איך מוזילים עלויות של ביטוח?

יוקר המחיה המאמיר מביא רבים מאיתנו לבדוק במה ניתן לחסוך ומה כדאי לשנות כדי שהעלויות יפחתו. בתחום הביטוח ניתן להביא להוזלה משמעותית בדרכים קלות ליישום. איך מוזילים עלויות של ביטוח? כאן ריכזנו לכם מידע בדיוק על כך. מוזמנים להמשיך איתנו. על כל שאלה נוספת, כתבו לנו. צוות הר הביטוח הבטוח ישמח לתת לכם מענה מקצועי מדויק לכם.

 

הדרך להוזלת מחיר הביטוח – בדיקת ביטוחים

כולנו משלמים כסף מידי חודש על ביטוחים שונים ומגוונים. על פי נתוני משרד האוצר, מעל חצי מהאוכלוסייה המבוטחת לא יודעת מה קורה עם תיק הביטוחים שלה. יש לא מעט מבוטחים המשלמים על מספר ביטוחים זהים מבלי לדעת על כך.

חברות הביטוח מרוויחות מיליונים מחוסר המודעות לתחום וכך, מי שרוצה לחסוך בעלויות הביטוח שלו צריך דבר ראשון לבדוק מה קורה עם תיק הביטוח שלו. האם יש לו ביטוחים כפולים? האם הביטוחים עליהם הוא משלם הם לא יקרים מידי? בדיקת ביטוחים היא הבדיקה הראשונה בדרך להפחתת עלויות הביטוח.

 

מה מרוויחים מבדיקת ביטוחים?

בדיקת ביטוחים מציגה את תוצאות מצב התיק הביטוחי. לאחר בדיקה כזו ניתן לראות אם יש ביטוחים מיותרים, ביטוחים כפולים או ביטוחים יקרים מידי וכך לבטל את המיותר, לדאוג לחסר ולהפחית את עלות מחיר הפרמיה החודשית.

 

דואגים להיקף הכיסוי הביטוחי

לכל אחד צרכים משלו. וכך, מבוטח שאין לו מושג איזה ביטוח הוא צריך, עלול לרכוש מגוון ביטוחים מבלי לדעת שיש ביטוחים מיותרים עבורו. הדבר החשוב בבדיקת ביטוחים הוא מיפוי הצרכים. המבוטח בודק כל ביטוח קיים מחדש. הוא מאתר את כל הביטוחים הקיימים על שמו וכך הוא יודע מה גובה הפרמיה שהוא משלם על כל ביטוח.

מה כל פוליסת ביטוח כוללת והאם יש צורך בהרחבת הכיסוי הביטוחי בהתאם לצרכים הקיימים. כאשר דואגים להרחיב את הכיסוי הביטוחי, מונעים עלויות גבוהות במקרה של נזק. חברת הביטוח היא זו שתשלם את הביטוח הנדרש וממילא המבוטח ייהנה מחיסכון כספי.

 

ביטול ביטוחים יקרים

כאשר מבצעים בדיקת ביטוחים, מקבלים רשימה של כל הביטוחים הקיימים על שם המבוטח, יחד עם מחיר הפרמיה החודשית המשולמת. זו ההזדמנות לבדוק את מחיר הפרמיה החודשית ולבדוק את מחירי הביטוח בשוק. חברות הביטוח מתחרות ביניהן ללא הרף.

וכך, הן גם מוזילות את מחיר הביטוח במטרה למשוך עוד ועוד לקוחות. מבוטח חכם יבדוק אחת לתקופה את מצב מחירי הביטוח בשוק ויעבור לביטוח המשתלם לו ביותר. חשוב לזכור כי כאשר עוברים לביטוח אחר, עלולים להפסיד תנאים מסוימים ולכן, חשוב לעשות צעדים כאלו עם שיקול דעת.

 

איתור כפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב בו אדם מבוטח מספר פעמים באותו סוג ביטוח. זה יכול להיות ביטוח סיעודי כפול – אחד במסגרת קופת החולים ואחד במסגרת ביטוח הבריאות הפרטי. וזה יכול להיות כל ביטוח אחר. מצב של כפל ביטוחי מביע למבוטח הפסד כספי.

הוא משלם פרמיה חודשית כפולה ולמרות זאת, הוא לא מקבל פיצויים כפולים בעת מימוש הביטוח. חברות הביטוח נהנות מהכפל וכך כל אחת מהן משלמת אך ורק מחצית ממה שהייתה אמורה לשלם… איך מוזילים עלויות של ביטוח? מבטלים ביטוחים כפולים! כך מחיר הפרמיה החודשית יורד ומשלמים רק על הביטוחים הנצרכים.

לפני ביטול ביטוח כפול חשוב לערוך השוואה בין שני הביטוחים הקיימים ולבדוק איזה מהם משתלם להשאיר ואיזה לבטל. ביטוח סיעודי במסגרת ביטוח בריאות פרטי לדוגמא, הוא ביטוח שכבר לא ניתן להשיג היום ואם יש לכם ביטוח כזה, יתכן והוא מציע כיסוי ביטוחי משתלם יותר מהביטוח הניתן במסגרת קופת החולים.

לצורך עריכת השוואת הביטוחים יש צורך לבדוק כל ביטוח בפני עצמו, מה גובה הפרמיה החודשית, מה גובה דמי ההשתתפות העצמית, מה הכיסוי הניתן ומה היקף הביטוח.

איך מבצעים בדיקת ביטוחים?

לאחר שענינו על השאלה "איך מוזילים עלויות של ביטוח" וראינו כי באמצעות בדיקת ביטוחים שגרתית ניתן לעשות זאת, הגיע הזמן להכיר את הדרך לבצע את הבדיקה הזו.

איך מבצעים בדיקת ביטוחים

 

בדיקת ביטוחים בעבר

בעבר בדיקת ביטוחים היתה מורכבת יותר מהיום, המבוטח היה צריך לפנות לחברות הביטוח, לקבל מהן מידע ולהיות תלוי במידע המתקבל. דרך מקובלת לאיתור חברת הביטוח המבטחת היתה בדיקת דו"ח החיוב החודשי. היום ניתן לראות שהמצב שונה בהרבה. המידע מונגש ללא הרף לטובת המבוטחים על ידי משרד האוצר.

 

בדיקת ביטוחים היום באמצעות הר הביטוח

אתר הר הביטוח הוא אתר ממשלתי אותו הקים משרד האוצר במטרה להנגיש את המידע הביטוחי לכלל המבוטחים בישראל. עד לפני הקמת האתר, מבוטחים רבים התלוננו כי הם לא יודעים מה קורה עם הביטוחים שלהם. מה הם כוללים ועל מה הם משלמים.

הנגשת המידע של משרד האוצר סייעה להגברת המודעות וכבר היום ניתן לראות כי יותר ויותר אנשים ניגשים לבדוק מה קורה עם תיק הביטוחים שלהם, הם מבטלים ביטוחים כפולים והם נעזרים באנשי מקצוע בכדי לייעל את תיק הביטוח שלהם.

 

איך זה עובד?

כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר הר הביטוח הממשלתי, להזין פרטים מזהים לאימות הנתונים כמו בכל כניסה לאתר ממשלתי ולבחור את השירות הרצוי " חיפוש ביטוחים על שמי". כעבור מספר רגעים יופיעו כל נתוני הביטוח כפי שהם מופיעים על שימכם במערכת הר הביטוח המתעדכנת מחברות הביטוח עצמן מידי חודש. את הנתונים הללו תוכלו לייצא לדו"ח הר הביטוח וכך לקבל את הנתונים במצורה מסודרת.

היחס אל דו"ח הר הביטוח הוא כאל קיצור דרך המסייע להגיע אל היעד מהר יותר. זה לא אומר שברגע שיהיה לכם את הדו"ח תדעו למפות אותו ולבדוק איזה מהביטוחים הוא כפול, יקר ולא משתלם… לצורך מיפוי הנתונים והתאמתם לנתוני החיים האישיים, יש צורך בעבודת שטח והכרת התחום.

 

מה עושים כדי לייעל את העבודה?

את בדיקת הביטוחים השגרתית ניתן לייעל ולפנות אל סוכן ביטוח שיערוך את הבדיקה. כך הוא יביא את אותם הנתונים בקלות. במקרה שהוא יגלה חסר בנתונים הוא יפנה ישירות אל חברות הביטוח ויפעל להשלמת כל המידע החסר. את הדו"ח עצמו הוא יסביר לכם פרט אחר פרט. הוא יכוון אתכם לגבי שינויים מומלצים בתיק הביטוח האישי שלכם. למקסום הרווחים ולהפחתת מחירים משמעותית.

 

מתי מומלץ לערוך בדיקת ביטוחים?

ההמלצה היא לערוך בדיקת ביטוחים אחת לשנתיים וחצי, גם אם המבוטח לא רואה סיבה לשנות את הביטוחים הקיימים על שמו. ניתן להפחית ולייעל את התיק הביטוחי לאחר בדיקה כזו וחבל לפספס אותה.

איך מוזילים עלויות של ביטוח

 

בדיקת ביטוחים עם הר הביטוח הבטוח

צוות הר הביטוח הבטוח החליט להנגיש שירות בדיקת ביטוחים חינם, ללא עלות. באמצעות בדיקה כזו תוכלו לקבל מידע מקצועי שיעזור לכם למקסם את הרווח מתיק הביטוח האישי שלכם. לא רק אתם מבררים איך מוזילים עלויות של ביטוח… הדרך מתחילה בבדיקת ביטוחים פשוטה ואם אתם מסתבכים עימה, אתם מוזמנים לפנות לצוות הר הביטוח הבטוח לקבלת בדיקה חינמית כזו. לא תעדיפו לקבל את המידע ולחסוך זמן, כוח ומשאבים?

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
איתור ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מעניק כיסוי ביטוחי לתכולת המבנה המבוטח. ביטוח זה מגן על בעל התכולה מפני נזקים כספיים כבדים לתכולת דירתו. הפעם החלטנו לרכז כאן מידע

קרא עוד »
איתור ביטוח השתלות

ביטוח השתלות הוא ביטוח המכסה עלויות השתלת איבר בארץ או בחו"ל. כולנו יודעים עד כמה מדובר בביטוח מציל חיים… כדי לאתר את הביטוח שיש לכם,

קרא עוד »
איתור ביטוח עסק

ביטוח עסק הוא ביטוח לא מוגדר מבחינת מרכיביו – הוא יכול לכלול מספר ביטוחים שונים כשהמשותף ביניהם הוא העסק אותו הם מבטחים. זה יכול להיות

קרא עוד »