איך בודקים אם יש ביטוח סיעודי

שלא נצטרך, אבל במקרים מסוימים ביטוח סיעודי מספק הגנה חיונית. רבים מהמבוטחים בביטוח סיעודי אינם מודעים לתנאי הפוליסה ולגובה הסכום אותו הם משלמים מדי חודש. בדיקת היקף הפוליסה ומחיר הפוליסה יאפשרו לכם לבדוק היכן אתם עומדים ובמקרה הצורך לבטל כפל ביטוחי או להשלים ביטוח חסר. איך בודקים אם יש ביטוח סיעודי? ואם כן: מה היקף הביטוח הסיעודי? כל התשובות בפנים.

הסבר קצר על ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי מעניק למבוטח הגנה במקרה בו הוא הופך לסיעודי חלילה. ביטוח סיעודי מזכה את המבוטח בקצבה חודשית הנקבעת בהתאם ל– ADL, כלומר, רמת היכולת של המבוטח לבצע פעולות בסיסיות שונות ברמה היומיומית.

הקצבה החודשית הניתנת מטעם הביטוח הסיעודי משמעותית מאוד ומהווה מימון למגוון שירותים חיוניים להם נדרש האדם הסיעודי: החל ממטפל צמוד, תרופות ואוכל ועד לשהייה במוסד סיעודי/שיקומי.

סוגי ביטוחים סיעודיים

קיימים שני סוגי ביטוחים:

 • ביטוח סיעודי ברמה הבסיסית ביטוח התקף למשך 5 שנים. הביטוח מציע גמלה גבוהה יותר עבור שהייה של המטופל במוסד שיקומי.

 • ביטוח סיעודי מורחב ביטוח המספק תגמולי ביטוח ורחבים לתקופה של 10 שנים לאחר מימון הביטוח הבסיסי לתקופה של 5 שנים.

שני הביטוחים ניתנים להרחבה באמצעות רכישת פוליסה מורחבת כדי להשיג קצבה חודשית גבוהה יותר במצב סיעודי. יש לדעת כי סכומי הכיסוי מטען הביטוח משתנים בהתאם לשהיית מבוטח סיעודי בבית או במוסד.

מי נחשב סיעודי?

אדם המוגבל בביצוע פעולות בסיסיות שונות ברמה היומיומית נחשב לאדם סיעודי לפי חוק. כך לדוגמה: אדם המוגבל בהליכה, אכילה וביצוע מקלחת. במסגרת ההגדרה של אדם סיעודי נכלל גם אדם המבצע פעולות מסוג אלו בצורה עצמאית אך נדרש להשגחה צמודה בהתאם לתשישות נפשית.

איך אני יכול לבדוק אם יש לי ביטוח סיעודי?

ניתן לאתר ביטוח סיעודי במספר דרכים:

 • באמצעות פנייה לקופת החולים המשווקת את הביטוח.

 • באמצעות בדיקה באתר הביטוחים הממשלתי "הר הביטוח".

 • באמצעות בדיקת מרכיבי החיוב החודשי לקופת החולים.

 • באמצעות פניה לסוכן ביטוח לצורך ביצוע בדיקה מקצועית מקיפה.

 

למה כדאי לאתר ביטוח סיעודי?

כדי להימנע מתשלומים גבוהים במצב סיעודי

אנחנו בחברת הר הביטוח הבטוח מקבלים פניות רבות של קרובי משפחה שנחשפו למצב סיעודי של אדם קרוב ולאחר שהבינו את גובה העלויות הכרוכות בטיפול באדם סיעודי הם מתעוררים לבדוק את התיק הביטוחי שלהם. אנו מאחלים שאף מבוטח לא יצטרך לממש ביטוח סיעודי אולם, כחלק מחובת ההשתדלות חשוב להבין כי ביטוח זה משווק על ידי קופות החולים בעלות שאינה גבוהה.

עוד יש לדעת כי לא ניתן לרכוש ביטוח סיעודי לאחר מעשה וכן שחברות הביטוח מאפשרות רכישה של פוליסה רק לאחר בחינה של מצבו הבריאותי של המבוטח. עוד חשוב להבין כי מחיר הפוליסה מושפע ממצבו הרפואי של המבוטח כך שאם הוא סובל ממחלה כלשהי, מחיר הביטוח יתייקר.

כדי להוזיל את מחיר הפרמיה החודשית

מבוטחים חכמים יכולים לנצל את התחרותיות המאפיינת את שוק הביטוח כדי להוזיל את מחיר הפוליסה שלו. חברות הביטוח השונות מציעות תנאים אטרקטיביים במטרה למשוך אליהן מבוטחים, באמצעות ביצוע של סקר שוק ואיתור ביטוח סיעודי במחיר נמוך, ניתן להפחית את עלות הפרמיה החודשית בצורה משמעותית.

כאן חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי במטרה לבחון את נתוני השוק ולהשיג פוליסה שמציעה כיסוי מדויק במחיר הנמוך ביותר. אנו בחברת הביטוח מתמחים באיתור פוליסות מדויקות ללקוחות, מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ…

כדי למנוע כפל ביטוחי

רבים מהישראלים משלמים בלי לדעת כפל ביטוחי, כפל ביטוחי הוא תשלום כפול על אותו מוצר ביטוח כאשר בקרות אירוע ביטוחי המבוטח אינו מקבל מימון כפול. כפל ביטוחי מתאר מצב של תשלום מיותר לחלוטין מצד הלקוח על כיסוי עודף. בביטוח סיעודי נפוץ מאוד מצב של כפל ביטוחי בהתאם לכך שבעבר נוסף על קופות החולים, גם חברות הביטוח הפרטיות היו משווקות ביטוחים סיעודיים, סיבה נוספת לנפוצות של ביטוח בריאות היא העובדה שמקומות עבודה נהגו לבטח את העובדים בביטוח סיעודי קבוצתי. כל אלו גרמו לעלייה ניכרת בשיעור המבוטחים המשלמים על כפל ביטוחי בתחום הביטוח הסיעודי.

שימו לב, לפי נתוני משרד האוצר למעלה מ-50% מהמבוטחים בישראל מבוטחים בביטוחים כפולים. כדי שלא להשתייך לסטטיסטיקה הזו מומלץ לכם לקבוע פגישה עם סוכן ביטוח של הר הביטוח הבטוח שיעשה לכם סדר יסודי בכל הנוגע לתיק הביטוח שלכם.

מאתרים ביטוח סיעודי באמצעות אתר הר הביטוח

הר הביטוח הוא אתר שהוקם במטרה לספק ללקוחות חברות הביטוח מידע בנוגע לביטוחים שלהם. מערכת הר הביטוח היא מעין מנוע חיפוש המאתר לכל משתמש את המידע הביטוחי הרלוונטי לו. השימוש באתר הוא ללא תשלום ולכן מהווה מערכת איתור ביטוחים מתקדמת ופופולרית מאוד. עם זאת, למרות הנוחות בשימוש במערכת אחת המאגדת את כל המידע הביטוחי שלכם, מבוטחים רבים מעדיפים ייעוץ של בעל מקצוע בתחום הביטוח על מנת שיבדוק את התיק הביטוחי שלהם וימליץ להם על השלמה/הפחתת כיסויים בפוליסה הקיימת.

איך מאתרים ביטוח סיעודי באמצעות מערכת הרב הביטוח?

עליכם להיכנס למערכת הר הביטוח ולהזין את הפרטים שלכם. לאחר שלב האימות אתם תידרשו לבחור את השירות הרצוי לכם. לאיתור הביטוח הסיעודי יש ללחוץ על כפתור: "חיפוש ביטוחים על שמי". לאחר מכן יופק לכם דו"ח הר הביטוח שירכז את כל נתוני הביטוחים רשומים על שמכם, בין הביטוחים המופיעים בדוח יופיע גם הביטוח הסיעודי שלכם, במידה וקיים.

מה כולל דו"ח ביטוחים של הר הביטוח?

 • סוג הביטוח ומספר פוליסה

 • שם חברת הביטוח ופרטי יצירת קשר

 • משך תקופת הביטוח

 • גובה פרמיה חודשית 

 • הרחבות קיימות לפוליסה וכתבי שירות

מה לא מופיע בדוח הר הביטוח?

בהר הביטוח לא מופיעים נתונים על ביטוחים שפג תוקפו, ביטוחי פנסיה וביטוחי מנהלים כדי לקבל נתונים אלו יש להיכנס לאתר הר הכסף להוציא דוח נוסף.

היקף כל כיסוי ופרטי הכיסויים אינם מופיעים בדוח הביטוחים מטעם הר הביטוח. מידע זה יהיה צורך לשאוב מחברות הביטוח עצמן. מסיבה זו רבים מהמבוטחים מעוניינים להעביר את האחריות לאיתור ביטוח סיעודי לאנשי מקצוע בתחום הביטוח. לצד סיוע באיתור הביטוח הסיעודי הקיים, סוכן ביטוח יוכל לתת חוות דעת מקצועית על אופי בפוליסה ורמת הסיכון שלה ובהתאם לצורך, להמליץ על השלמת הפוליסה או על מעבר לחברת ביטוח אחרת כדי להוזיל את הפרמיה החודשית.

איך בודקים אם יש ביטוח סיעודי

לסיכום, כך תאתרו בקלות וביעילות ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי הוא ביטוח משמעותי מאוד ובתקווה שאף לא יזדקק לו, הוא מהווה הגנה כלכלית במצב של קושי תפקודי או חוסר תפקוד מלא. ביטוח סיעודי מענקי קצבה חודשית למבוטחים שהגיעו למצב סיעודי ומהווה עבורם תשתית כלכלית יציבה. איתור ביטוח סיעודי חשוב כדי למנוע כפל ביטוחי שנחשב לנפוץ מאוד בתחום הביטוחים הסיעודיים.

ניתן לאתר ביטוח סיעודי באמצעות קופת החולים או באמצעות אתר הר הביטוח, אולם חשוב לדעת כי הדוח אותו ניתן להוציא במערכת הר הביטוח אינו כולל את כל המידע הנדרש לבחינת הפוליסה. לחברת הר הביטוח הבטוח מציע השירות איתור ביטוחים יעיל ואיכותי וכן ייעוץ לבנייה/השלמה של ביטוח סיעודי מדויק ומשתלם. התקשרו עכשיו לקבלת יעוץ מקצועי מסוכן ביטוח מומחה.

תוכן עניינים
עוד באותו נושא
ביטוח מבנה

הדירה שלנו היא מקור יציבות בחיינו, חשוב מאוד להיות מוגנים למקרה של נזק או פגיעה בדירה כתוצאה משריפה, שיטפון, רעידת אדמה או הצפה. ביטוח מבנה

קרא עוד »
ביטוח נזקי צנרת

אף אחד אינו מוכן ליום פקודה שבו הצנרת קוראת אותו לסדר ומספקת סימנים 'דקורטיביים' על הקירות, ריח של טחב או פיצוץ רציני שלא מותיר הרבה

קרא עוד »
ביטוח רכבי יוקרה

רכבי יוקרה הם רכבים שמחירם עולה על 300,000 ש"ח. בעוד מחיר של מכונית סטנדרטית נע בין 120 אלף ש"ח ל-150 אלף ש"ח, רכב יוקרה מהניילונים

קרא עוד »
ביטוח חיות מחמד 

חשבתם פעם מה תעשו במקרה של פציעת הכלב או החתול שלכם? תאונה, אלרגיה או כל מצב רפואי מורכב אחר עלולים לתקוף את חיית המחמד שלכם

קרא עוד »