמוך. לפעמים מחיר פרמיה נמוך מצביע על כיסוי ביטוחי דל וחבל לוותר על כיסוי ביטוחי רק לטובת תשלום פרמיה חודשית נמוכה.

 

ייעול התיק הביטוחי

התיק הביטוחי של כל אחד מאיתנו הוא שונה בהתאם לצרכים האישיים הקיימים. יש מי שיצטרך מספר ביטוחי רכב בגלל מספר רכבים שהוא מחזיק בבעלותו ויש מי שלא יצטרך אפילו אחד כזה… הנתונים משתנים מאחד לשני. כדי להימנע מעלויות ביטוח מיותרות וכדי לדעת מה קורה עם תיק הביטוחים האישי, ההמלצה הגורפת היא לערוך בדיקה לאיתור ביטוח אלמנטרי אחת לתקופה של שנתיים וחצי לכל הפחות.

איך לבצע איתור ביטוח אלמנטרי

איך לבצע איתור ביטוח אלמנטרי?

ניתן לבצע איתור ביטוח אלמנטרי בצורה עצמאית, אך יש לא מעט אנשי מקצוע המציעים שירות בדיקת ביטוחים. צוות הר הביטוח הבטוח נותנים שירות בדיקת ביטוחים חינם ללא עלות. כאן נסקור את הדרך שתצטרכו לעשות כדי לאתר ביטוח אלמנטרי בצורה עצמאית:

 

איתור ביטוח אלמנטרי באמצעות הר הביטוח

משרד האוצר הקים לפני מספר שנים (לא רבות) את אתר הר הביטוח שמטרתו לאפשר לציבור נגישות למידע הביטוחי. מבוטחים התלוננו כי כדי לקבל מידע על הביטוחים שלהם, הם נזקקים לטובת חברות הביטוח השונות. כל חברת ביטוח עובדת בקצב אחר וכך, מידע יקר היה מתפספס. מאז שיש את אתר הר הביטוח הממשלתי, התלונות בנושא פחתו בצורה דרסטית.

 

איך זה עובד?

מדובר באתר ממשלתי שבכניסה אליו תצטרכו להזין פרטים מזהים. לאחר אימות הנתונים תוכלו להקליק על מקש "חיפוש ביטוחים על שמי" תוך שניות בודדות יופק עבורכם דו"ח הר הביטוח האישי שלכם. הדו"ח מכיל את רשימת הביטוחים המופיעה במערכת הר הביטוח כפי שהיא מדווחת על ידי חברות הביטוח. השימוש באתר הוא חינמי וכל אחד יכול להיעזר בו.

הבעיה היא שכדי להבין מהדו"ח המתקבל מה מצב כל ביטוח קיים, יש לפנות לחברת הביטוח באופן ישיר ולהמשיך את בדיקת הנתונים. הדו"ח מספק רק תסקיר כללי וכדי לערוך שינויים מועילים יש צורך בבדיקה מקיפה יותר. מה עושים מבוטחים שאכפת להם? פונים לסוכן ביטוח אמין מומחה לתחום.

על הנפקת דו"ח הר הביטוח אף סוכן ביטוח לא יגבה ממכם תשלום (גביית תשלום על כך מנוגדת לחוק). הסוכן יציג בפניכם את הדו"ח המתקבל יחד עם הסבר מקצועי ובמקרה הצורך הוא אף יעמיק את הבדיקה ויפנה לחברות הביטוח בצורה ישירה, כדי לקבל נתונים מקיפים.

סוכני הביטוח בצוות הר הביטוח הבטוח כאן בשבילכם, מוזמנים להנות מבדיקת ביטוחים יסודית ומקיפה שתסייע לכם בייעול התיק הביטוחי שלכם. מוזמנים כבר עכשיו לפנות לצוות המנצח.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »
איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות

קרא עוד »