איתור ביטוחי מנהלים

ביטוח מנהלים הוא ביטוח המשמש כקופת חיסכון לעת היציאה לפנסיה או פטירה מוקדמת. מדובר בחיסכון פנסיוני שמכונה ביטוח מנהלים למרות שהוא לא משווק רק למנהלים. ביטוח זה הוא ביטוח יקר יותר, גובה דמי הניהול הנגבים עבורו גבוהים משמעותית ובכלל, לפעמים אנשים משלמים יקר על ביטוח מנהלים מבלי לדעת שהם יכולים לקבל יותר בביטוח פנסיוני אחר. איך מבצעים איתור ביטוח מנהלים ולמה עושים זאת?

 

איתור ביטוחי מנהלים
איתור ביטוחי מנהלים

 

מה זה ביטוח מנהלים?

ביטוח מנהלים הוא ביטוח פנסיוני אותו כל עובד יכול לרכוש. במסגרת ביטוח זה העובד מפריש סכום קבוע לתקופת הפנסיה שלו. כך מדובר גם בביטוח חיים המבטח אותו מפני מוות מוקדם וגם בחיסכון פנסיוני. במקרה של פטירה מוקדמת הכסף יעבור ליורשים הרשומים בפוליסה, ובמקרה של אובדן כושר עבודה, המבוטח עצמו יהנה מקצבה פנסיונית.

ביטוח מנהלים מזוהה כביטוח יקר ביחס למחירי הביטוח בשוק. בעבר ההילה סביב ביטוח זה הייתה גבוהה, לאחרונה מתברר יותר ויותר עד כמה מדובר בדמי ניהול גבוהים ובתמורה לא באמת משתלמת. לפני שרוכשים ביטוח מנהלים, צריכים לבדוק שמדובר בביטוח משתלם. כדי לבדוק דבר כזה, צריך לאתר את הביטוח הקיים ולהשוות את הנתונים הנלווים לו, ליתר המוצרים המוצעים בשוק. 

 

למה לא ניתן לאתר את הביטוח באתר הר הביטוח?

הר הביטוח הוא אתר ממשלתי שנועד לסייע באיתור מידע ביטוחי על אזרחי ישראל, אבל גם הוא לא נותן מידע על חסכונות פנסיוניים. כיוון שביטוח מנהלים הוא גם ביטוח מנהלים וגם ביטוח פנסיוני, לא יהיה ניתן לקבל עליו מידע באתר הר הביטוח החינמי. 

 

על מה ניתן לקבל מידע באתר הר הביטוח?

הר הביטוח הוא אתר שהוקם על ידי משרד האוצר במטרה להנגיש מידע ביטוחי לאזרחי ישראל. יחד עם זאת, המידע המסופק באתר לא מביא את כל הפרטים על כל ביטוחים. אבל עוד לפני כן, כדאי שתכירו את הביטוחים עליהם תוכלו לקבל מידע באתר הר הביטוח:

  1. ביטוח חיים עם או בלי מרכיב חיסכון – אם מדובר בפוליסת ביטוח שהיא לא חיסכון פנסיוני ובעת פטירת המבוטח יורשיו המוטבים מקבלים את סכום הביטוח שנקבע מראש, מדובר בביטוח חיים אותו ניתן לאתר באתר הר  הביטוח. ביטוח מנהלים נחשב לחיסכון פנסיוני ולכן לא יהיה ניתן לקבל עליו פרטים באתר.
  2. ביטוח בריאות על כל סעיפיו – ביטוחי בריאות הרשומים על שם המבוטח יופיעו ברשימת הביטוחים בדו"ח הר הביטוח של המבוטח.
  3. ביטוח רכב – חובה מקיף וצד ג'. על כל הביטוחים הללו ניתן לקבל מידע בדו"ח הר הביטוח.
  4. ביטוח מבנה, דירה ותכולה – ביטוח זה, גם כשהוא במסגרת ביטוח משכנתא, הוא יופיע בדו"ח הר הביטוח ויהיה ניתן לקבל עליו מידע באתר הר הביטוח.
  5. ביטוח עסק – כיסוי ביטוחי למבנה העסק ולתכולתו יופיע בדו"ח הר הביטוח שעל שם בעל העסק.

איך מבצעים איתור ביטוח מנהלים?

האופציה הראשונה המוכרת והקלה ביותר היא לפנות לסוכן ביטוח או יועץ פנסיוני שיבדוק עבורכם את הנתונים וינתח אותם כנדרש. האופציה השנייה היא להיעזר באתר הר הכסף בו ניתן לקבל מידע מוצרים ביטוחיים קיימים ללא פרטים נוספים. האופציה השלישית היא להיכנס לאתר המסלקה הפנסיונית ולקבל את המידע הקיים במערכת על הביטוח הקיים

 

מהו הר הכסף?

הר הכסף הוא אתר אינטרנט שהוקם על ידי משרד האוצר במטרה להנגיש את המידע על כספים אבודים ולצמצם את הנזקים הנגרמים ממקרים כאלו. אתר הר הכסף כולל מערכת זיהוי ממשלתית בה תצטרכו להזין נתונים כדי לקבל את השירות. לאחר הכניסה לאתר, תוכלו לבחור בשירות חיפוש ביטוחים על שימכם או בשירות חיפוש ביטוחים על שם קרוב שנפטר.

כך לאחר הזנת מספר זהות תוכלו לקבל מידע על כספים אבודים, קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים וחשבונות בנק לא פעילים בהם לא הייתה תנועה בעשר החודשים האחרונים. 

 

מהי המסלקה הפנסיונית?

מדובר באתר שהוקם ביוזמת רשות ההון והביטוח בישראל וזאת כדי להנגיש את התקשורת עם חברות הביטוח השונות. באמצעות המסלקה הפנסיונית ניתן לקבל מידע על חסכונות פנסיוניים, קרנות גמל ולבצע העברות בין קרנות שונות בהתאם לרצון המבוטח. השימוש באתר עולה תשלום סמלי. 

 

המידע המוצג באתר המסלקה הפנסיונית

באמצעות המסלקה ניתן לאתר מוצרים פנסיונים וכספים אבודים. המידע המתקבל יכול להיות חלקי או מלא, בהתאם לבקשת המבוטח.

  • מידע חלקי – מידע המתייחס רק לביטוחים מגוף מסוים. לצורך כך יהיה עליכם לכתוב בקשה המציינת את שם הגוף ממנו תרצו לקבל את המידע.
  • מידע מלא – בקלות ניתן לקבל את המידע המלא המופיע על שימכם בחברות הביטוח וההשקעות – קופות גמל, פנסיה, ביטוחי מנהלים, ביטוחים שונים כמו ביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה ועוד. חשוב לציין כי המידע המתקבל בהחלט נותן פרספקטיבה לתמונת המצב הקיימת, אך הוא עדיין לא נותן מענה מושלם ומי שמעוניין בקבלת מידע מדויק ונכון, פונה לסוכן ביטוח שיבדוק עבורו את כל הנתונים. 

 

למה חשוב לבצע איתור ביטוח מנהלים?

ביטוח מנהלים הוא חיסכון פנסיוני ליום הפרישה או הפטירה. על כל הפקדה לביטוח, חברת הביטוח גובה דמי ניהול. בסופו של דבר דמי ניהול גבוהים פוגעים בצבירה עצמה. כדי להימנע מתשלום דמי ניהול יקרים ולמקסם את רווחי הביטוח הקיים, חשוב לאתר אותו ולבדוק אותו מול אופציות אחרות הקיימות בשוק.

לא מעט ישראלים משלמים על כפל ביטוחי מידי חודש. הם מבוטחים גם בביטוח מנהלים וגם בביטוח אובדן כושר עבודה. כדי למנוע מצב של תשלום מיותר, צריך לערוך סדר בתיק הביטוחי ולבדוק מה כולל התיק. אם יש ביטוח שכבר קיים, יש צורך להשוות ביניהם ולבדוק את מי מהם משתלם לבטל.

 

איך מייעלים את הביטוח הקיים?

לאחר איתור ביטוח מנהלים, ניתן לייעל את התיק הביטוחי ולרכוש ביטוח זהה זול יותר. לפעמים הדרך היא דווקא להרחיב את המעטפת הביטוחית ולמנוע הפסד כספי עתידי. כל מקרה חייב להיבדק לגופו. יש צורך במיפוי הנתונים הקיימים, מצב המבוטח, גובה הכנסה, גובה הצבירה, תשואות לאורך זמן ובדיקת גובה דמי הניהול הנגבים וכך להתאים אותם לצרכים הקיימים.

ביטוח מנהלים הוא ביטוח שיש רק למי שנכנס לשוק העבודה לפני שנים רבות, כיום כבר לא משווקים ביטוחי מנהלים באותה רמה. בעיקר בגלל השינויים שחלו בה בשנת 2013.

 

צוות מקצועי מקדם עניינים

בכדי לייעל את התיק הביטוחי שלכם ולבצע איתור ביטוח מנהלים ובכלל, לייעל את מגוון הביטוחים עליהם אתם משלמים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות הר הביטוח הבטוח שישמח לבדוק עבורכם את הנתונים ולסייע לכם במיפוי הצרכים ובחירת ביטוחים משלימים להשלמת המעטפת הביטוחית.

עוד היום אתם יכולים ליצור קשר עם סוכן ביטוח מהר הביטוח הבטוח ולקבל מענה ממוקד יעיל ומקצועי. אין סיבה שתשלמו מחיר יקר כשאפשר להוזיל אותו בקלות. 

תוכן עניינים
עוד באותו נושא